PiS nie rezygnuje z obietnicy Macierewicza. Generał Jaruzelski ma być zdegradowany

W ciągu dwóch tygodni ma trafić pod obrady rządu projekt nowelizacji ustawy, pozwalający na odebranie stopnia generalskiego Wojciechowi Jaruzelskiemu.

Powiedziała o tym Informacyjnej Agencji Radiowej rzeczniczka rządu, Joanna Kopcińska. Dodała, że prawdopodobnie w czwartek projektem zajmie się Komitet Stały Rady Ministrów. W ten sposób oficjalnie zdementowała wcześniej pojawiające się informacje, że MON wycofało projekt ustawy przygotowanej za czasów kiedy resortem kierował Antoni Macierewicz. 

Macierewicz wzburzony pomysłem

W ubiegłym tygodniu "Rzeczpospolita" napisała, że nowy szef MON Mariusz Błaszczak nie przekaże do Sejmu projektu ustawy Antoniego Macierewicza, która miała pośmiertnie pozbawić generalskich stopni Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka. Powód? Wewnątrz PiS dominują głosy, że projekt Antoniego Macierewicza „poszedł za daleko". Jak twierdzą informatorzy "Rz" albo ustawa zostanie zmieniona, albo trafi do kosza. 

Informację błyskawicznie skomentował na Twitterze były szef MON. 

"Horror #StanWojenny, zabici w Grudniu '70 oraz w Grudniu '81, męczeńska śmierć bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ks. Stefana Niedzielaka, ks. Sylwestra Zycha, Grzegorza Przemyka, Stanisława Pyjasa i wielu innych…I to mają być polscy generałowie, wzór dla odbudowywanej armii PL?" - napisał Macierewicz.

Macierewicz: Przywrócić armii prawdziwą historię

W ubiegłym roku Antoni Macierewicz zapowiadał, że do końca 2017 roku zostaną odebrane stopnie generalskie Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi. - Jest niesłychanie istotne przywrócenie armii prawdziwej historii walki o niepodległość, historii Armii Krajowej, historii Żołnierzy Niezłomnych. To linia, która ma kształtować świadomość polskiej armii i polską świadomość narodową, bo ona oddaje dążenie do niepodległości, które tak wspaniale się materializuje, teraz m.in. poprzez wizytę pana prezydenta USA Donalda Trumpa - stwierdził w RMF FM ówczesny minister obrony. 


Przygotowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej projekt nowelizacji ustawy o powszechnym obowiązku obrony przewiduje możliwość pozbawiania stopnia oficerskiego lub podoficerskiego, również pośmiertnie, osób, które z racji wieku lub stanu zdrowia nie podlegają obowiązkowi służby wojskowej, oraz żołnierzy rezerwy, którzy byli członkami Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego albo pełnili służbę w komunistycznych organach bezpieczeństwa państwa.

Więcej o:
Komentarze (320)
Obietnica Macierewicza aktualna. Generał Jaruzelski zostanie zdegradowany
Zaloguj się
 • odowk

  Oceniono 58 razy 50

  Niech jeszcze Macierewicz zarządzi, że Bierut nie był prezydentem Polski, a Gomułka nie był I sekretarzem KC PZPR.

  Majstrowanie w historii to specjalność Antka. Putin wiedział, komu zaufać.

 • krynolinka

  Oceniono 58 razy 44

  Ciekawe dlaczego nie zdecydowali się degradować gdy jeszcze żył.. Pewnie dlatego, że z trupem szybciej pójdzie. Makabra.

 • rabbi.rozencwajg

  Oceniono 48 razy 40

  Jaruzelski żył bardzo długo po magdaleńskim stole i wcale nie trzeba było czekać na jego śmierć aby go zdegradować.
  Tylko małe h...ki pastwią się nad zimnym trupem.

 • g.lesio

  Oceniono 50 razy 40

  A kiedy odbiorą medal Misiewiczowi?
  Jaruzelski nie był zdecydowanie z mojej bajki ale degradacja to po prostu skandal.
  To co robi PiS to po prostu czysty6 bolszewizm - odbiera prawa nabyte, najszlachetniejszych ludzi (Bartoszewski) potrafi zmieszać z błotem kreuje na bohaterów często jakieś mętne typy a nawet często zbrodniarzy - szkoda wymieniać dalej.
  Po prostu zgroza. Mam nadzieję, że sprawcy tego wszystkiego za to bekną.
  A Antoni to wśród tej bandy jołopów chyba prowadzi

 • komentator9876

  Oceniono 45 razy 39

  Za kilka - kilkanaście lat będziemy degradowali PiSowskich generałów i odbierali emerytury funkcjonariuszom IV Rzeczpospolitej Kaczej. I zburzymy pomniki "prezydenta tysiąclecia" tak jak zburzyliśmy pomniki "bohaterów" PRLu. A ulice i place a nawet Wawel zostaną "zdekaczyzowane".

 • ossmolony

  Oceniono 42 razy 36

  Specjalność PiS to zajmowanie się trupami. Jednych wykopuje i zasypuje, innych bez jakichkolwiek zasług i znaczenia wywyższają składając obok wielkich Polaków i króli, a trupom wojskowym walczącym o wyzwolenie Polski spod hitlerowskiej okupacji odbierają stopnie . Jacy oni śmieszni i żałośni !

 • kroliklesny

  Oceniono 37 razy 33

  W faszystowskiej Hiszpanii po smierci dyktatora Francisco Franco Bahamonde nikt nawet nie zaproponowal takiej blazenady. Wodz faszystow lezy pogrzebany w Dolinie Zmarlych (Valle de los Caidos, przy drodze z Baskonni do Madrytu, prawa strona), gdzie sa pochowani padli przy budowie jego mauzoleum jency republikanscy i on sam. Leza razem, w ciszy i spokoju i nikt nie zakluca im spokoju. Niech ich Historia rozsadzi! Ale na takie podejscie, to trzeba miec troche kultury, ktorej ewidentnie brakuje hunwejbinom z PiSu!

 • andrzej2310

  Oceniono 38 razy 30

  Absurd Pisokomuny. Mali ludzie. Polacy pamiętają, że Jaruzelski oddał władzę dobrowolnie, bez przelewu krwi........

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX