Sondaż: Platforma nieznacznie odrabia straty. W Sejmie tylko cztery partie

PiS bez zmian na czele - tak wynika z najnowszego sondażu CBOS, cytowanego przez TVP Info. Poparcie dla rządzących nieznacznie jednak stopniało, przybyło za to zwolenników Platformy Obywatelskiej.

PiS - zgodnie z wynikami najnowszego badania przeprowadzonego w lutym przez CBOS - może liczyć na 43 proc. poparcia (spadek o jeden punkt procentowy). Drugie miejsce należy do PO z 17-procentowym poparciem (wzrost o dwa punkty).

W Sejmie znalazłyby się jeszcze Kukiz '15 z poparciem rzędu 7 proc. (również wzrost o dwa punkty) oraz Nowoczesna, na którą chce głosować 5 proc. badanych (tu spadek o jeden punkt w porównaniu do ostatniego badania).

Tuż pod progiem wyborczym wylądowały PSL oraz SLD - obie partie mogą liczyć na 4-procentowe poparcie. Partia Wolność oraz Partia Razem - tylko na jeden procent.

Całkiem spora jest natomiast grupa niezdecydowanych wyborców - w tym badaniu to aż 15 proc. pytanych.

Sondaż przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich (face to face) wspomaganych komputerowo w dniach od 1 do 8 lutego na liczącej 1057 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.