Błaszczak przeniósł siedzibę, bo w dawnej urzęduje Macierewicz? "Zabarykadował się w biurze"

Mariusz Błaszczak nie będzie urzędował przy ul. Klonowej. Minister obrony narodowej przenosi się na al. Niepodległości. Pojawiły się sugestie, że wszystko przez Antoniego Macierewicza.

Mariusz Błaszczak tydzień temu poinformował na Twitterze, że przenosi biuro z ul. Klonowej 1 do siedziby MON przy al. Niepodległości 218. Powód, jaki podał minister, wydał się niektórym dość zaskakujący.

W symbolicznym hołdzie dla #Niepodległa. W 100. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości podjąłem decyzję o przeniesieniu swojego biura z ul. Klonowej do siedziby MON w al. Niepodległości. Dziś zaczynam służbę w nowym miejscu

- napisał minister obrony narodowej.

Przenosiny przez Antoniego Macierewicza

„Rzeczpospolita”, powołując się na informatorów z MON, twierdzi, że powód przenosin ministra Błaszczaka był zupełnie inny. Decyzja ministra miała być podyktowana tym, że mimo dymisji jego poprzednik nie wyprowadził się z biura przy ul. Klonowej. Zdaniem informatorów gazety, Antoni Macierewicz wciąż ma nieograniczony dostęp do „jednego z najpilniej strzeżonych miejsc w Warszawie”.

"Nie ma mocnych. Antek zabarykadował się w biurze" - napisał na Twitterze Radosław Sikorski, szef resortu w rządach Kazimierza Marcinkiewicza i Jarosława Kaczyńskiego. Z ministerstwa odszedł. gdy popadł w konflikt z Macierewiczem.

Dlaczego Antoni Macierewicz został na Klonowej? Przypomnijmy, że tuż obok, w budynku przy ul. Klonowej 6, mieści się siedziba podkomisji smoleńskiej, której szefem jest Macierewicz. Jednak właśnie w budynku przy ul. Klonowej 1 znajduje się m.in. Centrum Operacyjne ministra obrony narodowej czy biuro ds. procedur antykorupcyjnych. Właśnie tutaj do tej pory urzędował minister Błaszczak.

Jak zauważa „Rzeczpospolita”, budynek jest wyposażony w najlepsze systemy bezpieczeństwa, również antypodsłuchowe.

Siemoniak: wiceministrowie na wyciągnięcie ręki

Tomasz Siemoniak w rozmowie z "Rzeczpospolitą" twierdzi, że nie tylko obecność Antoniego Macierewicza na ul. Klonowej zaważyła o przenosinach ministra Błaszczaka, ale też jego styl rządzenia, mianowicie częste kontakty ze współpracownikami. A właśnie w budynku przy ul. Niepodległości 218 urzędują wiceministrowie obrony narodowej.

- Minister Błaszczak kieruje resortem przy pomocy grupy ludzi, swoich „asystentów”. Musi mieć ich na wyciągnięcie ręki. Mówię tu m.in. o wiceministrach. Ja z zastępcą wiceministrem Czesławem Mroczkiem, który stacjonował na al. Niepodległości na Klonowej 1 umawiałem się na spotkania raz w tygodniu. I to mi wystarczyło - tłumaczył Siemoniak.

Więcej o: