Władysław Frasyniuk: Moja walka o wolność jest walką o wolność także dla wyborców PiS-u

Sprawa Władysława Frasyniuka, który 14 lutego został zatrzymany przez policję o 6 rano, zbulwersowała opinię publiczną. Tymczasem polityk udzielił wywiadu w TVN 24.

Władysław Frasyniuk został zatrzymany i skuty w kajdanki w środę nad ranem. Akcja policji miała związek z miesięcznicą z 10 czerwca 2017 roku, kiedy były opozycjonista uczestniczył w blokadzie obchodów. 

Pomyślałem sobie, że ktoś taki, jak ja, kto ma zobowiązanie wobec Mazowieckiego, Geremka, Kuronia, powinien przyjść i siąść na ulicy i pokazać, że protestuje. Nie ma zgody na to, że odbierają nam nasze swobody i wolności - mówił Władysław Frasyniuk w TVN24.

Frasyniuk przeciwko PiS i Jarosławowi Kaczyńskiemu

Gość "Faktów po faktach" podkreślił, że nie zgadza się z "odbieraniem wolności, które wywalczono". Powiedział również, że jest przekonany o słuszności swojej "walki o wolność".

- Powiedziałbym tak: słusznie Jarosław Kaczyński pamięta czasy komunizmu, bo wolność jest niebezpieczna, bo wolność zaraża obywateli, bo wolność powoduje naturalny, pozytywny odruch. Każdy z nas chciałby żyć w wolnym kraju i być wolnym obywatelem. [...] jestem przekonany, że ta moja walka o wolność jest walką o wolność także dla wyborców PiS-u, także dla sympatyków PiS-u, także dla prawicowych dziennikarzy. Uważam, że walka o wolność poszerza także ich swobody i ich wolności.
Stwierdził również, że politycy, którzy obecnie są w opozycji, powinni wspierać osoby represjonowane przez rząd. Wskazuje na to fakt, że Polacy powinni mieć prawo do protestów, a próby zagłuszania „niewygodnych obywateli” zawsze przyniosą odwrotny skutek.

Były policjant o zatrzymaniu Frasyniuka: "Potraktowano go jak niebezpiecznego przestępcę" >>>

Na zakończenie wywiadu wskazał, że obecna władza niewiele różni się od tej, która panowała w PRL. Według niego szef PiS Jarosław Kaczyński, premier Mateusz Morawiecki i marszałek Senatu Stanisław Karczewski "znajdą się na kartach, gdzie jest Gomułka, Bierut i Jaruzelski".

Zatrzymanie Władysława Frasyniuka

Były opozycjonista nie stawiał się w prokuraturze, w której toczy się śledztwo w jego sprawie. Teraz, po doprowadzeniu przez policję prokuratura, postawiła Władysławowi Frasyniukowi zarzut naruszenia cielesności dwóch policjantów, którzy sprawowali czynności służbowe podczas wspomnianej miesięcznicy.

Polecamy też:

Więcej o: