Co szykuje Mateusz Morawiecki? Zapowiadają się kolejne zmiany w rządzie. Polityk PiS się wygadał

To nie koniec rekonstrukcji rządu PiS? Wygląda na to, że premier Mateusz Morawiecki szykuje kolejne zmiany w swoim gabinecie. Zlecił przegląd wiceministrów. Tych jest obecnie stu.

O ewentualne zmiany w rządzie PiS dopytywał polityka tej partii Jacka Sasina dziennikarz Radia ZET. - Pytają słuchacze, czy liczba 100 wiceministrów rządu Mateusza Morawieckiego, to jakieś nawiązanie do 100-rocznicy odzyskania niepodległości? - żartował Konrad Piasecki. - Wicepremier Gowin mówił, że coś z tym zrobicie - zagaił. 

Jacek Sasin tłumaczył, że rząd PiS co prawda ma wielu wiceministrów, ale według niego może się pochwalić efektami, nie to poprzednicy. - Przeprowadzamy potężne reformy w większości obszarów państwa - chwalił się polityk PiS. 

Zaznaczył, że nie ma takich ministrów niepotrzebnych, którzy "są, aby być". Ale zmiany się szykują. Sasin zdradził w czasie radiowego wywiadu, że premier Mateusz Morawiecki zlecił przegląd wiceministrów. - Jest celem pana premiera, by budować administrację nie zanadto rozbudowaną, tylko skuteczną. Będą pewnie też i skutki tego przeglądu ministrów, znaczy - na pewno będą - zapowiedział Sasin. 

Dziennikarz dopytywał, czy to oznacza, że liczba wiceministrów się zmniejszy, czy może przegląd wykaże, że potrzeba ich aż tylu. Jacek Sasin z uśmiechem stwierdził, że nie sądzi, żeby sprawy poszły w takim kierunku. - Czasami być może można te zadania skupiać w rękach mniejszych zespołów i mniejszej liczby wiceministrów - odparł ostrożnie gość Radia ZET.

Rekonstrukcja rządu PiS

Do długo zapowiadanej rekonstrukcji rządu PiS doszło na początku stycznia. Z resortami pożegnali się budzący kontrowersje politycy: Antoni Macierewicz (w MON zastąpił go Mariusz Błaszczak), Jan Szyszko (Ministrem Środowiska został Henryk Kowalczyk) i Konstanty Radziwiłł (nowy minister zdrowia to Łukasz Szumowski).

Do zmiany premiera doszło wcześniej. W grudniu 2017 roku Beatę Szydło zastąpił na tym stanowisku Mateusz Morawiecki. 

Polecamy też:

Więcej o:
Komentarze (179)
Rząd PiS. Mateusz Morawiecki szykuje zmiany ministrów
Zaloguj się
 • krzych.korab

  Oceniono 68 razy 60

  USA ma 15 ministrów czyli o 10 mniej niż Polska.
  Natomiast 66-milionowa Francja zadowala się 18 ministrami. Ich zastępców jest 20. W Hiszpanii ministrów jest 11, a sekretarzy stanu — 19. Niemcy mają w sumie o połowę mniej ministrów i wiceministrów niż Polska.
  To dlatego muszą rosnąć nasze obciążenia podatkowe.

 • kiks11

  Oceniono 48 razy 44

  Potężne reformy. No bajka, chyba reformy szydłowej, albo mazurek, rzeczywiście wielkie, bo i kuferki wielgachne. Co do reform państwa, to jeżeli totalną rozpierduchę nazywa się reformami i to potężnymi, to to trzeba mieć potężny problem z ogarnięciem rzeczywistości. Zaraz, zaraz, czy to powiedział sasin? No to wszystko jasne, pacjent ma problem ze liczeniem do dziesięciu, po prostu nie ogarnia tematu.

 • justas32

  Oceniono 44 razy 36

  Panie Mateuszu - niech Pan opowie jak Pan jednym zdaniem zniszczył dobre imię Polski ...

 • fakiba

  Oceniono 42 razy 30

  Morawicki jest na wylocie tylko kaczor znajdzie kolejnego głupka który ten bajzel pociągnie

 • remo29

  Oceniono 34 razy 28

  > Przeprowadzamy potężne reformy w większości obszarów państwa

  O tak, widzieliśmy ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX