PiS powoła zespół ds. faszyzmu. "MZdSPPFiIUToPINnTRNERWazwnB" - to nie żart, tak brzmi skrót

Szef MSWiA Joachim Brudziński zwrócił się z prośbą do premiera Mateusza Morawieckiego o powołanie zespołu do przeciwdziałania propagowaniu faszyzmu. Ale to nie ma być jedyne zadanie tego gremium.

Joachim Brudziński, szef MSWiA chce, by powstał Międzyresortowy Zespół do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na Tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość. W skrócie: "MZdSPPFiIUToPINnTRNERWazwnB".

Jak podkreśla resort spraw wewnętrznych w komunikacie opublikowanym na swojej stronie:

celem działania Zespołu ma być wypracowanie założeń zmian obowiązujących przepisów, które pozwolą na skuteczniejszą walkę z przestępstwami polegającymi na publicznym propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz nawoływaniu do nienawiści.

Kto wejdzie w skład zespołu ds. faszyzmu?

W skład zespołu "do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na Tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość" mają wejść przedstawiciele m.in. MSWiA, Ministerstwa Sprawiedliwości, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Policji, Straży Granicznej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratora Krajowego.

Według projektu w pracach zespołu mogą brać udział również przedstawiciele organizacji pozarządowych, które zajmują się ochroną praw człowieka.

O grupach fascynujących się faszystami zrobiło się głośno po reportażu TVN. Dziennikarze przeniknęli do środowiska, które organizowało m.in. obchody urodzin Hitlera. W reakcji na to PiS przesuwał narrację w kierunku mówienia o różnych totalitaryzmach, a także włączył do dyskusji wątek agresji wobec członów partii. MSWiA w komunikacie wydanym po emisji materiału TVN oświadczyło, że "nie ma w Polsce zgody na propagowanie faszyzmu i komunizmu" i dodało, że nie ma jej również na „agresywne zachowania i ataki na biura poselskie, powodowane różnicami w przekonaniach politycznych”.

Więcej o:
Komentarze (194)
PiS chce powołać zespół do spraw faszyzmu
Zaloguj się
 • ggchmiel

  Oceniono 70 razy 60

  Tragikomizm polega na podobieństwie do tego jakby NSDAP powołała zespół do Spraw Przeciwdziałaniu Antysemityzmowi z dr Josephem Goebbelsem na czele..:))).

 • honkers

  Oceniono 54 razy 48

  Obserwując sposób dobierania przez PiS kadr to stanowisko to zaproponują posłowi Winnickiemu...

 • Stfan Batory

  Oceniono 52 razy 38

  "Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią" to bat na antykatolików i "zdrajcow narodu" jak nic. zobaczycie, ze tak bedzie, tak bardzo chcieliscie zeby cos takiego powstalo i PIS wam to da - PO swojemu. heh . winie za to SLD i PO za to, ze nie rozprawili sie z KK i nie dali nam prawdziwie świeckiego państwa.

 • fifakowski

  Oceniono 50 razy 34

  Eee, to Jojo jest bezpieczny. On nie popełniał przestępstw inspirowanych nienawiścią.
  Jego inspirowała miłość...

  do cudzych butów.

 • krynolinka

  Oceniono 38 razy 30

  A to ten faszyzm nie jest już marginesem marginesów ? Coś sobie władza sama przeczy.

 • elenem

  Oceniono 36 razy 28

  Dodatkowo suto opłacany z państwowej kasy "zespoł".
  Zespół który bedzie uwalniał bandytów i tuszował ich wybryki uznając za niewinnych?
  Kogo chcecie oszukać? :)

 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 41 razy 27

  czy w ramach wykonywania swojej pracy ów zespół doprowadzi do Prokuratury w kajdankach Adolfa Kaczyńskiego o jego funkcjonariuszy z PiS? Przecież to oni nawołują do przemocy i nienawiści względem swoich przeciwników.

 • antymilo92

  Oceniono 34 razy 26

  przypomnijmy sobie wystapienie sejmowe kurdupla z piana i kanaliami na mordzie, poslanek pis Krynickiej czy Pieluchy z propozycja szubiennicy dla Tuska, profesor praw Pawlowicz o obozach ala Korea, etc....
  To w ogole dosyc "zabawne" kiedy partia faszystowska zabiera sie za walke z faszyzmem, nie?

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 33 razy 23

  Przecież ta partia to jedna wielka schizofrenia, przecież gdyby nie oni przy władzy to by te wszystkie organizacje "małych hitlerkow w sraczkowatych koszulkach" ciągle stanowiły jakiś margines życia politycznego w granicach błędu statystycznego. Na honorowego przewodniczącego zespołu proponuję prezia Kaczyńskiego, będzie ich uświadamiał na temat robactwa a na kapelana Rydzyka, slynacego z otwarcia i tolerancji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX