Pamiętacie Mariana Kowalskiego? Założył nową partię. Ma być "biblijna i antykomunistyczna"

Ruch 11 listopada - taką nazwę nosi partia, której prezesem został Marian Kowalski, były kandydat Ruchu Narodowego na prezydenta. Współzałożycielami ugrupowania są również pastor Paweł Chojecki i mecenas Andrzej Turczyn.

Partia Ruch 11 listopada, której współzałożycielem i prezesem jest Marian Kowalski, były prezes Ruchu Narodowego, promuje zasadę 3 x P - "silny paszport, silny portfel, nabity pistolet".

Jak czytamy na stronie internetowej ugrupowania, partia opowiada się m.in. za likwidacją ZUS-u i emeryturami obywatelskimi, możliwością wybierania przez Polonię swoich posłów i senatorów, powszechnym szkoleniem wojskowym, a przede wszystkim prawem do posiadania i noszenia broni.

Współtwórcami ugrupowania są przeciwnik UE i krytyk papieża Franciszka pastor Kościoła Nowego Przymierza w Lublinie Paweł Chojecki, kierujący internetowym kanałem "Idź pod prąd", a także mecenas Andrzej Turczyn, nazywający siebie samego "trybunem broni palnej" i upatrujący w niej "sposobu na podniesienie Polaków z kolan"

Antykomunizm i Biblia

Założyciele partii twierdzą, że jest to "pierwsza prawdziwie antykomunistyczna i oparta na biblijnym fundamencie partia polityczna". - Państwo oparte na Biblii daje największą przestrzeń wolności w dziejach cywilizacji człowieka - przekonuje pastor Chojecki.

- Ruch 11 Listopada będzie walczyć, aby przywrócić prawa, które rodzicom nadał Stwórca, polskim rodzicom! Żadnych nakazów szczepień, żadnych przymusów ubezpieczeń, przymusów szkolnych itd. To jest nasz cel dalekosiężny - zapowiada.

Marian Kowalski był wiceprezesem Ruchu Narodowego i kandydatem tej partii w wyborach prezydenckich w 2015 roku. Zdobył ponad 77 tys. głosów. Później wystąpił z partii i przez kilka miesięcy współtworzył stowarzyszenie Narodowcy RP.

Tlenek węgla to cichy zabójca. Nie widać go ani nie czuć, ale trzeba się przed nim bronić

Więcej o:
Komentarze (311)
Ruch 11 listopada. Marian Kowalski założył nową partię
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 69 razy 61

  " 3 x P: silny paszport, silny portfel, nabity pistolet".

  Patrząc na pana Kowalskiego dodałbym jeszcze czwarte "P": Pusty łeb…

 • kastoripollux

  Oceniono 49 razy 41

  Zamiast zamknąć tego faszystę to mu nową partię legalizują. Potem się burzą, że się mówi, że rząd chroni, wspomaga, toleruje, sponsoruje i hoduje faszystów. Hlaj litra. PiS to zaraza, która zniszczy Polskę.

 • pislamabad

  Oceniono 46 razy 36

  Ochroniarz Kowalski, pastor Choojecki...do kompletu jeszcze pastor Międlar i osadzony kukłopal Rybak....menażeria szumowin jakich mało

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 44 razy 36

  Czyż jest za mało debili w polskim sejmie i senacie,rodacy mało wam idiotów z pisu,z kukiza,solidarnej polski i innych nie normalnych ugrupowań???

 • vito60

  Oceniono 30 razy 24

  Stwórca nadał prawa polskim rodzicom i rodzice Mańka Kowalskiego skorzystali z prawa do wychowania idioty z dwiema wątrobami.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX