Daleka i droga podróż trzech polskich posłów. Radzili o podboju Marsa i nowych rakietach

Polscy posłowie w zeszłym roku wyjeżdżali za granicę aż 600 razy - podliczył "Super Express". Jedną z najciekawszych podróży odbyli członkowie parlamentarnej grupy ds. przestrzeni kosmicznej.

Jak policzył "Super Express" wyjazd trzech posłów do Australii na Międzynarodowy Kongres Astronautyczny kosztował łącznie prawie 90 tys. złotych. Polski Sejm na drugim końcu świata reprezentowali Jerzy Materna i Kazimierz Matuszny z PiS oraz Paweł Pudłowski z Nowoczesnej.

Tematem australijskiego forum były m.in. plany podboju Marsa oraz najnowsze technologie rakietowe. W rozmowie z "Super Expressem" poseł Matuszny tłumaczy, że na jednym ze spotkań dyskutowano też o "polskich satelitach, których do tej pory nie mamy".

Poselskie podróże w 2017 roku

Poselskie podróże za granicę kosztowały nas w 2017 roku w sumie prawie 2,8 mln złotych.

Równie kosztowne co wyjazd do Australii były też m.in. loty do Chin i Mongolii (gdzie Sławomir Nitras i Jan Łopata pełnili funkcje obserwatorów wyborczych) czy Bangladeszu (gdzie z kolei Marek Sawicki, Barbara Bubula oraz Elżbieta Kruk brali udział w Sesji Zgromadzenia Unii Międzyparlamentarnej).

4-milionowy kraj przyjął już 1,5 mln uchodźców. Teraz premier Morawiecki chce zaoferować pomoc

Więcej o: