Komentarze (40)
Duda podpisał ustawę o IPN. Przed południem zapowiedział, że to zrobi
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • rabieg

  Oceniono 1 raz -1

  Brawo Panie Prezydencie.
  Co to za sojusznik, który ostrzega, grozi a wcześniej wydaje ustawy 447 legalizujące wyłudzenie 65 mld dolarów dla żydów amerykańskich? Żydzi którzy zginęli w czasie holokaustu byli obywatelami Polski. Interesy się pogmatwały?

 • kreciarobota59

  Oceniono 12 razy -2

  ';Nagłówek tekstu układu PRL – USA z 1960 roku.

  Poniżej publikujemy, udostępniony nam przez red. Stanisława Michalkiewicza tekst tego TAJNEGO wówczas układu:

  UKŁAD MIĘDZY RZĄDEM POLSKIEJ RZECZYPOSPOLITEJ LUDOWEJ
  I RZĄDEM STANÓW ZJEDNOCZONYCH AMERYKI
  DOTYCZĄCY ROSZCZEŃ OBYWATELI STANÓW ZJEDNOCZONYCH
  Rząd Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i Rząd Stanów Zjednoczonych Ameryki,
  pragnąc dokonąc uregulowania roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych do Polski
  oraz pragnąc dokonać postępu w stosunkach gospodarczych między obu krajami,
  uzgodniły co następuje:

  ARTYKUŁ I
  A. Rząd Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej, zwany dalej Rządem Polskim, zgadza się zapłacić, Rząd Stanów Zjednoczonych przyjąć sumę $ 40.000.000,- w walucie Stanów Zjednoczonych na całkowite uregulowanie i zaspokojenie wszystkich roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych, zarówno osób fizycznych jak prawnych, do Rządu Polskiego z tytułu nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia oraz praw i interesów związanych lub odnoszących się do mienia, które miało miejsce w dniu lub przed dniem wejścia w życie niniejszego układu.

  B. Zapłata przez Rząd Polski sumy $ 40.000.000,- będzie dokonana do rąk Sekretarza Stanów Zjednoczonych w dwudziesu rocznych ratach po $ 2.000.000,- w walucie Stanów Zjednoczonych, przy czym każda rata powinna być uiszczona w dziesiątym dniu stycznia, poczynając od dnia dziesiatego stycznia 1961 roku.

  ARTYKUŁ II
  Roszczeniami, o których mowa w artykule I i które są uregulowane i zaspokojone niniejszym układem, są roszczenia obywateli Stanów Zjednoczonych z tytułu:

  (a) nacjonalizacji i innego rodzaju przejęcia przez Polskę mienia oraz praw i interesów związanych lub odnoszących się do mienia;

  (b) przejęcia własności albo utraty używania lub użytkowania mienia na podstwaie polskich ustaw, dekretów lub innych zarządzeń, ograniczających lub uszczuplających prawa i interesy związane lub odnoszące się do mienia, przy czym rozumie się, że dla celów niniejszego ustępu data, w której tego rodzaju polskie prawa, dekrety lub inne zarządzenia zostały po raz pierwszy zastosowane do mienia;

  (c) długów przedsiębiorstw, które zostały znacjonalizowane lub przejęte przez Polskę i długów, które obciążały mienie znacjonalizowane, przejęte na własność lub inaczej przejęte przez Polskę.

  ARTYKUŁ III
  Suma zapłacona Rządowi Stanów Zjednoczonych w myśl artykułu I niniejszego układu zostanie rozdzielona w sposób i zgodnie z metodą podziału, zastosowanymi wedle uznania Rządu Stanów Zjednoczonych.

  ARTYKUŁ IV
  Po wejściu w życie niniejszego układu Rząd Stanów Zjednoczonych nie będzie przedstawiał Rządowi Polskiemu ani nie będzie popierał roszczeń obywateli Stanów Zjednoczonych do Rządu Polskiego, o których mowa w artykule I niniejszego układu. W przypadku gdyby takie roszczenia zostały bezpośrednio przedłożone przez obywateli Stanów Zjednoczonych Rządowi Polskiemu, Rząd Polski przekaże je Rządowi Stanów Zjednoczonych.

  ARTYKUŁ V
  A. Dla ułatwienia Rządowi Stanów Zjednoczonych rozdziału pomiędzy wnoszących roszczenia sumy mającej być zapłaconą przez Rząd Polski, Rząd Polski dostarczy na życzenie Rządu Stanów Zjednoczonych takich informacji lub dowodów zawierających szczegóły dotyczące własności i wartości mienia oraz praw i interesów związanych lub odnoszących się do mienia, jakie mogą być potrzebne lub odpowiadające temu celowi, a w przypadku gdyby takie informacje lub dowody zostały uznane za niewystarczające, zezwoli na zbadanie przez przedstawicieli Rządu Stanów Zjednoczonych, w zakresie dopuszczalnym przez przepisy polskie, mienia, do którego zgłoszono roszczenie, jako mienia znacjonalizowanego lub przejętego przez Polskę.

 • proteusz33

  Oceniono 7 razy -5

  No i co,Bibi,co teraz zrobisz ?

 • jan700

  Oceniono 13 razy -5

  Ilu Polaków uratowali Żydzi pod groźbą śmierci swojej i swoich rodzin?
  Jakieś linki, relacje, opisy, przykłady?
  Może chociaż jeden?

 • armagedon888

  Oceniono 14 razy -6

  kiedy skonczyla sie segregacja rasowa w USA ???? na Guantanamo torturowano wiezniow ?????

 • kmosb

  Oceniono 16 razy -6

  Bardzo dobrze że Prezydent podpisał ustawę.

 • nowy4444

  Oceniono 18 razy -6

  Przynajmniej się wyjaśniło kto u nas Polak a kto Izraleczyk. Ci z PO i N wszystkimi by zostali Niemcami, Ruskimi, Francuzami, Izraelczykami tylko nie Polakami. Teraz też rozebrali się do rosołu i pokazali obesrane dupska. Co za wstyd. Co za żenada. Co za głupota.

 • leonleonidas

  Oceniono 13 razy -11

  Zydy upominaja sie o 65mld dolca tytulem odszkodowan:

  www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/reprywatyzacja-organizacje-zydowskie-ii-wojna,218,0,2397658.html

  Zydy !
  Tu jest Polska nie Polin !!!
  Nie dostaniecie nawet grosza !!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX