Kaczyński ma teorię nt. śmierci Krauzego. "Mógłby żyć wiele lat, ale był przedmiotem ataku"

Jarosław Kaczyński stwierdził na antenie TVP Info, że Antoni Krauze zmarł przedwcześnie z powodu hejtu, jaki wylał się na reżysera po nakręceniu filmu "Smoleńsk".

Jarosław Kaczyński na antenie TVP Info wspomniał zmarłego w środę Antoniego Krauze. Zdaniem prezesa PiS, reżyser zmarł przedwcześnie z powodu ataków i hejtu.

Jestem przekonany, że to jest jeden z tych ludzi, którzy odeszli przedwcześnie - a mogliby żyć może wiele lat - właśnie dlatego, że byli przedmiotem ataku, dyfamacji, (...) hejtu

- powiedział Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński o Antonim Krauze

Prezes PiS dodał, że gdyby Antoni Krauze nie był tak odważny, nadal by żył :

To na pewno kosztuje, bardzo kosztuje i na pewno byłoby tak, że gdyby to nie był tak odważny człowiek i tak zdecydowany w walce o prawdę, to by po prostu nadal żył. Ale jego życie nie miałoby tego wielkiego, pięknego sensu, jaki miało. Dzięki temu przede wszystkim jako artysta pozostaje w historii naszej ojczyzny i to nie tylko w sferze, w której działał, ale znacznie szerzej

- powiedział Kaczyński. Prezes PiS odniósł się do momentu, w którym reżyser kręcił film o katastrofie smoleńskiej, co jego zdaniem było „bardzo trudne”.

Mimo wszystko oparł się wszystkim naciskom i film nakręcił, i uzyskaliśmy coś, co jest w dalszym ciągu niesłychanie ważne właśnie dla prawdy

- tłumaczył Jarosław Kaczyński.

Śmierć po nagonce

To nie pierwsza osoba, która w ostatnim czasie umiera, a wina za jej śmierć jest przypisywana atakom czy nagonce.

- Mam takie wrażenie, że (to przez) obciążenie psychiczne związane z tą obrzydliwą nagonką medialną. Ale nie tylko, również części polityków, którzy w niewybredny sposób rzucają oskarżenia, nazywając niektórych sędziów "sędziami dublerami" - mówiła prezes TK Julia Przyłębska o Henryku Ciochu. - To powoduje w nas wszystkich olbrzymi stres - dodała.

Antoni Krauze zmarł w wieku 78 lat

Antoni Krauze zmarł w środę w wieku 78 lat. Był twórcą m.in. „Czarnego czwartku”, „Dziewczynki z hotelu Excelsior”, „Prognozy pogody”, „Palca Bożego” i „Smoleńska”.

Minister kultury Piotr Gliński zapowiedział, że pogrzeb Antoniego Krauzego będzie miał charakter państwowy.

"SMOLEŃSK" - zwiastun filmu

Więcej o: