Komentarze (371)
Ustawa o IPN. Mateusz Morawiecki nagrał specjalny film
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 9 razy 5

  Te głupie pisowskie ustawy o ipn-ie szkodzą tylko Polsce,ale pisiory wierzą że wiara czyni cuda.ipn powinien zostać zlikwidowany,a został powołany po to aby pisiory mogli nabijać sobie kabzy.

 • mazzini890

  Oceniono 11 razy 5

  Pisiaki ale tu nie chodzi o Izrael ale o sojusz z USA.Sam Izrael fige nam zrobi.Ale w USA diaspora żydowska była , jest i długo będzie silna.I tylko USA może to zmienić jeśli uzna że to dla nich korzystne.Dla nas USA swoich Żydów nie poświęci (nawet Trump!) a sojusz którego jestem zwolennikiem opiera się na pewnych wymogach.Nie chcemy ich uznać? To wyjdźmy z sojuszu.Bo Polska z względu na swoją historię taryfy ulgowej mieć nie będzie.Ani Kaczyński przez swe rojenia o wielkości, której poza PL nikt nie widzi i nie zobaczy.Nie na kolanach ale tu trzeba mądrze działać może jak Azjaci z Dalekiego Wschodu.A tego nie robimy A nie machanie szabelką które będzie tak długie jak światowa koniunktura.Na mechanizm my bierzemy i robimy co chcemy USa też wiecznie godzić się nie będą.A nasza post szlachecka mentalność mocno podkoloryzowana przez Sienkiewicza to dla nich folklor.I pisze to bez złośliwości.Oni tak nie myślą i im tego nie narzucimy.Jestem temu przeciw, ale skoro tak to może exit z UE i NATO?Bo już widać ze w ciągu najbliższych 10 lat polityka wobec nas zacznie się zmieniać.I nie pozwolą sobie na żart Kaczora o "kradnięciu koni".UE też nie.

 • gosiek55

  Oceniono 7 razy 5

  Po co ten film??co chcą przykryć ???głupue tłumaczenie ,że to maszyna błąd zrobiła a kto opublikował,kto podobno zna angielski przeczytał??kto mówił,że w Katyniu niemcy mordowali polaków też madzyna czy wykształcony historyk i premier podobno

 • wolak_pospolity

  Oceniono 7 razy 5

  Ciekawe masz pan zajęcie jako premier. Może wystąpi pan w jakimś długometrażowej produkcji sponsorowanej przez dobrą zmianę?

 • zigzaur

  Oceniono 11 razy 5

  Powerpoint to wyjątkowa podłota. Na miarę Berii, Wyszynskiego (Andrija), Mołotowa czy Rudenki. Oskarżył Niemców o zbrodnię katyńską, usiłując wybielić właściwych sprawców.
  Nie przyjmuję tłumaczenia o "błędzie programu". To tak, jak wjechać do rzeki i zwalać winę na nawigację.

 • Robert Ciesla

  Oceniono 19 razy 5

  A czy mogę prosić aby redaktor przeczytał uważnie i że zrozumieniem swój tekst przed opublikowaniem. Ja nie wiem kto to jest Premier MATEUSZ MAZOWIECKI. Znam Premiera ś.p. Tadeusza Mazowieckiego oraz obecnego Premiera MATEUSZA Morawieckiego.

 • wan20_3

  Oceniono 4 razy 4

  Chudzina czyli tzw. premier dał ciała już wielokrotnie pomimo krótkiego urzędowania. Wygłupił się niemal jak Becia w PE, w wywiadzie dla niemieckiej prasy, że sąd najwyższy i KRS są zdominowane przez komunistycznych sędziów mających na sumieniu komunistycznie zbrodnie. To jest po prostu kłamstwo i plugawe oczernianie sądów i POLSKI. Wygłup następny to dopuszczenie do tych wygłupów senatu i sejmu. Jak chcieli z Żydami dyskutować to nie po uchwaleniu przez senat (bez poprawek) tego Pisiego syfu czyli ustawy o IPN.
  Tak na marginesie to IPN powinien zostać zlikwidowany a akta przeniesione do Archiwum Państwowego.

 • zimmel

  Oceniono 6 razy 4

  Jak się ma za długi język i dużo głupot się mówi to i tłumaczenie ma kłopoty

 • zd46

  Oceniono 6 razy 4

  Dlaczego w filmie KPRM sa sceny jakoby, wojska USA, na „autach willisach”i w chelmach amerykanskich , a takie sa w filmie zademonstrowane wśród ofiar obozowych, wyzwalali obozy na terenie Polski. Zadni Amerykanie, żadne ich wojska nie wyzwalaly Polski .

 • zd46

  Oceniono 4 razy 4

  Kłamstwo KPRM, nastepna „mina” ! Panie Premierze, Panie Morawiecki, film w czesci jest promocja samego pana, niepotrzebnie, a w czesci jest OSZUSTWEM. Oboz w Oswiecimiu zostal wyzwolony przez wojska radzieckie z Frontem Ukrainskim a także z zolnierzami polskimi, pozostale również przez wojska radzieckie, czy tego chcemy czy nie. Taka jest historia prawdziwa. Obozow ani Polski nie wyzwalaly wojska USA, na „autach willisach”i w chelmach amerykanskich a takie sa w filmie zademonstrowane wśród ofiar obozowych. Zadni Amerykanie, żadne ich wojska nie wyzwalaly Polski !!!.....Za Wikipedia: .. Obóz KL Auschwitz-Birkenau wyzwoliła 27 stycznia 60. Armia Czerwona 1 Frontu Ukrainskiego.Podczas wyzwolenia terenów Oświęcimia zginęło 231 żołnierzy radzieckich. Znaleźli tam około 7.000 więźniów (wśród nich byli m.in.: Henri Limousin, profesor anatomii patologicznej Uniwersytetu w Clermont Ferrand; Xawery Dunikowski, polski rzeźbiarz; Bertold Epstein, kierownik praskiej Kliniki Dziecięcej). Badzmy w swej obronie uczciwi, uczciwi.

 • mer-llink

  Oceniono 10 razy 4

  A nasza Ukochana Waaaadza brnie dalej.
  Jak bardzo niepewnym swego trzeba być, aby wyprodukować takie jak to erratum do skandalicznie skopsanych uprzednio : oredzia pana Morawieckiego ("Polskie obozy") i narracji do diennikarzy ("w Katyniu mordowali Niemcy").
  To jest podawanie musztardy grubo po obiedzie.
  Trzeba było mysleć PRZED, a nie teraz anicznymi, histerycznymi ruchami przykrywac po niewczasie własne głupoty. Każde takie wystapienie jest jak "prosotwanie garbatego": niepotrzebna i nieudane.
  Pan Morawiecki miał rzadka okazję: milczeć. Ale widać rozkazy Partii i WOdza zmusiły go do gadania także na ten temat. To teraz miele językiem nawet po trzy razy dziennie.

  P.S>ALe widac pan Minister Suski (wklejony panu Morawieckiemu do biura, aby trzymał oczko na wszystko) takom ma wyobraźniem i to podsuwa swemu niby-zwierzchnikowi: bendziem gadać w kółko, i coraz nudniej, i coraz gorzej, za to tem razem z obrazkamy.....
  No taka parafiańska wyobraźnia parafiańskiej kreatury.

 • feurig59

  Oceniono 10 razy 4

  Pierwszą ofiarą Trzeciej Rzeszy były demokratyczne Niemcy, czyli Republika Weimarska której instytucje zostały przejęte podobnie jak teraz w Polsce. Czekamy jeszcze tylko na casus Reichstagsbrand - po którym będzie można wprowadzić ustawodawstwo wyjątkowe i przeprowadzic czystki. Czekamy aż PiS rozpocznie w Polsce rozlew krwi, bo to się inaczej skończyć nie może - przemoc jest cechą immanentną systemów autorytarnych.

 • czarna_zoska

  Oceniono 12 razy 4

  Negowanie bohaterstwa Walesy jest przestepstwem. Filmy o holokaucie widzialam setki razy. Nie robcie z ludzi idiotow .

 • kruk6666

  Oceniono 8 razy 4

  Jeżeli w wypaczonej wersji historii wg. PiS naród polski był tylko i wyłącznie zbawcą żydów , to kim było 5 mln. Polaków którzy w czasie wojny podpisali volkslisty? ( udokumentowane w IPN!!!) To już nie naród? , tylko 5 mln. pojedyńczych osób?

 • zyks

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Morawiecki ! To nie na temat, odwracanie kota ogonem czyli dalej brniemy w bezczelne kłamstwa i mataczenie. Hańba ! A kto kwestionuje, ze to były obozy niemieckie? Panstwo Izrael? Niemcy? USA? Górna Volta czy San Escobar? Temat jest zupełnie inny, od którego Pan ucieka, jak diabeł od święconej wody: czy Polacy brali udział w Holokauście? Oświadczam niniejszym, że wg. mojej wiedzy, owszem, brali.
  Jak najbardziej. Bardzo wielu. Z nienawiści lub/i dla korzyści (nagrody od okupanta, rabowanie majątku ofiar...). Byli tacy, co ratowali (z przyzwoitości, ze współczucia, bo starzy znajomi, czy przyjaciele...), ale niewspółmiernie mniej. Ponosili karę, często najwyższą. W tajemnicy, bo bali sie donosu sąsiadów, wykluczenia towarzyskiego - społecznego, pobicia, zabicia, spalenia chałupy itd. Z tych samych przyczyn milczeli o tym jeszcze długo po wojnie. Jednak najczęstszą postawą była obojętność. Zapraszam pp. prokuratorów do dyskusji na ten temat, czyli postawienia mi zarzutów. Zachowuję tu anonimowość z tych samych dokładnie przyczyn, co wówczas ratujący: w państwie PiS nikt mnie nie obroni, a jak dostanę w ryja, to organy powiedzą, że to taka jakaś bójka tylko była, nie z nienawiści i w ogóle żadnych takich. Ale przy możliwościach, jakie teraz, dzięki Dobrej Zmianie (prawnych, organizacyjnych, technicznych) dla tych organów (jawnych, tajnych i dwupłciowych) znalezienie mnie to błahostka, moment. Więc przed nimi się nie ukrywam. Szanowne Organy, zapraszam, gość w dom, Bóg w dom. Najlepiej razem z panem Morawieckim.

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 3 razy 3

  Człowieku. Nie brnij dalej. Jedynym sposobem na odkręcenie całej afery jest dymisja Ziobry. Wywal go na zbity pysk. A potem skieruj do Sejmu poprawiony projekt ustawy bez spornego paragrafu (Piotrowicz z Karczewskim uchwalą w 15 min).

 • jurek4491

  Oceniono 11 razy 3

  PiS nie ma już pieniędzy na drugie 500 + to chce wygrać wybory samorządowe na ANTYSEMITYZMIE .

 • otopolskiepieklo

  Oceniono 5 razy 3

  warto przypomnieć jacy IGNORANCI są u sterów rządu

  przecież premier RP ten MORAWIECKI w pierwszej wersji angielskojęzycznej mówi wyraźnie o tym, że to NIEMCY mordowali Polaków w KATYNIU

  a ponoć to historyk...

  czemu to pomijacie, to jest SKANDAL o wiele większy od głupoty wrzucania filmu BEZ własnych NAPISÓW

  !!!!

 • wolak_pospolity

  Oceniono 5 razy 3

  Tatuś pobłogosławił?

 • staryapacz

  Oceniono 5 razy 3

  Z jednej strony szabelka z drugiej bezczelność i mamy tragedię. Spadły maski i back to zero

 • staryapacz

  Oceniono 5 razy 3

  Czy w kancelarii premiera nie ma kogoś przytomnego, ktory wie jak działa i co potrafi zrobić Twitter???Dlaczego od razu nie przetłumaczyli sami. Totalna, powszechna niekompetencja ale szabelka w ręku.

 • czarna_zoska

  Oceniono 7 razy 3

  zenujace i dziecinne

 • robert_live

  Oceniono 5 razy 3

  Boże, jak ten człowiek mówi po angielsku! Co za wstyd - panie Morawiecki, premierze Polski! Czy Pan coś słyszał o intonacji, wznosząco-opadającym akcencie, artykulacji samogłosek itp.? Słoń Panu na ucho nadepnął? Kompromitacja.

 • siekieraaxe

  Oceniono 13 razy 3

  W piatek byłem w Cottbus, Bad Muskau, Forst i Guben.
  Wszystko kilka kilometrów od Polskiej granicy.
  I ... chyba od 1989 roku nie widziałem tylu wk- przepraszam zdenerwowanych, Niemców.
  Po raz pierwszy słyszałem pełną geba wypowiadane słowa "ivasion i angriff".
  Wracajac zasanawiałem sie dlaczego polska, obecna władza jest tak
  ZAMKNIĘTA
  ZAKOMPLEKSIONA
  OGRANICZONA
  NIUDACZNA
  ze nie potarfi z tymi naszymi SĄSIADAMI, których poglady na wielle sparaw w Europie sa identyczne z naszymi , nawiazac ŻADANGO KOTAKTU CZY DIALOGU..
  Schade!
  Tego samego dnia dostałem odpowiedz z TEL-AVIVU od kumpla z LWP:
  Na na moje zapytania o opinie ny konfliktu Polska - Izrael opowiedział :
  " Ja nie iwiem o czym ty wiesz. JA byłem na rybach na łodzi . Teraz je smażę, jak my dawno temu, w Łagowie. Tobie radze, ty jedź na ryby tez"...

 • rozumny_patriota

  Oceniono 7 razy 3

  Popieram utrzymanie żywej pamięci holokaustu w celu zapobieżenia podobnym tragediom.
  Nie popieram utrzymanie tej pamięci w celach preferencyjnego traktowania finansowych roszczeń żydowskich lub w celu przyzwolenia na brutalną ekspansję państwa Izrael.

 • Gilles Manchuel

  Oceniono 5 razy 3

  Spowodować pożar a potem musieć służyć jako straż pożarna, czy polski rząd nie może najpierw pomyśleć zanim się znajdzie w takich perypetiach?

 • czechy11

  Oceniono 11 razy 3

  PiSiwcom pozostało już tylko wypożyczenie od Koreii Północnej idei Dżucze czyli pełnej samowystarczalności. Jednym słowem Polacy miłośnicy PiS zbierajcie przepisy na potrawy z trawy i kory drzew wkrótce przydadzą się wam.

 • tetradrachma

  Oceniono 7 razy 3

  Kochana polsko hołoto, "from mountain" (z góry he, he,) uprzedzam, że w całym przez ciebie wywołanym, międzynarodowym skandalu twierdzę że MORALNIE teraz, i od samego początku, masz rację. Jednak nie o to rzecz biega. Zabrałaś (się) do tej sprawy i do niemieckich odszkodowań a więc delikatnej materii jak, za przeproszeniem, do lotu do Smoleńska.... ....na łapu capu i całkiem bezmyślnie ! Szkoda czasu, atłasu i zmarnowanej energii bo..... Żydom zapłacisz. Twoje "teatrum" na użytek motłochu jest zbyt czytelne. Sprawa już dawno postanowiona i uzgodniona. Teraz tylko kiedy i ile. Ściskam cię serdecznie w....półpaścu ! Keep cool !

 • zd46

  Oceniono 9 razy 3

  Morawiecki z PiSem, osmieszyliscie swoimi narracjami, zagrywkami, pomowieniami, procesjami, bezpodstawnymi oskarzeniami, dramat smolenski a teraz ruszyliscie po dramat swiatowy? Poszaleliscie?Nie ma dla was zadnej swietosci? Chcecie rechrystianizowac swiat i Europe? Zacznijcie od siebie, od katechizmu, od dekalogu, może to wam pomorze pozbyc się : zadufania, obludy, zaklamania, cynizmu, ksenofobii, pychy i niepochamowanej glupoty. Chcecie przekonac swiat, do swoich racji, ROZDRAPUJAC, jeszcze krwawiace rany i to jeszcze zyjacych? JPII mowil: „nie idzcie ta droga”, bo to droga do nikad.

 • thadd

  Oceniono 7 razy 3

  Smutne jest to ze przedwczoraj nieliczni znali "prawde " o polskich o.s. Dzisiaj jest o tym przekonany caly czytajacy i sluchajacy swiat a takie informacje ma z pierwszej reki, z ust szefa polskiego rzadu. Morawiecki jakby mial choc krzte ludzkiej solidnosci powinien podac sie do dymisji. Pani premier Szydlo zaciera raczki z uciechy.

 • rozumny_patriota

  Oceniono 7 razy 3

  Jak się (słusznie) chcę ugodzić w "polskie obozy" to się piszę ustawę przeciw "polskim obozom".
  A nie ustawę przeciw współodpowiedzialności narodu polskiego.

 • thadd

  Oceniono 11 razy 3

  Mam przed soba wspomnienia polaka o tym jak niemal dwa lata ukrywal Zyda z synem a ktorych wydak polak. Zabili ich na miejscu W innym miejscu w czasie lapanki polacy wyciagali zydow z kryjowek i oddawali gestapo. Czy to aby nie znamiona ludobojstwa ?zwanego wdziecznie holocaust. A tak na marginesie, Zaglada Zydow to nie holocaust ale "The Holocaust".

 • uo.rety

  Oceniono 2 razy 2

  Gdybyście rzeczywiście "w pełni rozumieli uczucia Izraela" to zatrzymalibyście ten gniot legislacyjny chociażby w Senacie!!! A wy, jakby nie dość było skandalu, domagacie się jeszcze, ustami waszego oszalałego z głupoty guru, by Prezydent Rzeczypospolitej podpisał to goo.no

 • stereotyp76

  Oceniono 6 razy 2

  Tja, automatyczne tłumaczenie, my ass... Koszerne, nie automatyczne. W końcu youtube należy do google, a google wiadomo do kogo.

 • sobieski1683

  Oceniono 6 razy 2

  Chyba niektorzy nie wiedza,ze agresorami w 1939 roku byly Niemcy I ZSRR.
  Z nami i innymi narodowosciami robili co chcieli. Wielka Rzesza miala byc wolna od Zydow a pozostali jako sila robocza . Sowieci w znany sposob pozbywali sie Polakow i dopieli by tego w 100 % gdyby nie napasc ich sojusznika.
  Polska poniosla wielka ofiare w tej wojnie a po wojnie Niemcow zastapili sowieci.
  Ludnosc tzw. zachodu nie miala i do dzisiaj nie ma pojecia jak naprawde bylo. Karskiemu tez nikt nie uwierzyl. Wyksztalcenie tzw.podstawowe i zawodowe zachacza tylko bardzo niewiele o historie i geografie wlasnego kraju i bardzo ale to bardzo niewiwle wiecej.
  Takie niedouczone spoleczenstwa przyjmuja wszystko co pisze i mowii ich prasa ( najczesciej brukowa ) i TV.
  Po dyskusjach na temat tej ustawy widzimy ,ze musimy sami dbac o nasze dobre imie na arenie miedzynarodowej aby niedouczeni pismacy i politycy nie mowili i nie pisali o nas bezkarnie histoeycznych delikatnie nazywajac bzdur.

  L

 • MACIEKR76

  Oceniono 4 razy 2

  Znów jest zakłamanie. Polacy pierwszymi ofiarami. A Żydzi niemieccy (Ustawy Norynberskie, Noc Krysztalowa, obozy w Niemczech), zabory terytorialne - Nadrenia, Austria, Czechosłowacja?
  Kolejne przemówienia Krzywoustego (ten co twierdził, że w 1970 roku śpiewał przeciw Kociołkowi - mając 2 lata!) udowadniają, że trzeba zrobić jeszcze wiele badań nad historią Polski i potrzebny jest wielki wysiłek edukacyjny naszego narodu!

 • mam.swoj.mozg.2

  Oceniono 8 razy 2

  I co? Nie mozna tak bylo o razu? Musieli sie osmieszac, pajace PiS-owskie? Zenująca partia.

 • kataryniarski

  Oceniono 8 razy 2

  Czy w owej skrótowej wersji tez pojawiło się, jakże popularne w ostatnich dnia dzięki Pis stwierdzenie "polskie obozy śmierci", czy moze ktoś się dopatrzył tego przekłamania i zmienił???

 • nilpferd13

  Oceniono 6 razy 2

  "Filmowym tłem dla słów premiera Mateusza Mazowieckiego....."
  Premier Mateusz MAZOWIECKI????
  Obudźcie się gazetowi pismacy!! I nie piszcie swoich bzdurnych tekstów po gorzale...

 • sparky6

  Oceniono 18 razy 2

  Jeden z niewielu rozsadnych Zydow
  Szewach Weiss: „Czytam nazwiska żydowskich sędziów, prokuratorów czy ubeków i myślę: czy ja mam prawo krytykować Polaków?”

 • czechy11

  Oceniono 16 razy 2

  A drożyzna postępuje renciści i emeryci ledwo zipią, BMW wycofał się z inweatycji stwierdzając ze Polska to standardy 3-go świata w Polsce a gospodarka kreci się rozpędem dobrej koniunktury na świecie i tego co wypracowano kiedyś.

 • jesiotrr

  Oceniono 3 razy 1

  Była by too dobra zmiana gdyby odpuścił sobie te zdjęcia. No ale czego od rządu pis oczekiwać.

 • rozumny_patriota

  Oceniono 7 razy 1

  Budowanie swej tożsamości na krzywdach historycznych to fatalny pomysł.
  Mam nadzieję, że Żydzi to zrozumieją.

 • anders76

  Oceniono 5 razy 1

  Automatycznego tlumacza zaresztowac i za kare obnizyc mu napiecie zasilania.
  Kancelaria wreszcie poszla po rozum do glowy i zaczela pracowac. Moze im to zostanie na czas pewien. Premier natomiast kazde swoje wystapienie powinien z jakims studentem histori skonsultowac, zeby Katyn nie kojarzyl mu sie z Holocaustem.

 • distepfano

  Oceniono 9 razy 1

  Rząd polski to IV Rzesza nieudaczników

 • rozumny_patriota

  Oceniono 1 raz 1

  A wracając do teraźniejszości, ileż to osad ten nasz ach tak straszny rząd kazał znieść buldożerami, aby zabezpieczyć przestrzeń dla naszych ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX