Julia Przyłębska nie tylko z nagrodą "Sieci". Od TVP Info "otrzymała" awans naukowy

Julia Przyłębska odebrała w poniedziałek wieczorem nagrodę "Człowieka Wolności" przyznawaną przez prawicowy tygodnik "Sieci". Ale to nie jedyny tytuł, jaki otrzymała.

Uroczysta gala wręczenia nagrody przyznawanej przez tygodnik braci Karnowskich odbyła się w poniedziałkowy wieczór. Julia Przyłębska była oklaskiwana nie tylko przez prawicowych dziennikarzy, ale także przez prezesa PiS i wielu członków rządu.

W trakcie relacji TVP Info z tego wydarzenia na telewizyjny pasek wkradł się jednak spory błąd. Przyłębska na krótką chwilę "otrzymała" bowiem naukowy tytuł profesora, choć w rzeczywistości jest tylko magistrem prawa.

Wpadkę udokumentowano na oficjalnym Twitterze TVP Info:

Znikające tytuły naukowe w TK

Zamieszanie wokół dorobku naukowego Julii Przyłębskiej pojawiło się już w momencie, kiedy obejmowała stanowisko prezesa Trybunału Konstytucyjnego w grudniu 2016 roku.

To właśnie wtedy ze strony internetowej TK zniknęły tytuły wszystkich sędziów. Dla porównania, tak wyglądała lista członków TK za czasów poprzedniego prezesa, prof. Andrzeja Rzeplińskiego:

Skład Trybunału Konstytucyjnego na dzień 1 marca 2016 r.Skład Trybunału Konstytucyjnego na dzień 1 marca 2016 r. trybunal.gov.pl

A tak po przejęciu władzy w TK przez Julię Przyłębską:

Skład Trybunału Konstytucyjnego na dzień 27 grudnia 2016 r.Skład Trybunału Konstytucyjnego na dzień 27 grudnia 2016 r. trybunal.gov.pl

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję ws. ustawy o IPN. Podpisze i wyśle do TK

Więcej o:
Komentarze (194)
Julia Przyłębska profesorem. Wpadka TVP Info
Zaloguj się
 • ferdkiepski

  Oceniono 46 razy 36

  świetne zdjęcie, bo pokazuje jakim debilizmem jest polski zwyczaj całowania w kobiecą dłoń. Duda robi z siebie błazna. O ile w relacjach prywatnych damsko-męskich można tę formę akceptować to w relacjach urzędowych jest to anachronizm, a wręcz cyrk na kółkach. Równie dobrze Duda mógłby się sam siebie w dupę pocałować, o ile miałby tak długą i giętką szyję - ale kto go tam wie, może jemu pierwszemu to się uda.

 • ginztonickiem

  Oceniono 36 razy 34

  Niech się dziewczę cieszy wolnością póki może.

 • rozdeptany_przez_pis_robak

  Oceniono 37 razy 33

  U pisobolszewików same profesory. Każdy pisobolszewik wie wszystko i jest nieomylny. Nie popełnia nigdy błędów. Pani Julka Wolności to dobry żart. To jakby Goebbelsa albo Jacka Kurskiego nazwać człowiekiem prawdy.

 • ks-t

  Oceniono 36 razy 32

  Co za problem. Adrian zbiorczo nada tytuły wszystkim zasłużonym, Przyłębskiej, Maciarewiczowi i Ziobrze i Jakiemu żeby im byle ciul wykształcenia nie wypominał. Były juz generalskie awanse po 17 dniowym kursie, będą profesury za wierność.

 • menosky

  Oceniono 34 razy 32

  To może jeszcze jakiś doktoracik honoris causa na obajtkowym uniwersytecie w Radomiu, albo w Ostrołęce?
  Odtąd jednostką wolności będzie 'przyłęb'
  Tadżykistan - 3 przyłęby

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX