"Dwie kadencje i do domu". Wałęsa apeluje do prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza

- Żądam od wszystkich sił wolnościowych, żebyśmy do wyborów samorządowych poszli razem, przeciwko PiS-owi - mówił były prezydent Lech Wałęsa po spotkaniu z szefem PO Grzegorzem Schetyną. Polityk komentował również kandydaturę Pawła Adamowicza na prezydenta Gdańska.

Były prezydent Lech Wałęsa zaapelował o koalicję partii opozycyjnych przed wyborami samorządowymi. Podczas briefingu po spotkaniu z szefem PO Grzegorzem Schetyną zwrócił się do ugrupowań.

- Zażądałem i żądam od wszystkich sił wolnościowych, żebyśmy poszli razem, przeciwko PiS-owi - mówił.

- Jesteśmy otwarci do budowy koalicji, rozmawialiśmy z Nowoczesną, jesteśmy otwarci na rozmowy z PSL, z lewicą. Jestem przekonany, że apel pana prezydenta Wałęsy tylko nam w tym pomoże - komentował Schetyna.

Paweł Adamowicz chce pozostać

Obecny prezydent Gdańska Paweł Adamowicz zadeklarował, że będzie startował w wyborach na włodarza miasta, czemu Platforma Obywatelska nie jest chętna. W partii trwa szukanie innego kandydata.

- Na pewno kandydatura będzie koalicyjną, wspólną, akceptowaną powszechnie, która da gwarancję Gdańskowi na rozwój - mówił Schetyna. - Jest demokracja, każdy może kandydować. Kandydatura Pawła Adamowicza wynika z jego suwerennej, ale osobistej decyzji - dodał.

- Jako pierwszy mówiłem, że nie powinno być więcej jak dwie kadencje. O to będę apelował i o to będę walczył. Apeluję do mojego przyjaciela Adamowicza, żeby słuchał swojej partii i nie robił rozłamu. Niech nie robi podobnych układów, to nie służy porozumieniu - podkreślał z kolei Wałęsa.

- Apeluję, żeby podporządkował się tym sugestiom, o których mówimy, dwie kadencje i do domu

- dodał.

Paweł Adamowicz jest prezydentem Gdańska od 1998 r.

Jarosław Wałęsa kandydatem?

Politycy komentowali również doniesienia o tym, że kandydatem na prezydenta Gdańska mógłby być europoseł PO Jarosław Wałęsa. Grzegorz Schetyna zapowiedział, że spotkanie w tej sprawie odbędzie z europosłem w piątek, a ostateczna decyzja zapadnie w marcu lub kwietniu.

- Byłem przeciwko temu, żeby Jarek kandydował, ale moi rodzice byli przeciwko mojemu wejściu w politykę i widzicie, do czego doszło. Dopóki nie będzie decyzji Platformy, ja się nie wypowiadam. Jeśli będzie wystawiony, nie ma rady, będę pomagać synowi - zadeklarował Lech Wałęsa.

Słowa premiera Mateusza Morawieckiego na nowo rozpaliły dyplomatyczny spór z Izraelem

Więcej o:
Komentarze (99)
Paweł Adamowicz chce kandydować. Lech Wałęsa: Dwie kadencje i do domu
Zaloguj się
 • usera

  Oceniono 26 razy 10

  Biedny Gdańsk! Wałęsa upycha dzieci, gdzie może. Przyszła kolej na synalka.

 • 92ilme

  Oceniono 26 razy 8

  Adamowicz jest tak skorumpowany, ze jesli nie wygra wyborow to w krotkim czasie trafi do wiezienia. On ze strachu kandyduje, bo jak nie zostanie na stanowisku to nie bedzie mogl zastraszac i wplywac na urzednikow i wymiar sprawiedliwosci. Jego klika bedzie pchala go na stanowisko, bo z Adamowiczem wielu urzednikow wyleci z posad, a moze trafi do wiezienia. Adamowicz robi cos dla Gdanska tylko w wolnym czasie miedzy kreceniem wlasnych lodow. Nie rozliczyl sie jeszcze przed fiskusem i prokuratura ze swoich 8 mieszkan "kupionych" za pensje i "podarowanych" mu przez tesciowa, przepisanych na Zone i tesciowa. Prokuratura krajowa wie doskonale, ze sadownictwo gdanskie Adamoicz ma w kieszeni i dlatego sprawa przeciwko Adamowiczowi toczy sie w Poznaniu. Czy naprawde takiego prezydenta chce miec Gdansk? To lepiej juz na tym stanowisku posadzic Slowika, albo innego Perschinga. Efekt bedzie ten sam.

 • usera

  Oceniono 19 razy 7

  Ma chłopina tupet. Jeśli ktoś miał zamiar głosować na jego syna, to teraz raczej będzie mu wstyd!

 • etyk3

  Oceniono 21 razy 7

  I znowu'' nie chcem ale muszem''
  Tym razem z poparciem tatusia

 • 92ilme

  Oceniono 13 razy 7

  Panie Walesa, w pelni Pana popieram, ale do czasu az Panski synalek wycofa kandydature Panski apel jest niewiarygodny. Brzmi to tak samo, jak zachwalanie zalet syna przez starego Morawieckiego.

 • plobywatel

  Oceniono 11 razy 5

  Zgadzam się z Wałęsą : Dwie kadencje i do domu. Przełóżmy też ten warunek na małżeństwo. I żonka do mamusi ;)

 • sztadeu

  Oceniono 10 razy 4

  Dwu kadencyjność to hasło tkm-u. Należy wybierać najlepszych, to powinno być jedyne kryterium wyboru. Przedstawcie lepszego który wygra. Koniec, kropka....

 • zbigstar_1944

  Oceniono 10 razy 4

  Trudno mu się doliczyć ile ma tych apartamentów, przydałyby się jeszcze 2-3 w następnej kadencji.
  Jednak pycha go wykończy. On się utożsamia z Gdańskiem!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX