Łatwo przyszło, łatwo poszło. Po dwóch dniach pracy Ewa Bugała rezygnuje z posady w Orlenie

Nowa rzeczniczka PKN Orlen przepracowała w spółce zaledwie dwa dni. Ewa Bugała poinformowała, że rezygnuje z pracy ze względu na "brutalną falę hejtu i niesprawiedliwych ataków".

"Spotkała mnie bezprecedensowa, brutalna fala hejtu i niesprawiedliwych ataków. Dlatego podjęłam decyzję o rezygnacji z pracy w PKN Orlen. Oczywiście rezygnuję też z wszelkich przysługujących mi odpraw. Do zobaczenia" - napisała Bugała na Twitterze.

Zaledwie kilka godzin wcześniej zapowiadała, że jej kompetencje do pracy w spółce potwierdzi jej praca i prosiła o szansę i czas, by mogła się na niej skupić.

Jeszcze w piątek rano, około godziny 9:00, Bugała zapowiadała na Twitterze, że "podważanie jej kompetencji i wizerunku" spotka się z reakcją prawników PKN Orlen. Trzy godziny i falę krytyki później była pracowniczka TVP wycofała się z gróźb.

Transfer Bugały do Orlenu, gdzie według "Faktu" miała zarabiać 32 tys. złotych miesięcznie (razem z premią roczną), był szeroko komentowany również na prawicy. Nazywano ją nawet "nowym Misiewiczem" i spekulowano, że przyznanie jej intratnej posady odbije się negatywnie na poparciu dla PiS.

Ewa Bugała w TVP

Ewa Bugała ma 29 lat. W TVP pracę zaczęła w 2012 roku. Robiła research, asystowała reporterom. W "Wiadomościach" TVP po "dobrej zmianie" szybko awansowała na czołową reporterkę polityczną. Od 2016 roku samodzielnie przygotowywała materiały do głównego wydania "Wiadomości", a wielu komentatorów wytykało jej manipulowanie faktami.

Wyjaśniała między innymi, "jak się robi pucz", połączyła śmierć działacza PiS Marka Rosiaka z Czarnym Protestem i politykę PO z zamachem w Nicei, a nawet tłumaczyła Polkom, że zaostrzenie ustawy aborcyjnej ma pomóc kobietom.

Gdy "Wiadomości" zrobiły materiał o ataku terrorystycznym w Nicei, Bugała mówiła, że coraz częściej terroryści "werbują dżihadystów wśród przybywających do Europy uchodźców". Dalej łączyła uchodźców z PO. - Obowiązkowe przyjmowanie uchodźców chce narzucić krajom członkowskim Komisja Europejska. Zwolennikiem unijnej polityki jest od początku Platforma Obywatelska, której europosłowie poparli rezolucję PE w tej sprawie. 

Reporterka mówiła w materiale, że prezes PiS Jarosław Kaczyński już rok wcześniej przestrzegał przed zagrożeniem, jakie niesie przyjmowanie uchodźców, podczas gdy premier Ewa Kopacz apelowała o przyjmowanie imigrantów.

Przeprowadzka na pl. Powstańców

Pod koniec maja ub r. Bugała pochwaliła się, że dostała nowy program w TVP "Nie da się ukryć". Premiera miała miejsce 1 czerwca. - To program, w którym mówimy prawdę o najważniejszych wydarzeniach dnia i bohaterach ostatnich godzin - zaczęła Bugała.

Tematem pierwszego wydania były "skandaliczne zaniedbania po katastrofie smoleńskiej". Jeden z materiałów poświęcony był "skandalicznemu" pomysłowi szefa klubu PO Sławomira Neumanna, który mówił, że "ofiary katastrofy smoleńskiej być może trzeba było pochować w jednej, zbiorowej mogile". Bugała porównała to do "bezimiennych, zbiorowych mogił", w których spoczęli polscy oficerowie zamordowani w Katyniu.

Nie minął miesiąc od emisji pierwszego odcinka programu "Nie da się ukryć", a jego szefowa i prowadząca dostała kolejny awans. Była reporterka "Wiadomości" została szefową redakcji serwisów TVP Info. Nie zniknęła jednak z anteny, aż do 7 lutego, kiedy oficjalnie ogłosiła, że została rzeczniczką Orlenu.

"Nie będę rzucać kamieniem w Ewę Bugałę" - Lewicka przypomina słynne "TKM"

Więcej o: