Pamiętacie Mariana Kowalskiego? Założył nową partię. Ma być "biblijna i antykomunistyczna"

Ruch 11 listopada - taką nazwę nosi partia, której prezesem został Marian Kowalski, były kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta. Współzałożycielami ugrupowania są również pastor Paweł Chojecki i mecenas Andrzej Turczyn.

Partia Ruch 11 listopada, której współzałożycielem i prezesem jest Marian Kowalski, były prezes Ruchu Narodowego, promuje zasadę 3 x P - "silny paszport, silny portfel, nabity pistolet".

Jak czytamy na stronie internetowej ugrupowania, partia opowiada się m.in. za likwidacją ZUS-u i emeryturami obywatelskimi, możliwością wybierania przez Polonię swoich posłów i senatorów, powszechnym szkoleniem wojskowym, a przede wszystkim prawem do posiadania i noszenia broni.

Współtwórcami ugrupowania są przeciwnik UE i krytyk papieża Franciszka pastor Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie Paweł Chojecki, kierujący internetowym kanałem "Idź pod prąd", a także mecenas Andrzej Turczyn, nazywający siebie samego "trybunem broni palnej" i upatrujący w niej "sposobu na podniesienie Polaków z kolan"

Antykomunizm i Biblia

Założyciele partii twierdzą, że jest to "pierwsza prawdziwie antykomunistyczna i oparta na biblijnym fundamencie partia polityczna". - Państwo oparte na Biblii daje największą przestrzeń wolności w dziejach cywilizacji człowieka - przekonuje pastor Chojecki.

- Ruch 11 Listopada będzie walczyć, aby przywrócić prawa, które rodzicom nadał Stwórca, polskim rodzicom! Żadnych nakazów szczepień, żadnych przymusów ubezpieczeń, przymusów szkolnych itd. To jest nasz cel dalekosiężny - zapowiada.

Marian Kowalski był wiceprezesem Ruchu Narodowego i kandydatem tej partii w wyborach prezydenckich w 2015 roku. Zdobył ponad 77 tys. głosów. Później wystąpił z partii i przez kilka miesięcy współtworzył stowarzyszenie Narodowcy RP.

Tlenek węgla to cichy zabójca. Nie widać go ani nie czuć, ale trzeba się przed nim bronić

Więcej o: