Komentarze (173)
Departament USA krytykuje ustawę o IPN. "Obawiamy się o relacje Polski z innymi krajami"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • spyderman2

  Oceniono 9 razy 5

  kaczor realizuje konsekwentnie swój plan, w pisiej wolsce skłócił się ze wszystkimi, teraz chce się skłócić z całym światem. jak tego dokona w zadowoleniu se polegnie

 • skandy5

  Oceniono 13 razy 5

  Głosowałem na PiS i jestem goroncym zwolennikiem dobrej zmiany - dostałem dzięki niej świetną posadę w zarządzie i sfinansowanie kursu ortografii.

  Teraz dzięki drogiemu przywódcy, naszemu genialnemu prezesowi, widzę, że tylko na Rosję można liczyć (udostępniła nadajniki radiowe naszmu ojcowi) a cały zachód i żydowska ameryka to nasi wrogowie

 • realistas

  Oceniono 9 razy 5

  Nie ma obawy. Nikt Polaków nie chce u siebie.

 • apm1947

  Oceniono 4 razy 4

  A Kaczyński powiedział,że sprawy praworządności nie były w tych rozmowach poruszane. No to kto kłamie : on czy rzeczniczka Dep. Stanu?

 • kann2

  Oceniono 6 razy 4

  Tak jest odpowiednio:

  "Prawo o zakazie negowania Holokaustu, 5746-1986. 2. Ktokolwiek rozpowszechnia na piśmie lub ustnie jakiekolwiek stwierdzenia zaprzeczające czynom stanowiącym zbrodnie przeciwko narodowi żydowskiemu lub zbrodnie przeciwko ludzkości popełnionym w okresie reżimu nazistowskiego bądź pomniejszające ich skalę, z zamiarem obrony sprawców tych czynów lub wyrażenia swojego poparcia lub identyfikacji z nimi, podlega karze pięciu lat pozbawienia wolności".

  Tak już jest niewłaściwie:

  " Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie określone w art. 6 Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego załączonej do Porozumienia międzynarodowego w przedmiocie ścigania i karania głównych przestępców wojennych Osi Europejskiej, podpisanego w Londynie dnia 8 sierpnia 1945 r. (Dz. U. z 1947 r. poz. 367), lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega grzywnie lub karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok jest podawany do publicznej wiadomości".

 • red.leszek

  Oceniono 3 razy 3

  kolejne sukcesy PIS-u, suwerenie :D

 • widelcer

  Oceniono 3 razy 3

  Jakby ten rząd miał jaja, to Amerykanom powinien powiedzieć, że Polish camps to tak samo jak American Attacks on 9/11. Yes we all saw it. The planes had “American” written all over them. Most of the people on those planes were Americans, all others were legally admitted to reside in America. Planes took off from a US airport.
  To by Reksia przekonalo może, a nie jakieś-tam zakazy... w Korei Północnej też jest zakaz mówienia że Kim jest gruby i świat się tylko śmieje...

 • mazzini890

  Oceniono 5 razy 3

  Panowie zis naprawdę łudzicie się że nawet Trump wybierze was ponad Izrael.A Jarek jest dla USA tym czym był de Gaulle?Złudzenia.

 • kimdongun

  Oceniono 3 razy 3

  Usrael zaraz zmusi inne kraje do pogorszenia stosunków z Polska. A dlaczego te g nie zacytują ustawy? Żeby nie pokazać, że nic w niej zdrożnego nie ma. A Obamcio pójdzie siedzieć za polskie obozy śmierci.

 • cjk.5004

  Oceniono 9 razy 3

  Po co idiocie dobre stosunki ze światem. Wystarczy poparcie faszysty z torunia

 • czechy11

  Oceniono 2 razy 2

  Banda Kaczyńskiego musi zostać rozliczona co do jednej miernoty.

 • czechy11

  Oceniono 2 razy 2

  PiSowskie denniaki wynoście się precz.

 • yuo7leo9

  Oceniono 2 razy 2

  Przede wszystkim ustawa spowodowała wylanie się na zewnątrz podskórnego antysemityzmu Polaków - antysemityzmu, który jest skutkiem niejasnej pamięci o niezbyt czystym sumieniu wobec Żydów w czasie i po wojnie

 • apm1947

  Oceniono 2 razy 2

  Dyplomatołki PiS doprowadziły że Polska ma fatalna opinie i mnóstwo wrogów :
  1. Niemcy - wiadomo (nie chca nam płacić odszkodowań)
  2. Rosja - grozi nam inwazją
  3. Ukraina - wojna na pomniki
  4. Białorus - jak Rosja
  5. Litwa - prześladuje polską mniejszość
  6. Czechy - wybrali na prezydenta przyjaciela Rosjo
  7. Węgry - mają w nosie nasze interesy (27:1) nie głosują jak chcemy
  9. reszta UE - tez wrogowie (27:1)
  10. Izrael - no w końcu udało się zepsuć stosunki (brawo P.Jaki - wybitny prawnik)
  Tylko tak dalej dyplomatołki , a zostaniemy sami

 • Stan Majewski

  Oceniono 8 razy 2

  Teraz jest jasne, ze niektorzy PISSdzielce na tym forum to sa wlasciwie prowokatorzy Kremla. Chca nas sklocic z wszystkimi. To jest TYLKO w ich interesie. Taki polsilver.

 • polsilver100

  Oceniono 18 razy 2

  Nie rozumiem tego calego cyrku,znaczy jak napisza w prasie,,polskie obozy koncentracyjne" to jest ok?

 • tak_to_znowu_ja

  Oceniono 3 razy 1

  Zachowanie kalksteina, to jest zemsta na Polsce, za to że ród kalksteinów Polacy mają w doopie!

 • apm1947

  Oceniono 1 raz 1

  Kaczyński zapamiętaj : " I Herkules d........ kiedy wrogów kupa"

 • andmas

  Oceniono 5 razy 1

  USA to wiarygodny sojusznik ...

 • propaganda79

  Oceniono 5 razy 1

  Jankesi niech anulują ustawę 447 bo może ona negatywnie wpłynąć na stosunki polsko-amerykańskie.

  Że co? Że jankesi mogą tym grozić i jest ok a Polska nie ma instrumentów? Czyli dyplomacja i partnerskie stosunki to sciema a liczy się siła i szantaż?

  Ok! Tylko dwie sprawy. Jedna - należy to wprost przyznać. Druga- Polska NIGDY nie ugnie się przed przemocą w jakiejkolwiek formie.

 • miqlec

  Oceniono 1 raz 1

  Co wy się martwicie. W razie czego przywrócimy Antonia i on wygra każdą wojnę z każdym. Wojska Obrony Terytorialnej przemianuje się na Siły Szybkiego Reagowania i nikt nam nie podskoczy. Co prawda w razie czego, Kaczucha, Nijaki i Jojo z Błaszczem pierwsi podkulą ogony i schowają się w mysią dziurę, ale Antonio nie tylko nas obroni ale przy okazji zdobędzie Moskwę, Brukselę i Tel Awiw. Waszyngton to już tylko na deser. Ciekawe, czy pisowskie pyskacze internetowe tak chętnie pobiegną w pierwszej linii?

 • Non Parol

  Oceniono 7 razy 1

  Nie oddamy nawet guzika, a tym bardziej nie przyznamy, że jawnie i globalnie daliśmy ciała

 • a.k.traper

  Oceniono 5 razy 1

  By pracować na własny rachunek trzeba umieć zarządzać swoimi niewielkimi pieniędzmi, nie wydawać ich na błachostki ale trzeba też rozmawiać ze zleceniodawcami i klientami.
  By zajmować się polityką i zarządzaniem państwem musimy mieć wiedzę co się dzieje w świecie i rozumieć te zjawiska, trzeba także rozmawiać z różnymi politykami mając na uwadze nasz interes i nawet gdy się nie zgadzamy można to ująć w dyplomatyczny sposób a nie robić głupotę za głupotą. Wielu ludzi z polskiej polityki robiło wiele by sekować wyrażenie "polskie obozy śmierci" z międzynarodowego słownika, wymaga to cierpliwosci i stanowczej reakcji za każdym razem a nie tworzyć prawo martwe w momencie poczęcia i śmieszne zarazem.
  Czy warto z Żydami rozmawiać kto bardziej drugiemu dokopał czy o tym co nas łączyło i co możemy wspólnie robić z korzyścią dla obydwu stron?
  Spójrzmy na otaczający nas świat i zróbmy obrachunek zysków i strat bo cosik mi się zdaje, że nie wszyscy używają mózgu albo mają zbyt slabo rozwinięty

 • grabiny13

  Oceniono 9 razy 1

  Tresowanie Polaczków. Rosji, Francji czy nawet Ukrainie nie podskoczą, ale co innego z Polską. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. Raczej o haracz.

 • propaganda79

  Oceniono 9 razy 1

  Amerykanie rzucili się pomagać zydom. 70 lat po wojnie. Jak się dowiedzieli co się działo wtedy w Europie to "Nie uwierzyli" i nie kiwnęli palcem.

  To może być przyczyną potężnego moralniaka. I nic dziwnego że złość kierują pod adresem Polaków którzy uratowali najwięcej żydów, więcej nie tylko od amerykanów ale też od innych żydów.

 • trupiwosk

  Oceniono 9 razy 1

  Aaa jak Ukraina wprowadziła zakaz krytykowania UPA, to pan redaktor Lis napisał:

  "Może ktoś wytłumaczy panu Dudzie, że Ukraina nie jest wasalem Polski, ale niepodległym krajem i nie mamy prawa jej niczego dyktować."

  To znaczy, że jesteśmy wasalem USA chyba.

 • bulwnadzieji

  Oceniono 11 razy 1

  No i poznaliśmy przyjaciół amerykańskich.
  Ale wyrzucić ich wojaka okupacyjne z Polski nie będzie łatwo.
  Dziękujemy wam styropiany.

 • vontomke

  Oceniono 11 razy 1

  Ustawa wymierzona w Tomasza Grossa, któremu włos z głowy i tak nie spadnie, bo facet napisał po prostu prawdę. Ostatecznie ta ustawa nic nie zmienia, poza tym że na świecie wypromowała "polskie obozy" i o ile tego zwrotu używano conajwyżej do określenia geograficznego, teraz już na świecie będą się zastanawiać czy coś jest na rzeczy. Polski rząd ujawnił też potężne pokłady antysemityzmu, ostatecznie jak w całej polityce międzynarodowej pis potrafi tylko nam szkodzić.

 • Kris Kros

  Oceniono 11 razy 1

  Rozumiem rwetes po ustawie dot. IPN, ale dlaczego nikt nie kiwnął palcem, kiedy PiS demolował ustrój państwa ? Ustawa o IPN jest implikacją wcześniejszych działań tej władzy!

 • mer-llink

  Oceniono 4 razy 0

  Radziłabym pomyśleć na poważnie:
  Amerykanie powtarzają spokojnie panu Kaczyńskiemu Jarosławowi i panu, Prezesowi i Bratu,i Dudzie Andrzejowi, grającemu przy tym pierwszym rolę prezydęta, żeby pomysleli.
  Potem przestaną powtarzać. ZAbiorą wszystkich żołnierzyków z Polski. Wszystkich 100.
  I co wtedy panowie z PiSu zrobią?

 • usuniety-komentarz

  Oceniono 4 razy 0

  Jak się wkurzą to znowu zrzucą japońską bombę atomową albo iracką demokracje.

 • krark

  Oceniono 4 razy 0

  To nie jest tylko problem PiS, a im szybciej to zrozumiemy i przyznamy tym lepiej. Antysemityzm był, jest, a czy będzie to zobaczymy.

 • aja_88

  Oceniono 6 razy 0

  prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

 • fakiba

  Oceniono 12 razy 0

  Pisory mają kolejny konflikt na własne życzenie

 • onduma

  Oceniono 4 razy 0

  Antoni sprowadzil nam na glowe USA jak Konrad Mazowiecki Krzyzakow. I jednakowy pozytek bedziemy mieli jak poprzednio w historii. Antoni szukal wszedzie agentow a zachowywal sie jak agent CIA

 • Adam Kowalczyk

  Oceniono 4 razy 0

  wy sie lepiej obawiajcie o własne relacje
  żydzi z usa dawno zostali spłaceni więc won do własnej nory.

 • lusjola

  Oceniono 4 razy 0

  Co prezes potrafi jeszcze "spitolić" oto jest pytanie ???

 • genocidezionism

  Oceniono 3 razy -1

  A my obawiamy się co stanie się z USA jako to sterowanie z tylnego siedzenia przez syjonistyczne lobby pogłębi się . wojna za wojną będzie za USA pieniążki ale wtedy to już atomówki dolecą tam gdzie jeszcze wojny nie było!

 • sommers

  Oceniono 9 razy -1

  Wygląda na to, że Żydzi wypowiedzieli już nam wojnę. Prawdopodobnie będą układać się z Ukrainą, która jest dozbrajana przez USA.
  Tak, że jesteśmy teraz terrorystami takimi samymi jak palestyńskie dzieci... no i oczywiście jesteśmy agentami Putina.

  Nie trzeba było podnosić głowy, tak jak Tusk mówił. I w ogóle przyznać się do mordowania milionów żydów i ukraińców i w ogółe zaborów odwiecznej, cudownej ukrainy, mordowania nazistów w powstaniu warszawskim.

  Jakieś inne pomysły? W końcu ktoś musi płacić te miliardowe odszkodowania, za szkody popełnione przez tajemniczych nazistów?

 • sommers

  Oceniono 7 razy -1

  Wolna Palestyna!

 • probono1210

  Oceniono 9 razy -1

  Jestem przekonany, ze nasz kraj nie musi zabiegac o pozwolenie innych krajow, zeby przeciwstawiac sie zniesławieniom.

 • janusz36

  Oceniono 7 razy -1

  dyskusja akademicka ucierpi jeśli pojawi się zakaz mówieniaże te obozy były polskie?

 • sselrats

  Oceniono 6 razy -2

  Prawidlowo. "Polskie obozy smierci" pozamiatane. Teraz kolej na urzedowe uzywanie "Niemcy" zamiast "nazisci".

 • sselrats

  Oceniono 6 razy -2

  Tak trzymac, Polsko. Pokazalismy ze mamy jaja i "polskich obozow smierci" tolerowac nie bedziemy. PiS to dziady ale maja jaja. Eunuchy Kwach i Bul by tego nigdy nie zrobily. Moze Bolek...

 • leonleonidas

  Oceniono 6 razy -2

  GW: zydoska polskojezyczna gazeta dla polskich gojow.

  Ambasador Izraela powinien opuscic teren Polski w ciagu 24h jako persona non grata.

  Tu jest Polska nie Polin !!!

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 4 razy -2

  "Obawiamy się o nasze wzajemne relacje oraz o relacje Polski z Izraelem i innymi krajami - powiedziała rzeczniczka departamentu stanu. "

  No to mamy sojusznika za oceanem.
  Grozi nam bo Żydzi uber alles!

 • andy_1

  Oceniono 4 razy -2

  Kluczowe słowa to "mogących posłużyć naszym rywalom"... jakoś nikt się tym nie interesuje, że konflikt w obozie amerykańskim osłabia USA... i to jest powód ich zainteresowania...

 • frantfrantiszek

  Oceniono 16 razy -2

  Ciekawy ten sojusz i ten sojusznik. Oni do nas jak do obory, a my za samą PROŚBĘ wjazdu do nich - bulimy !
  Oni "inwestują", a my PŁACIMY !
  Oni do nas kiedy chcą, jak chcą i z czym (oraz kim) chcą, a my CICHUTKO prosimy o wizy.
  A dobry pan, jak mu przyjdzie ochotą, to czasem da !
  Witajcie w "niepodległej" i "wolnej" Polsce !
  P.S. W czasach "zniewolenia" obywatele ZSRR wjeżdżali do Polski na TAKICH SAMYCH warunkach jak obywatele Polski do ZSRR !!!

 • micand1

  Oceniono 18 razy -2

  Ten koflikt ma jedna zaletę. Poznaliśmy swoich prawdziwych wrogów - elity żydowskie
  nienawidzą Polski, a ponieważ rządzą kapitałem na świecie wyjaśni to wiele z naszej historii (np dlaczego nie dali nam wiz do USA). Wiedza o tym kto Cię nie lubi jest bezcenn dlatego każdy konflikt, który ujawnia fałszywych przyjaciól jest dobry. Osobiście jestem w szoku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX