Szydło przyznała 2,4 mln zł szkole w Oświęcimiu. Pracuje w niej mąż byłej premier

Beata Szydło jako premier przyznała dotację szkole, w której pracuje mąż byłej szefowej rządu, Edward Szydło - podaje "Super Express". Wysokość dotacji to 2,4 mln zł.

2,4 mln zł - dotację o takiej wysokości otrzymał Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Oświęcimiu - podaje "Super Express". Pieniądze przyznała premier Beata Szydło. Pracownikiem szkół należących do ośrodka jest mąż byłej szefowej rządu, Edward Szydło.

Zarządzenie Prezesa Rady Ministrów w sprawie dotacji zostało wydane 7 września 2017 r. Pieniądze zostały przyznane Wojewodzie Małopolskiemu z ogólnej rezerwy budżetowej. Wojewoda z tych środków ma dofinansować budowę nowej siedziby ośrodka.

O tym, że nowa siedziba powinna zostać wybudowana, dyrekcja i oświęcimscy samorządowcy mówią od lat. Jak przekonywał w 2016 r. dyrektor placówki Jacek Polak w rozmowie z "Gazetą Krakowską", obecny budynek nie spełnia swojej roli i nie można pokonać niektórych barier architektonicznych. - Nie ma możliwości, by na wąskich korytarzach minęły się dwa wózki inwalidzkie. W obecnych warunkach nie jesteśmy też w stanie przyjąć więcej uczniów na wózkach - tłumaczył Polak.

Jak czytamy na stronie internetowej ośrodka, kształcą się w nim m.in. dzieci niepełnosprawne z upośledzeniem lekkim, umiarkowanym lub znacznym, z autyzmem, a także problemami ze wzrokiem i słuchem.

Mija rok od wypadku limuzyny Beaty Szydło. Co ustalili śledczy?