Komentarze (498)
Ronen Bergman o ustawie o IPN. Krytykuje Morawieckiego
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • quiconque

  Oceniono 30 razy 8

  TVN24 straci swoja widownie po takich programach jak ta obrzydliwa, antypolska nagonka. Malo sie nie zrzygalam sluchajac tego zalganego czlowieczka.

 • loyer1

  Oceniono 20 razy 8

  Koleś odleciał już całkowicie.

 • 14ar14

  Oceniono 34 razy 8

  Trzeba to jasno i wyraźnie powiedzieć - my, Polacy, braliśmy czynny udział w Helloweenie.
  Jesteśmy współsprawcami
  Przepraszamy i prosimy o wybaczenie.

  A dyniom wypłacimy odszkodowania.

 • Dana Nowak

  Oceniono 18 razy 8

  Wojna mnoży zło. Większość Polaków było obojętnych na los Żydów, ponieważ bali się o los własny i swoich rodzin. Większość Żydów była osaczona i zaszczuta, a strach paraliżował i szli na rzeź bez oporu do komór gazowych w obozach śmierci. Nieliczni odważni Żydzi stawiali opór. Nieliczni odważni Polacy pomagali Żydom i nie godzili się ze złem .Pozbawieni zasad moralnych Polacy, lub tchórze kolaborowali z Niemcami i wydawali Żydów. Podobnie żydowscy urzędnicy ,policjanci zapędzali ludność żydowską z gett do transportòw śmieci. Polacy w przeciwieństwie do innych narodów Europy Wschodniej nie brali udziału w instytucjonalnej eksteminacji ludności żydowskiej, nie tworzyli formacji militarnych, które dokonywały zbrodni. Podziemne Państwo Polskie karało śmiercią za wydanie Niemcom Żyda. Nieliczni , ci bardziej odważni pomagali Żydom przetrwać. Żydzi pod wpływem strachu bali się polskich sąsiadów, ponieważ Polacy w przeciwieństwie do Ńiemców potrafili ich odróżnić od innych członków społeczności \chodziło głównie o ukrywające się kobiety\. W Polsce żyło ponad 10% Żydów, a w Niemczech niecały 1%. Znam przypadki gdzie złapani Żydzi ze strachu wydawali Polaków

 • pawel_zet

  Oceniono 36 razy 8

  Cóż, w takim razie trzeba przyjąć do wiadomości, że nas, Polaków nienawidzi naród żydowski i jakoś z tym żyć. Skądinąd nienawidził przecież i dawniej, po prostu teraz jego przedstawiciele deklarują to otwarcie. I za to jedno trzeba podziękować PiS. Ich ustawa była może nieprzemyślana, ale uruchomiła pewien pozytywny proces.

 • 31.februarius

  Oceniono 40 razy 8

  Siema Ronen,
  piłeczka będzie króciutka;

  bujaj się Pinokio!

 • cosiedziejetutaj

  Oceniono 11 razy 7

  Jakiego przebaczenia? Polska o żadne przebaczenie nie prosi.

 • juzeck

  Oceniono 9 razy 7

  Nastawiłem się na coś ważnego,usposobiłem pozytywnie,włączyłem TVN i...idź pan w ch...j z tą gadką.Żydowskie talmudyczne bajki (hagady).Rozczarowujące bardzo.

 • leonleonidas

  Oceniono 13 razy 7

  Zydy nie odpuszczaja.
  Ta swolocz przyzwyczaila sie do tego ze jestesmy pOLIN nie Polska ze nerwy im puszczaja.

 • bysko

  Oceniono 13 razy 7

  Panie Premierze tak trzymać

 • probono1210

  Oceniono 13 razy 7

  Pan Renon Bergman istnieje dzieki ofiarnosci i pomocy polskiego narodu i pare slow szacunku dla narodu polskiego bylyby na miejscu. Nie dostrzegam nic niestosownego w wypowiedzi premiera. Narod wybrany walcza o $300 mld bezspadkowego odszkodowania a my o zachowanie naszej suwerennosci.

 • ri-pi

  Oceniono 11 razy 7

  Szanowny panie Bergman ja mam w d..ie pana przebaczenie

 • darymnyfuter

  Oceniono 11 razy 7

  Tacy panowie jak ten Bergman sprawiają, że przestaję postrzegać Holokaust w kategoriach wielkiej tragedii. Żydzi sami doprowadzają do tego, że przestajemy im współczuć

 • foreksfxxxxx

  Oceniono 9 razy 7

  Zydowski klamca prowkator, smiec. Mamusia wolala Niemcow od Polakow, w lesie sie ukrywala buahahahaha. AK zabijala ku*** wspolpracujace z Niemcami, moze dlatego mamusia zydku nie lubila Polakow.

 • zuuuraw

  Oceniono 17 razy 7

  "Rzekomi sprawcy żydowscy" ??? Temu łgarzowi żydowskiemu, który publicznie łgał na temat swojej matki, proponuję lekturę, no może nie do poduszki bo nie mógłby zasnąć, książki żydowskiej filozofki Hannah Arendt, "Eichmann w Jerozolimie" czy "Dzienniki Ringelbluma", pisane przez naocznego świadka działań żydowskich morderców.

 • tom_aszek

  Oceniono 11 razy 7

  "Według dziennikarza Izraelczycy to naród, który łatwo przebacza. Wyjątkiem jest jednak sytuacja, gdy pojawia się kwestia Holocaustu. "

  I terrorystów na igrzyskach olimpijskich... I porwań samolotów... I prośby o wyłączenie silnika autokaru trującego spalinami...

 • mtarczynski

  Oceniono 21 razy 7

  pan Bergman z 10 razy użył słowa "naziści",ani razu Niemcy , inne nacje wymienia z ochotą po imieniu , ile kosztuje taka uprzejmość ?

 • usuniety-komentarz

  Oceniono 12 razy 6

  Polska czeka na przeprosiny ze strony przedstawicieli Izraela

 • potulnyqumotr

  Oceniono 8 razy 6

  A może to rząd PiS sprawdza, czy sojusz z USA jest pewny? Lepiej wiedzieć to teraz, niż znowu zostać rozegranym.
  Z Izraelem nic nas nie łączy. Loty zawsze można zawiesić. Mozna nawet wizy wprowadzić dla Żydów co by nie jeździli do Auschwitz i się nie nakręcali. W tym czasie można spokojnie zrobić ekshumacje w Jedwabnem i sprawdzić w sposób naukowy, czy było tak jak twierdzą Żydzi.
  Potem już przynajmniej nie będzie dyskusji.
  Bardzo ciekawe mogą być badania genetyczne żydowskich ofiar holokaustu. Ile w nich było genów Żydowskich, a ile innych.

 • goldendeliceus

  Oceniono 8 razy 6

  Dotąd sądziłem, iż jeśli ktoś został zamordowany na skutek donosu, to jest za to odpowiedzialny donosiciel.
  Nie ważne jakiego był wyznania/nacji. Liczy się skutek. A ten był taki sam.
  Brat mojego ojca został zamordowany w Auschwitz we wczesnych latach czterdziestych.
  Chyba nie tędy droga dziennikarzu.

 • Google mnie wkurza

  Oceniono 10 razy 6

  Naród żydowski bardzo łatwo przebacza...
  Jak się go weźmie na utrzymanie.

  Amerykanom bez przerwy wybaczają od dziesięcioleci. Ale natychmiast przestaną, jeżeli zakręcą im dopływ pieniędzy.

 • mcvie1

  Oceniono 10 razy 6

  Oglądałem, pomimo przyjaznego mu dziennikarza TVN jego wypowiedzi to czysta antypolskość i ewidentnie kłamliwe wypowiedzi, sama mowa ciała świadczyła o nieszczerości wypowiedzi.

 • kuba161048

  Oceniono 12 razy 6

  Nie mam zamiaru przepraszać żadnego Żyda i nie chcę żeby mnie przepraszał jakiś Żyd.
  Przepraszać mnie ma zawsze Niemiec i tylko Niemiec. Natomiast to co mają Niemcy do Żydów i Żydzi do Niemców mnie nie interesuje, to jest ich sprawa.

 • obrazony2x

  Oceniono 14 razy 6

  panie Bergman jak pana 5 letnia mamusia przeżyła niemiecki Holokaust w POlscew czasie IIWŚ?
  Kto jej POmógł? Z pewnością nie POlacy, tylko Niemcy :( ją adoptowali ci z SS.

 • jacerok

  Oceniono 12 razy 6

  Nowy bohater wybiorczej ☺

 • smiki48

  Oceniono 12 razy 6

  Jeżeli ten redaktor chce wojny z Polską,to nie powinniśmy ulegać szantażowi tylko przestać preferować żydów w polskim prawie. Należy w pierwszej kolejności usunąć zapis z kodeksu karnego o negowaniu holokaustu. Po drugie wpisać do polskiego prawa przepis, że reprywatyzacja dotyczy wyłącznie najbliższych spadkobierców mających POLSKIE obywatelstwo . Żydzi liczą się wyłącznie z silnym i wówczas szybciutko stają się spolegliwi.

 • biheppy

  Oceniono 10 razy 6

  Naprawdę nie potrafię zrozumieć tej pokrętnej filozofii ze nie można zrównywac polskich sprawcow zła z zydowskimi. Zło jest złem. Łatwiej byłoby się dogadać kiedy Zydzi przyznaluby sie przed całym swiatem ze tez popelniali podłości. Bez metafizyki.

 • tadekbiel1

  Oceniono 10 razy 6

  Morawiecki nie może równać współpracujących z Niemcami Żydów i Polaków w jednym rzędzie bo Żydzi robili to ze strachu przed śmiercią, a Polacy ze strachu przed śmiercią.

 • januszter11

  Oceniono 16 razy 6

  ,, Dopóki premier nie powie, że nie można zrównywać polskich sprawców z rzekomymi żydowskimi sprawcami oraz ustawa o IPN nie zostania odwołana, nie będzie przebaczenia - powiedział. - To nie jest Polska kontra Izrael to Polska kontra cały naród żydowski - dodał".Pierwsza uwaga.Nie było rzekomych sprawców żydowskich, byli jak najbardziej realni sprawcy żydowscy.Co do przebaczenia to wiadomo że go nie będzie.Jedynym sposobem na dostąpienie tego ,,zaszczytu" jest kupienie go sobie, tak jak zrobiły to Niemcy. Niestety w tej kwestii to żydzi mają ceny zaporowe a my jesteśmy za biedni.Nie ma też konfliktu Polska kontra naród żydowski. Jedyny konflikt jaki jest to , naród żydowski kontra jego przeszłość. Premier Morawiecki nie ma za co przepraszać, bo powiedział tylko prawdę i jak się okazuje aż prawdę wbrew tej 70-cioletniej, chorej już ze starości poprawności politycznej fałszującej prawdę o żydowskich grzeszkach w czasie wojny. Prawda historyczna jest taka że tak jak byli polscy sprawcy tak byli też żydowscy sprawcy. Żyd wydający żyda ze strachu przed śmiercią jest tak samo winien jak polak wydający żyda również ze strachu przed śmiercią.Rady żydowskie rządzące w gettach które były zmuszane do organizowania transportów do obozów są tak samo godne potępienia jak administracje państwowe działające w krajach okupowanych które Niemcy zmuszali do organizowania transportów żydów do obozów koncentracyjnych .Niestety żydowska logika w tych kwestiach jest taka że żyd w takich sytuacjach mógł się załamać i kolaborować .To jest w porządku. Wszyscy nie żydzi tego takiego prawa już nie mieli. Mogli tylko heroicznie pomagać żydom i ginąć. Tym sposobem żydzi jako jedyny naród wyszedł z wojny czysty moralnie, wszystkie inne narody wyszły bardziej lub mniej ubabrane. Na tym polega misja edukacyjna żydów w sprawach holocaustu którą Izrael nadal będzie prowadzić jak powiedział ostatnio prezydent Izraela.

 • czytakczynie12

  Oceniono 16 razy 6

  Fajny, miły dziennikarz z tego Bergmana. (wywiad w TVN24) Mam tylko jedna uwagę, Żydzi mają bogatą i opartą na faktach wiedzę o swoim losie w okupowanych przez Niemców krajach Europy. Jednak czy wiedzą jak dostatecznie dużo jak wyglądała okupacja Polski, że Polacy też ucierpieli podczas wojny, że też byliśmy ofiarą nazistów. Wtedy wzajemne zrozumienie byłoby łatwiejsze. Trzeba mówić szczerze o swoich winach wobec Żydów , ale i o bohaterach, ale oni musza znać cały kontekst, całą prawdę o okupacji w Polsce, a nie tylko swój los, los Żydów. . To samo dotyczy Polaków. Więcej wiedzy nie tylko o sobie, ale i o losie innych i więcej empatii z obu stron.

 • jan700

  Oceniono 7 razy 5

  Mamy prawo wiedzieć kto z imienia i nazwiska podejmuje w stacj TVN najważniejsze decyzje.

 • pascvale

  Oceniono 7 razy 5

  Nie darmo wyrzucali ich z Hiszpanii, Anglii i Francji, jedynie durna Polska zaszczepiła sobie sama tę ... .

 • marcin1948

  Oceniono 11 razy 5

  A co mnie interesuje jakieś przebaczenie od narodu bezdomnych tułaczy ?? W ch*ju to mam

 • cierniooczek

  Oceniono 9 razy 5

  im bardziej krzyczy i płacze ten pionek Mosadu tym szybciej wprowadzić ustawę w życie i dać mu pudełko chusteczek...

 • srv14

  Oceniono 15 razy 5

  Było w miarę spokojnie ąż mgr zaoczny postanowił wykazać się przed drugim mgr a ten przed prezesem i skutki przeszły najśmielsze oczekiwania. Dwa lata "dokonań" pis-u na polu polityki zagranicznej to okres , które przez pokolenia będziemy próbowali jakoś naprawić a to ponoć nie koniec gdyż pomysłów wśród tej grupy totalnych ignorantów nie brakuje. W końcu skoro ktoś po zaocznych studiach jest wiceministrem sprawiedliwości nie mając ku temu żadnych kompetencji i bierze się za pisanie ustaw to czy to mogło skończyć się inaczej?

 • bru_no

  Oceniono 21 razy 5

  Zapadło mi w pamięci jego zdanie kilka razy zresztą powtarzane ( również na pasku podczas wywiadu ) " moja matka mówiła, że Polacy byli gorsi od nazistów ". Później stwierdził, że jego matka nie miała wogóle kontaktu z Niemcami, tylko z Polakami. Poza tym miała wówczas zaledwie kilka lat, więc do diaska jak mogla wysnuć takie wnioski.

 • student_zebrak

  Oceniono 19 razy 5

  konflikt istnieje w prasie zydowskiej, bo w normalnych mediach nic
  gdyby nie zydowskie media, sprawy by nie bylo
  cala sprawa nadmuchana do granic przyzwoitosci i rozsadku
  Izrael nie pozwoli sobie odebrac wylacznosci na cierpienie

 • klufin

  Oceniono 8 razy 4

  dla mnie TVN jest juz skończona gloryfikując tego żyda , 73 lata po wojnie a jego mamusia jak to oni mówią pamięta kto mordował. to ja mu przypomnę , to Niemcy

 • mupiter15

  Oceniono 4 razy 4

  A za co on mnie ..uderza ??? kiedy ja mu nic nie zrobiłem ...?

 • pankmen

  Oceniono 8 razy 4

  jaki Cel ma ten dziennikarz, jaki cel ma GW, TVN ? raczej nie chodzi tutaj o "prawdę"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX