Minister przesiadła się z limuzyny do całkiem innego środka transportu. "Ważna jest klasa"

Annie Steżyńskiej z całą pewnością woda sodowa nie uderzyła do głowy. Po dymisji z rządu, była minister cyfryzacji swobodnie przesiadła się z limuzyny do stołecznego tramwaju.

Była minister cyfryzacji Anna Streżyńska krótko po dymisji rozpoczęła swoją prywatną działalność. Ale również w czasie szefowania resortowi, trudno było jej zarzucić brak profesjonalizmu czy uprawianie polityki. - Staram się być fachowcem i zajmować tym, co umiem - mówiła w rozmowie z Gazeta.pl. 

Przeciwieństwem Streżyńskiej jest Antoni Macierewicz, który również zniknął z rządu po rekonstrukcji. O byłym ministrze MON mówi się, że wciąż zajmuje ministerialne biuro przy ul. Klonowej. Wiadomo również, że jako przewodniczący podkomisji smoleńskiej jeździ służbową limuzyną i jest to auto bardziej luksusową niż te przysługujące ministrom.

Zupełnie inny środek transportu wybrała Streżyńska. Jak informuje Wirtualna Polska, była minister porusza się po Warszawie tramwajem. "Ważna jest klasa", "Brawo Pani minister", "Mądrych ludzi w tym rządzie jest mniejszość" - komentują czytelnicy WP.

Streżyńska niejednokrotnie zaskakiwała, m.in. wtedy, gdy mówiła, że nie zgadza się ze wszystkimi propozycjami rządu premier Beaty Szydło. Była też jedynym członkiem rządu, który - po powołaniu przez PO gabinetu cieni - zaprosił swojego odpowiednika do wspólnej pracy w Ministerstwie Cyfryzacji.

Trzęsienie ziemi w rządzie. Macierewicz, Szyszko i Radziwiłł poza Radą Ministrów

Więcej o:
Komentarze (198)
Anna Streżyńska przesiadła się z limuzyny do tramwaju
Zaloguj się
 • matylda1001

  Oceniono 69 razy 59

  Ma czyste sumienie więc nie obawia się spotkania z ludzmi. Reakcja na Maciora w tramwaju mogłaby być różna.

 • Rajnold Martela

  Oceniono 40 razy 38

  Na Posła Antoniego Macierewicza nie ma silnych - nie wchodzi to do mojego umysłu ażeby po dymisji z Ministra Obrony Narodowej okupuje - urzęduje w biurze przy ul.Klonowej i jeździ luksusową limuzyną ,z naszych podatków.To jest tylko możliwe u nas w Polsce

 • barakuda62

  Oceniono 29 razy 25

  "Brawo Pani minister", "Mądrych ludzi w tym rządzie jest mniejszość"
  ---------------------------------
  Mniejszość to była dopóki była ona,teraz już mnie ma mniejszości- same kacze tłuki

 • tomtg123

  Oceniono 23 razy 23

  Krótko : jeżdzę tramwajami i jeden jedyny raz widziałem polityka (albo osobę znaną-publiczną) w tramwaju.
  To był profesor Adam Strzembosz.
  Ale są inne osoby które widziałem w sytuacjach codziennych, na zasadzie takiej że ktoś stał tuż przede mną w kolejce w sklepi, sądzę ze bez żadnej obstawy, zwykły sklep, zakupy w supermarkecie itd. : Ludwik Dorn (już wtedy nie był w PiSie, ale jeszcze był posłem i Roman Giertych - podobna sytuacja, już nie wiceminister, ale jeszcze poseł).
  Kaczyńskiego oczyiwście nie spotkałem i nie spodziewam się spotkać, bo wiadomo - facet żyje w złotej klatce i się boi.
  Tamci się nie bali iść do sklepu.

 • 55kris

  Oceniono 23 razy 23

  pan Maciarewicz - mistrz szybkich ucieczek - w tramwaju czułby się osaczony przez smoleńską mgłę. Albo parówki w helu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX