Szef MSZ skomentował ostry konflikt z Izraelem, który obserwuje świat. Rozbrajająco

Ostry konflikt między Polską i Izraelem, o którym mówi cały świat, toczy się już od wielu dni. Pytany o jego skalę szef MSZ Jacek Czaputowicz odpowiedział z rozbrajającą szczerością: Rzeczywiście stosunki są napięte.

Jacek Czaputowicz był gościem porannej rozmowy w RMF FM. Oczywiste, że rozmowę zdominował ostry spór między Polską a Izraelem o przegłosowaną nowelizację ustawy o IPN. 

Na razie przekonywanie naszych partnerów idzie nam chyba tak sobie - stwierdził już na początku prowadzący wywiad Robert Mazurek i zapytał ministra: - To jest zimna wojna z Izraelem, to co mamy w tej chwili?

Rzeczywiście te stosunki są napięte - odparł minister.

Potem rozwinął myśl:

Polska stoi na stanowisku, że ma rację, że należy walczyć z kłamstwem oświęcimskim i mówienie o "polskich obozach", czy obciążanie narodu polskiego czy państwa polskiego odpowiedzialnością za Holokaust, to jest tego typu działalnością, którą należy wyeliminować - odpowiedział Czaputowicz

Minister oświadczył, że nie ma potwierdzenia informacji o odwołaniu z placówki ambasador Izraela w Polsce Anny Azari. - Mam nadzieję, że do tego nie dojdzie. Sama ambasada Izraela tutaj prezentowała inne stanowisko. Natomiast jeżeli są dyskusje między państwami, bo takie są, ma zostać powołana, miejmy nadzieję, że będzie wspólna komisja historyczna do analizy tego problemu, to być może rzeczywiście wizyta szefa BBN-u w tym gorącym okresie nie byłaby właściwa, należałoby ją przenieść - odniósł się do informacji potwierdzonej, że szef BBN nie pojedzie w najbliższym czasie z wizytą do Izraela, chociaż była we wcześniejszych jego planach.

Czaputowicz skomentował też wpis Donalda Tuska na Twitterze. Szef Rady Europejskiej napisał w czwartek: Kto rozpowszechnia kłamliwe sformułowanie o „polskich obozach”, szkodzi dobremu imieniu i interesom Polski. Autorzy ustawy wypromowali to podłe oszczerstwo na cały świat, skutecznie jak nikt dotąd. A więc, zgodnie z ustawą...

- Jednak te oszczerstwa jakby występują samoczynnie i pan przewodniczący Donald Tusk rzeczywiście je promuje twieetując, bo jest obserwowany przez wielu użytkowników Twittera - stwierdził Czaputowicz.
Więcej o:
Komentarze (255)
Ustawa o IPN na oczach całego świata. Szef MSZ rozbrajająco komentuje spór o nią z Izraelem
Zaloguj się
 • rybka9915

  Oceniono 56 razy 54

  Jakiez to piekne "patriotyczne" i "narodowe" zachowanie pisbolszewikow, nasrac na stol i zarzucic D. Tuskowi, ze to on promuje oszczerstaw i klamstwa pod adresem "narodu polskiego".

 • justas32

  Oceniono 40 razy 40

  Polityka robiona przez motłoch wygląda jak polityka robiona przez ... motloch ...

 • me_on_gazeta

  Oceniono 38 razy 36

  Polska stoi na stanowisku, że ma rację. Też rozbrajające :) Nasz racja jest najnajsza, ale powiem panu, że jak już roboty z nami walczą, to cienko widzę nasza przyszłość... ;)

 • hamsterx

  Oceniono 39 razy 35

  a wydawało się że po escobarze
  nic gorszego nie może się Polakom przytrafić

 • kemor234

  Oceniono 30 razy 28

  Pan "eksperyment" trochę się miota. Nie ma lekko. Co by nie powiedział, komuś się narazi.

 • Stan Majewski

  Oceniono 28 razy 26

  Jak ktos tu zauwazyl roboty tez z nami walcza. Tez zydowskie pewnie ? :)))

 • andrzejmat

  Oceniono 28 razy 26

  "Szef. MSZ" ?! Jaki k... szef. Biedna pacynka gnoma!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX