"Prawda nie obroni się sama". Kaczyński komentuje sprawę "polskich obozów śmierci".

Prezes PiS powiedział, że w ramach walki o prawdę historyczną nie można popadać w panikę, a raczej należy wypracować mechanizm obrony prawdy. Jarosław Kaczyński, który wziął udział w konferencji "Tożsamość konstytucyjna" w Trybunale Konstytucyjnym podkreślał, że prawda nie obroni się sama.

- Trzeba też pamiętać, że niestety prawda nie obroni się sama, trzeba stworzyć mechanizm i właśnie jesteśmy w trakcie tworzenia takiego mechanizmu, takiej można powiedzieć machiny, która będzie broniła tej prawdy - zaznaczył.

- Wiemy, że jesteśmy na słabszej pozycji, bo nasi przeciwnicy są bardzo mocni, ale też wiemy, jakie mechanizmy tutaj funkcjonują. Mówię tutaj zarówno o mechanizmach społecznych, politycznych, jak i technicznych, jak na przykład w internecie - mówił Jarosław Kaczyński.

Dodał, że w takich przypadkach jeden nieprawdziwy wpis może zgromadzić kilkaset tysięcy tzw. "polubień". - Nawet, gdyby tak sądziły miliony ludzi, to jest to kłamstwem - powiedział prezes PiS.

Prezes PiS podkreślił, że sformułowanie o "polskich obozach śmierci" jest "kłamstwem skandalicznym i skrajnie niemoralnym". - Jest też niską próbą przerzucenia odpowiedzialności za potworne zbrodnie z silniejszego, bo Niemcy są od nas silniejsi, na słabszych - powiedział Kaczyński.

Nowela ustawy o IPN, którą w czwartek poparł Senat, zakłada, że każdy, kto publicznie i wbrew faktom przypisuje polskiemu narodowi lub państwu polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką lub inne zbrodnie przeciwko ludzkości, pokojowi i zbrodnie wojenne - będzie podlegał karze grzywny lub pozbawienia wolności do lat trzech. Taka sama kara grozi za "rażące pomniejszanie odpowiedzialności rzeczywistych sprawców tych zbrodni".

Ustawa wywołała największy od lat spór między Polska a Izraelem, w który włączył się organizacje żydowskie z całego świata. Ustawę potępiły m.in. USA oraz Ukraina. Władze w Izraelu zarzucają polskiemu rządowi, że zapisy ustawy mogą posłużyć fałszowaniu historii, w tym zacieraniu odpowiedzialności Polaków za zbrodnie przeciwko Żydom w czasie okupacji.

Więcej o:
Komentarze (288)
"Prawda nie obroni się sama". Kaczyński komentuje sprawę "polskich obozów śmierci".
Zaloguj się
 • Oceniono 61 razy 51

  Protestuję przeciwko uznawaniu za męża stanu osobę mającą za jedyne życiowe osiągnięcie wychowywanie kota w miejsce tradycyjnej rodziny. Fakt, że nazwisko tego "pana" wypłynęło na grzbietach politycznych szumowin w połączeniu z dość mętną orientacją seksualną oraz w dodaniu wypowiedzi świadczących o psychiczno - emocjonalnych zaburzeniach osobowości nakazuje natychmiastowe odosobnienie tej postaci od zdrowych społecznych jednostek.

 • benek231

  Oceniono 47 razy 41

  Typowy pieniacz. O wies mniejsza, niech sie spali - wazne by racja byla po mojej stronie. Przy czym w tym przypadku on zdecydowanie nie ma racji. Tak samo jak z zamachem stanu - na konstytucje i na ustroj.

  Podziekujmy biskupom za wspieranie klero- faszystow, i zlecenie im zniszczenia demokracji w Polsce, oraz wyjscia z UE.

 • raz1dwa2trzy3

  Oceniono 42 razy 34

  Chciałeś knypku przykryć to, że wasi ulubieńcy piją za zdrowie Hitlera i jedzą torciki z WafelSS?
  Tamtego oraz tego - nikt PISowi nie zapomni.
  A tobie, który marzy o krypcie na Wawelu, naród - ten uczciwy i europejski, przygotuje dołek pod ściętym przez Szyszkę drzewem.

 • whufan

  Oceniono 37 razy 29

  Oczywistą oczywistością jest, że ,,prawda,, nie obroni się sama.
  Jak ,,prawda,, o Jadwidze Kaczyńskiej, ,,bohaterskiej sanitariuszce,, z Powstania Warszawskiego, która w czasie jego trwania przebywała w Starachowicach.
  Do obrony tej ,,prawdy,, potrzeba IPN-u i odrobinę czasu na spreparowanie dokumentów. Po ich spreparowaniu ,,prawda,, wyjdzie na jaw i zostanie urzędowo zatwierdzona.

 • jep23

  Oceniono 31 razy 27

  Czy będzie można kupić "machinę bronienia prawdy" w częściach do samodzielnego montażu?
  Mam kilka prawd do obronienia.

 • obeznany

  Oceniono 30 razy 24

  "Machina Правдy" ПиС-u: Niezłe! Staczanie się po równi pochyłej nabiera rozpędu.

 • jarsza

  Oceniono 29 razy 23

  Powiem krótko - kretyn.

 • sailor2016

  Oceniono 25 razy 19

  Prawda nie obroni się sama? Ciekawe co to jest prawda według Kaczyńskiego? Może też taka prawda jaką lansuje komisja Macierenki?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX