Zastępca Ziobry usunięty ze stowarzyszenia sędziów. Wykluczony miażdżącą liczbą głosów

Wiceminister sprawiedliwości Łukasz Piebiak został ostatecznie wykluczony z szeregów stowarzyszenia sędziowskiego "Iustitia". Tak zdecydowało zebranie delegatów.

Wniosek o wykluczenie Piebiaka ze stowarzyszenia pojawił się już w lipcu zeszłego roku. Przyczyną było wówczas jego poparcie dla PiS-owskiej ustawy o ustroju sądów powszechnych, której przepisy - zdaniem zarządu - stoją w sprzeczności z wartościami "Iustitii".

Dwa miesiące później, we wrześniu, warszawski zarząd organizacji usunął wiceministra z szeregów stowarzyszenia. Piebiak postanowił się odwołać od tej decyzji. "Iustitia" nie zmieniła jednak zdania - w sobotę zebranie delegatów przesądziło o jego ostatecznym wykluczeniu.

Za uwzględnieniem jego wniosku było zaledwie 14 delegatów, przeciw - aż 114, a 6 wstrzymało się od głosu - poinformowało stowarzyszenie "Iustitia".

Łukasz Piebiak. Sędzia i wiceminister

Sędzia Łukasz Piebiak został podsekretarzem w Ministerstwie Sprawiedliwości w listopadzie 2015 roku - po objęciu resortu przez Zbigniewa Ziobrę. Przed powołaniem do administracji rządowej Piebiak był członkiem zarządu stowarzyszenia "Iustitia", gdzie kierował zespołem ds. ustroju sądów.

Stowarzyszenie Sędziów Polskich "Iustitia" to największa tego typu organizacja w Polsce, licząca ponad 3500 członków w 33 oddziałach, co stanowi ok. 1/3 ogólnej liczby sędziów.

Prezydent Andrzej Duda podjął decyzję ws. ustawy o IPN. Podpisze i wyśle do TK

Więcej o:
Komentarze (218)
Łukasz Piebiak wyrzucony z Iustitii
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 91 razy 79

  Prawnicy Polscy !!! Zbierajcie haki na swoich przełożonych. Dokumentujcie każdy fakt łamania prawa przez władzę. Nagrywajcie ich !!! Po wyborach pozwoli to na ich sprawne oskarżenie, osądzenie i osadzenie ...

 • drwoy

  Oceniono 81 razy 71

  Wstyd panie Piebiak. Warto być porządnym, jak chociażby Pan Sędzia Żurek, którego grilujecie.

 • sir.fred

  Oceniono 69 razy 55

  Brawo! Tępić zarazę pisowską na każdym kroku.

 • elenem

  Oceniono 60 razy 50

  Czarna Owca powinna być wykluczona.
  Nie dziwią mnie błędy ludzi nie mających wiedzy prawniczej, choć nawet to nie usprawiedliwia.
  Ale jeśli ktoś jest tak biegły i wykształcony w prawie a mimo to dokonuje takich haniebnych wyborów i decyzji wbrew Prawu, to zasługuje na najwyższe potępienie ! Wszak czyni to CELOWO i SWIADOMIE.

 • cezar85

  Oceniono 57 razy 47

  wracaj czopku w błogosławione łono Zero, które cię niepokalanie poczęło

 • konigin

  Oceniono 47 razy 41

  Brawo ! Tylko stanowacze dzialania, zadnych skrupolow az po ostracyzm. Koniec z Wersalem i symetria wobec pisich synow. Nie mozna szamba nazywac perfumeria.

 • chi-neng

  Oceniono 49 razy 41

  BRAWO I MOJE UZNANIE DLA STOWARZYSZENIA SĘDZIÓW POLSKICH "IUSTITIA".

  TAK TRZYMAC!

  TERAZ KOLEJ NA PG - ZBYCHA SPRAWIEDLIWEGO GANGSTERA!

 • fakiba

  Oceniono 46 razy 38

  No i dobrze , szkoda że tak późno

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX