Były wiceminister zatrzymany, razem z nim pięć innych osób. Akcja CBA

Funkcjonariusze wrocławskiej delegatury CBA zatrzymali sześć osób - podała o świcie TVP Info, powołując się na informacje "Magazynu Śledczego Anity Gargas".

Rzecznik CBA potwierdził zatrzymania sześciu osób, o których poinformowała dziennikarka śledcza TVP. - Chodzi o sprawę zbycia przez Skarb Państwa kontrolnego pakietu akcji CIECH S.A. spółce Jana Kulczyka - powiedział Piotr Kaczorek z CBA. Według śledczych pakiet sprzedano po zaniżonej cenie - dowiedziała się Anita Gargas. 

Kogo zatrzymała CBA?

Wśród zatrzymanych jest były wiceminister skarbu w rządzie PO-PSL Paweł T. i byli urzędnicy resortu. "Ci urzędnicy to m.in. główny ekonomista Ministerstwa Skarbu Państwa w rządzie Donalda Tuska i dyrektorzy departamentu odpowiedzialnego za prywatyzację: Michał M. i Tomasz Z." - napisał portal tvp.info. Zatrzymano też "dwóch ekspertów firmy finansowej, która sporządzała wycenę prywatyzowanej spółki".

- Paweł T. i urzędnicy Ministerstwa Skarbu Państwa podejrzani są o przekroczenie uprawnień i niedopełnienie obowiązków w celu uzyskania korzyści majątkowej lub osobistej. Pracownicy ING o pomocnictwo w tym czynie - napisał rano na Twitterze Cezary Gmyz, korespondent TVP w Berlinie, który z Anitą Gargas zajmował się sprawą Ciechu. 

Moim zdaniem na tych sześciu osobach się nie skończy, to początek szerszej operacji

- ocenił na gorąco na antenie TVP Info Cezary Gmyz, gość porannego programu.

CBA prowadzi dalsze czynności w tej sprawie. Biuro działa na zlecenie Prokuratury Regionalnej w Katowicach, które prowadzi śledztwo w sprawie nieprawidłowości przy prywatyzacji Ciech S.A.

Prywatyzacja CIECH-u

W latach 2016-2017 funkcjonariusze CBA zabezpieczyli różne dokumenty w kilku firmach i u osób współpracujących z ministerstwem skarbu przy procesie prywatyzacji CIECH-u. Do prywatyzacji firmy z branży chemicznej doszło w czerwcu 2014 roku. Wówczas spółka KI Chemistry z grupy Kulczyk Investments kupiła pakiet kontrolny akcji od Skarbu Państwa.

CBA zatrzymało dziesięciu dyrektorów sądów. Chodzi o aferę korupcyjną w Krakowie

Więcej o:
Komentarze (315)
CBA zatrzymała byłego wiceministra skarbu ws. akcji CIECH
Zaloguj się
 • earthboundmisfit

  Oceniono 61 razy 45

  "Według śledczych pakiet sprzedano po zaniżonej cenie - dowiedziała się Anita Gargas. "

  A czy Gargas do tej pory nie dowiedziała się, że Kurskiemu państwo "sprzedało" leśniczówkę z dostępem do jeziora za 20 tys. złotych? To według śledczych nie jest zaniżona cena? Też można by zrobić szerszą operację.

 • polsz

  Oceniono 51 razy 41

  Zarzuty z doopy wzięte, chodzi o pokazanie opozycji, że każdego można zamknąć

 • chi-neng

  Oceniono 36 razy 30

  Anita Gargas?!

  TA SAMA CO SMOLENSKI SLEDCZY EKSPERT?!
  TA OD PRODUKCJI FILMOW, KSIAZEK, WYSTAW ETC... NA TEMAT KATSTROFY SMOLENSKIEJ?!

 • Oceniono 30 razy 26

  Kiedy CBA zatrzyma niejakiego Rydzyka. Nikt w Polsce nie ukradł i wyłudził więcej. Kiedy CBA zatrzyma osoby które lekką ręką dotują tego osobnika z budżetu państwa.

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 30 razy 24

  Pis przedwyborczy cyrk zaczyna!

 • noel1

  Oceniono 28 razy 24

  Ta Gargas to ta od hitu współczesnej kinematografii Smoleńsk?, a Gmyz to ten od trotylu. Jeżeli tak to nie oglądam i nie słucham.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX