"Fakt": W PiS zabraknie miejsca dla "smoleńszczyków"? Koledzy z partii patrzą nieprzychylnie

Czy europosłowie, których krewni zginęli w katastrofie smoleńskiej są nie na rękę partii rządzącej? Do takich informacji dotarł "Fakt". Jest bardzo prawdopodobne, że na listach wyborczych do PE nie znajdzie się m.in. Beata Gosiewska.

Według nieoficjalnych ustaleń "Faktu", władze PiS planują inaczej poukładać listy na najbliższe wybory do Parlamentu Europejskiego. Część europosłów ma skarżyć się decydentom partyjnym na niektórych swoich kolegów w PE.

"Smoleńszczycy" się nie sprawdzili?

Mowa tu przede wszystkim o tych parlamentarzystach, których krewni zginęli w katastrofie smoleńskiej. Jeden z rozmówców "Faktu" stwierdza, że "smoleńszczycy" w PiS to "w większości stracone mandaty". Najmocniejsze zarzuty wysuwa się pod adresem Beaty Gosiewskiej. Wdowa po Przemysławie Gosiewskim ma zachowywać się tak, jakby "w ogóle jej nie było w delegacji". Według ustaleń dziennika inni europosłowie PiS zarzucają Gosiewskiej, że niewiele w swojej pracy robi. - Do zdjęcia czasem gdzieś stanie. I koniec aktywności - mówi "Faktowi" polityk PiS.

"Jest roszczeniowa"

O tym, że Gosiewska może nie być mile widziana na przyszłorocznych listach pisała już "Gazeta Wyborcza" w styczniu tego roku. - Jest roszczeniowa, nie zżyła się z nami, zachowuje się tak, jakbyśmy nie byli jedną drużyną - mówili na łamach "GW" politycy PiS. 

Zmarnowane mandaty

Dobrą opinią wśród kolegów nie cieszą się też Andrzej Melak i Jacek Świat. Pierwszy to brat Stefana Melaka, zmarłego w Smoleńsku prezesa Komitetu Katyńskiego. Drugi to mąż posłanki Aleksandry Natalii-Świat. - Są takie mandaty jak Andrzej Melak, czy Jacek Świat. Zmarnowane – mówi "Faktowi" anonimowy polityk PiS.

Doroczna konferencja Putina. Pada pytanie o Smoleńsk. "To polityczne śledztwo. Dorośnijcie"

Więcej o:
Komentarze (153)
Na listach do PE PiS nie chce Beaty Gosiewskiej. "Jest roszczeniowa"
Zaloguj się
 • rybka9915

  Oceniono 73 razy 65

  Ajajaj, a to bedzie szok, jak Gosiewska od koryta odspawaja. Ta przeciez zawsze byla i jest nienazarta. No ale jak szydlo wydeleguja, to w sumie jakosciowo takie samo badziewie.

 • vito60

  Oceniono 50 razy 48

  Wszystkie mandaty poselskie pissu są zmarnowane. Swoją drogą wystawiać kandydatury ciemniaków, bo byli rodziną ofiar katastrofy?

 • Helena Kowalska

  Oceniono 48 razy 46

  Ta zachłanna baba niech spada,ciągnie kasę zewsząd,ciągle jej mało wymyśla bzdurne powody do wydarcia pieniędzy na temat nieżyjącego właściwie ex męża,perfidna i tyle,nie powinna reprezentować Polaków nigdzie , to tylko większy wstyd.

 • naz_niepoprawna

  Oceniono 58 razy 44

  A to ona coś robiła poza jeżdżeniem na śmierci i byciu drugą żoną?

 • cezar85

  Oceniono 43 razy 33

  wybaczcie gosiewskiej brak zaangażowania w sprawy pis'owskie

  bidula jest zajęta dojeniem kasy gdzie popadnie, za co popadnie i najlepiej od chooya

 • 12-digit

  Oceniono 32 razy 32

  Choć to śmiesznie zabrzmi, ale Putin ma rację. Zamachu nie było. Katastrofa pod Smoleńskiem to tylko i wyłącznie wynik chorych ambicji jednego brata, uległości drugiego i służalczości dowódców wojsk, którzy chcieli się wykazać i wylądować za wszelką cenę.
  Nie było żadnej bomby termobarycznej, żadnej sztucznej mgły.
  Kaczyński doskonale o tym wie, tylko od lat robi te smoleńskiej szopki, aby ukryć własną winę i za wszelką cenę udowodnić, że to nie on jest odpowiedzialny za tą katastrofę.

 • krynolinka

  Oceniono 48 razy 32

  Rany boskie. Wdowę tak potraktować haniebnie ? Co za łajdactwo...No tak, są następni chętni na te śmierdzące unijne euro. Miejsce przy korytku do wymiany..Horała po dzisiejszym "błyśnięciu" ma duże szanse.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX