Macierewicz uderza w Błaszczaka. Nowy minister wyrzucił mu do kosza projekt ważnej ustawy

Trwa cicha wojna między byłym szefem MON, a jego następcą. Antoni Macierewicz skrytykował Mariusza Błaszczaka za wycofanie się z planów odebrania stopni generalskich Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi.

W poniedziałek "Rzeczpospolita" ujawniła, że nowy szef MON Mariusz Błaszczak nie przekaże do Sejmu projektu ustawy Antoniego Macierewicza, która miała pośmiertnie  pozbawić generalskich stopni Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka. Powód? Wewnątrz PiS dominują głosy, że projekt Antoniego Macierewicza „poszedł za daleko". Jak twierdzą informatorzy "Rz" albo ustawa zostanie zmieniona, albo trafi do kosza. 

Do tej informacji odniósł się bezpośrednio sam zainteresowany.

"Horror #StanWojenny, zabici w Grudniu '70 oraz w Grudniu '81, męczeńska śmierć bł. ks. Jerzego Popiełuszki, ks. Stefana Niedzielaka, ks. Sylwestra Zycha, Grzegorza Przemyka, Stanisława Pyjasa i wielu innych…I to mają być polscy generałowie, wzór dla odbudowywanej armii PL?" -  napisał na Twitterze były minister obrony. 

W komentarzach dominują głosy oburzenia. "Ta rekonstrukcja rządu, to kpina z własnych wyborców", "Prawda jest taka ze PiS zdradził Polskę, Polaków i pana panie Macierewicz" - możemy przeczytać. 

Macierewicz: Przywrócić armii prawdziwą historię

W ubiegłym roku Antoni Macierewicz zapowiadał, że do końca 2017 roku zostaną odebrane stopnie generalskie Wojciechowi Jaruzelskiemu i Czesławowi Kiszczakowi. - Jest niesłychanie istotne przywrócenie armii prawdziwej historii walki o niepodległość, historii Armii Krajowej, historii Żołnierzy Niezłomnych. To linia, która ma kształtować świadomość polskiej armii i polską świadomość narodową, bo ona oddaje dążenie do niepodległości, które tak wspaniale się materializuje, teraz m.in. poprzez wizytę pana prezydenta USA Donalda Trumpa - stwierdził w RMF FM ówczesny minister obrony. 

Konkretne zapisy umożliwiające odebranie stopni generalskich były częścią nowelizowanej ustawy nowelizacji ustawy o powszechnym obowiązku służby wojskowej. 

Więcej o:
Komentarze (216)
Macierewicz uderza w Błaszczaka. Nowy minister wyrzucił mu do kosza projekt ważnej ustawy
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 57 razy 53

  "Macierewicz: Przywrócić armii prawdziwą historię"
  To znaczy, że nie było Kiszczaka i Jaruzelskiego ????

 • shtalman

  Oceniono 55 razy 51

  Najpierw trzeba było kupić helikoptery świrze i psycholu, a później brać się za Jaruzelskiego któremu do pięt nie dorastasz tchórzu spieprzający z podwiniętym ogonem ze Smoleńska

 • brave48

  Oceniono 46 razy 42

  jaka to 'ważna ustawa'?, jak długo będziemy jeszcze grzebać w historii jak w g.wnie?
  trzeba się zająć w końcu przyszłością!

 • justas32

  Oceniono 46 razy 40

  Prezesowi, Antkowi i Mariuszowi wdzięczny Naród powinien wystawić pomniki !!! Najlepiej na Powązkach ...

 • nicpon007

  Oceniono 35 razy 35

  O ile dobrze pamiętam, to Jaruzelski i Kiszczak już nie żyją. Antoni, weź się ogarnij.

 • fonim

  Oceniono 31 razy 29

  Jakim trzeba być bucem, żeby namalować symbol Polski Walczącej na smartfonie.

 • fonim

  Oceniono 33 razy 29

  Gdzie są nowe śmigłowce dla polskiej armii?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX