Donald Trump wyznaczył nową ambasador USA w Polsce. Funkcję obejmie Georgette Mosbacher

Georgette Mosbacher zostanie nową ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce - poinformował Biały Dom. Mosbacher zastąpi na tym stanowisku Paula W. Jonesa, który ambasadorem jest od 2015 r.

Georgette Mosbacher nową ambasador USA w Polsce - ogłosił Biały Dom. Decyzję podjął prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump. Tym samym stanowisko straci dotychczasowy ambasador Stanów Zjednoczonych Paul W. Jones.

O tym, że bizneswoman może zostać nową ambasador USA w Polsce mówiło się od dawna. W listopadzie 2017 r. poinformował o tym na Twitterze amerykański dziennikarz Jack Posobiec. Jak twierdził, Trumpowi zależało na kimś z "silnymi referencjami".

Georgette Mosbacher ma 71 lat. Jest szefową założonej przez siebie w 1992 r. firmy Georgette Mosbacher Enterprises, zajmującej się m.in. doradztwem marketingowym. Zasiada również w komisji doradczej ds. dyplomacji, do której to komisji mianował ją w 2016 r. ówczesny prezydent Stanów Zjednoczonych Barack Obama.

Przyszła ambasador od lat jest związana z amerykańską Partią Republikańską, którą w wyborach prezydenckich reprezentował Donald Trump. Według dziennika "New York Times", Mosbacher jest wieloletnią przyjaciółką Donalda Trumpa. Mosbacher była jedną z osób zarządzających komitetem finansowym w Narodowym Komitecie Republikanów, kierowała również Związkiem Republikańskich Gubernatorów.

Aktywnie wspierała takich polityków jak m.in. George W. Bush i John McCain, na których kampanie zbierała pieniądze.

Georgette Mosbacher. Kim jest przyszła ambasador USA w Polsce

Przyszła ambasador ma za sobą barwną biznesową przeszłość. W latach 2001-2015 Mosbacher obejmowała stanowisko CEO firmy Borghese zajmującej się produkcją kosmetyków. Wcześniej zarządzała również m.in. firmą kosmetyczną La Prairie, którą kupiła w 1987 r. Po czterech latach sprzedała ją niemieckiemu koncernowi Beiersdorf.

Georgette Mosbacher zajmowała się również działalnością charytatywną na rzecz m.in. ubogich nowojorczyków, a także weteranów wojennych i ich rodzin. Przyszła ambasador napisała także dwie książki motywacyjne dla kobiet.

George Mosbacher sprzedaje apartament

W grudniu ub.r. na kanale "Open House" na YouTube Mosbacher zaprezentowała wnętrza swojego apartamentu na Piątej Alei nowojorskiego Manhattanu. Wśród gości mieszkania byli dotychczas m.in. król Hiszpanii Juan Carlos I, premier Wielkiej Brytanii Margaret Thatcher, prezydenci George W. Bush, Bill Clinton i Donald Trump, a także artyści - Tom Hanks i Placido Domingo.

 

W styczniu "NYT" poinformował, że Mosbacher wystawia lokum na sprzedaż. Apartament z czterema sypialniami i pięcioma łazienkami wyceniła na ponad 29 milionów dolarów. Miesięczny koszt utrzymania apartamentu to niemal 10 tys. dolarów.

Mosbacher już wówczas mówiła w rozmowie z dziennikiem, że planuje przenieść się do Europy, a w Nowym Jorku pozostawić mniejsze mieszkanie.

Ta wizyta musiała się spodobać władzom Chin. Trump robił wszystko, by byli zadowoleni

Więcej o:
Komentarze (192)
Georgette Mosbacher nową ambasador USA w Polsce
Zaloguj się
 • stachud

  Oceniono 37 razy 21

  A ja pytam PIS kiedy do USA bez wiz? Już dwa lata rządzicie, Amerykanie niby tacy przyjaciele, Maciorka się cieszy że już 2,5% PKB wydajemy na amerykański złom i co? Gdzie jest sukces? Cała Europa lata bez wiz tylko my sojusznicy stoimy w kolejce i płacimy dolarami. Ileż można robić łaskę?

 • kl0ss

  Oceniono 41 razy 13

  Mosbacher to żydowskie nazwisko. Przypadek? Słabo widzę relacje z USA za panowania naziolskiej PiSobolszewii.

 • dr_nauk

  Oceniono 27 razy 13

  No i w ten sposób Trump pokazuje Kaczyńskiemu że nie grają w tej samej lidze. Tak jakby było to konieczne.

 • szpulazwanyszpula

  Oceniono 18 razy 12

  Portale prawicowe już ją prezentują jako „republikankę” „antylewaczke”, nawet celowo dobierają takie fotografie gdzie bardziej przypomina kurę domową aniżeli wyzwoloną kobietę biznesu xD

 • staryzyd

  Oceniono 14 razy 10

  Nie trzeba bylo zadzierac z Izraelem.

 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 12 razy 10

  Rzeczywiście CV tej pani jest bogate, tylko jakoś nie doczytałem się doświadczenia w dyplomacji.

  Niestety, jaki prezydent "Redneck" Trump tacy ambasadorowie jego.

 • grobelozaur

  Oceniono 16 razy 10

  Jaki kraj docelowy taki ambasador.

 • blablick

  Oceniono 18 razy 10

  Cały świat przeciwko zbawicielom narodowym... Do tego babsko ośmiorniczki żre na śniadanie, obiad i kolację :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX