Za oknami siarczysty mróz, a w domach brak ogrzewania. Potężna awaria w Świnoujściu

Awaria ogrzewania dotyczyła początkowo około 70 proc. mieszkańców Świnoujścia. Ciepła woda ma wrócić do wszystkich domów najpóźniej około godziny 12.

Do awarii doszło nad ranem z Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplej. Pracownicy musieli wyłączyć piec w ciepłowni. I choć usterka została usunięta i dokonano wstępnego rozruchu pieca, to ciepło wróci do domów dopiero po kilku godzinach - ciepła woda musi zostać ponownie wtłoczona do rur. 

Informujemy, że brak dostaw energii elektrycznej spowodował przerwę w pracy Ciepłowni Miejskiej. Wszystkie służby techniczne PEC Sp. z o. o. prowadzą działania w celu wznowienia dostaw ciepła. Biuro Obsługi Klienta PEC będzie na bieżąco informować o sukcesywnym wznowieniu dostaw ciepła

- czytamy w komunikacie. Jak informuje spółka w rozmowie z radiem, pracownicy ciepłowni robią wszystko, by kaloryfery były zimne możliwie jak najkrócej, szczególnie w tak mroźny dzień. Aktualnie w mieście jest nawet kilkanaście stopni na minusie. 

Rzecznik miasta Robert Karelus informował, że sytuacja poprawia się z minuty na minutę. Przed 10:00 ogrzewania nie miało już tylko 30 proc. miasta. Usterka ma zostać ostatecznie naprawiona koło południa.

Minus 60 stopni Celsjusza w styczniu i minusowe temperatury nawet w maju. Jak żyje się w tej wsi?

Więcej o:
Komentarze (29)
Świnoujście: awaria, całe miasto nie ma prądu
Zaloguj się
 • drwoy

  Oceniono 5 razy 3

  Posłać Obajtka. On wszystko może.

 • mg_40

  Oceniono 5 razy 3

  Informujemy, że brak dostaw energii elektrycznej spowodował przerwę w pracy Ciepłowni

  No to teraz właściciele domków niech się przyzwyczajają bo nowoczesne kotły na węgiel kosztujące od 8 tys. zł również nie działają bez prądu a rząd zakazał rusztu awaryjnego żebyście nie palili śmieciami

 • lray

  Oceniono 2 razy 2

  Jaki "Za oknami siarczysty mróz", za oknem -6 .
  Siarczysty mróz to jest w Suwałkach, poniżej -20 st......

 • Oceniono 1 raz 1

  Rury sa stare jeszcze z czasow PRL u ale nie ma pieniedzy na wymiene. Bo dla Misiewicza by nie starczylo i dla OjDyr.

 • michalmos

  Oceniono 1 raz 1

  Ja tą technologię gazowego grzania próbuję wdrożyć u mojej babci, ale rodzina traktuje mnie i każdego, kto mnie wspiera jak debila, tak więc...sami wiecie...gó... z tego.

 • kaczorek2012

  Oceniono 7 razy 1

  Do rur w ciepliku nie wpuszcza się wody, tylko parę wodną pod dużym ciśnieniem, tak na marginesie.

 • bmarten

  Oceniono 6 razy 0

  Nie piec - bo takowy służy do pieczenia - lecz kocioł, bo takowy służy do ogrzewania z wykorzystaniem nośnika ciepła np. wody! A przy okazji: nie "technologia", bo technologia to część TECHNIKI opisująca procesy, środki i narzędzia w procesach wszelkiej produkcji. Czyli "technologia produkcji". Dlatego wśród techników z grubsza wyróżniamy tych od konstrukcji i tych od sposobów produkcji - czyli technologów. Ograniczonym umysłowo - dla których świat powstał w 1989r. - polecam prosty słownik techniczny angielsko-polski, gdzie znajdą jak byk napisane: "technology - technika; nauki techniczne".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX