Macierewicz obiecywał sanktuarium dla wojska. Błaszczak chyba się do pomysłu nie zapalił

Jedna z obietnic byłego szefa MON Antoniego Macierewicza mimo szumnych zapowiedzi może pozostać niespełniona. Chodzi o wojskowe sanktuarium, które miało powstać na Świętym Krzyżu w Górach Świętokrzyskich.

We wrześniu ub.r. ówczesny szef MON Antoni Macierewicz zapowiadał, że na Świętym Krzyżu w Górach Świętokrzyskich może powstać sanktuarium Wojska Polskiego. Deklaracja padła podczas wizyty Macierewicza w Bazylice Drzewa Krzyża Świętego. Tam też miały odbywać się najważniejsze uroczystości związane z polskim wojskiem.

- Będę robił wszystko co możliwe, by obecność wojska była tu trwała, by ten klasztor głęboko zakorzeniony u źródeł polskiej historii i związany ściśle z walką o polską niepodległość stał się sanktuarium Wojska Polskiego - mówił minister w rozmowie z Radiem Kielce.

Wygląda jednak na to, że obecny minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak nie zamierza wdrażać pomysłu Macierewicza w życie.

"Ministerstwo Obrony Narodowej nie posiada dokumentów związanych z utworzeniem Sanktuarium Wojska Polskiego na górze Święty Krzyż" - poinformowało biuro prasowego resortu w korespondencji z reporterem RMF FM.

Antoni Macierewicz został odwołany ze stanowiska szefa MON na początku stycznia. Rezygnacja z planów utworzenia sanktuarium to niejedyny pomysł byłego ministra, z którego zrezygnowało MON. Jak informował portal Gazeta.pl, "apele smoleńskie" nie będą już obowiązkowe, gdy organizator chce mieć wojskową asystę honorową.

Trybunał UE: Polska złamała przepisy dotyczące jakości powietrza

Więcej o:
Komentarze (79)
Macierewicz zapowiadał utworzenie sanktuarium. MON: Nie toczą się prace
Zaloguj się
 • popijajac_piwo

  Oceniono 30 razy 28

  "Chodzi o wojskowe sanktuarium, które miało powstać na Świętym Krzyżu w Górach Świętokrzyskich."

  Przelejcie ten szmal na Tadka z Torunia i nie zaśmiecajcie Waszym katoholskim gó.wnem Gór Świętokrzyskich. Wystarczy, że owcojeby z Podhala postawiły krzyż na Giewoncie...

 • cezaryk

  Oceniono 27 razy 25

  Jak posuwa się naprzód ambitny projekt śmigłowców polsko–ukraińskich?
  Czy już zaprojektowano? Kiedy startuje produkcja?

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 29 razy 25

  Sanktuarium dla macior, to chlew.

 • smutas

  Oceniono 27 razy 23

  Hm, Sanktuarium, centralne lotnisko, stocznia w Radomiu, pomniki.... A moze by tak machnac Centralny Szpital Psychiatryczny?

 • taroudant

  Oceniono 22 razy 20

  Nie żadne sanktuarium tylko kolejny sposób na pompowanie budżetowych milionów w nienasycone gęby czarnych sukienek.

 • polakadam

  Oceniono 25 razy 19

  Nie wie wszystkiego o historii Polski ten, kto nie był na Świętym Krzyżu! Tutejsze sanktuarium otoczone Świętokrzyskim Parkiem Narodowym jest żelaznym punktem programu wszystkich wycieczek. I słusznie, bo to miejsce rzeczywiście szczególne, miejsce mocy, gdzie nabierzemy zarówno mocy duchowej, pielgrzymując do relikwii Świętego Krzyża, jak i mocy witalnej, oddychając zdrowym, czystym powietrzem Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Brakuje tylko jeszcze "armii macierewicza", która zakłóciłaby powagę i możliwość swobodnego sprawowania posługi Ojców Oblatów w wyniku odprawiania religii smoleńskiej i apeli smoleńskich - o zgrozo całe szczęście że ktoś mądry z tego pomysłu zrezygnował........
  Mimo wszystko najbliżsi koledzy z PIS-u nie powinni Pana Antoniego zostawiać teraz samego,tylko pomóc w znalezieniu dobrego ośrodka dla obłąkanych aby mógł kontynuować leczenie.....

 • tadjan

  Oceniono 20 razy 18

  święty debillo, ministrant toruńskiego papieża........ ot i cała sylwetka idioty na służbie wciąż nienażartego ePiSkopatu. Ten kraj nigdy nie będzie normalny, jeśli będzie przewodzony przez tych złodziei. Kraj obsrany krzyżami, papieżami, lesiami i kościołami, choć w rzeczywistości kraj nienawidzących się parobków..... nienawidzący się tak po katolicku, jak nas nauczał JPII.

 • c.t.k

  Oceniono 22 razy 18

  Wróci,Antoni wróci z politycznego niebytu,a że jest pamiętliwy i mściwy.........

 • krynolinka

  Oceniono 28 razy 18

  Nie chcę przesadzać. Ale może tak od Bałtyku do Tatr. Wszystko święte. Ciekawe gdzie i kiedy wtedy można będzie kichnąć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX