Komentarze (667)
Po ustawie o IPN. Izrael odwołuje swojego ambasadora z Warszawy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • Zbigniew Sitek

  Oceniono 13 razy 5

  PIEPRZYC IZRAEL I AMERYKANSKIE GOWNO .KIEDY WRESZCIE ZYDZI ZACZNA GADAC GLOSNO O SOICH ,KTORZY SPONSOROWALI HITLERA I PO WOJNIE TEZ WLASNIE W USA

 • P B

  Oceniono 15 razy 5

  Można odnieść wrażenie, że to Izrael tylko szuka szansy na zaostrzenie konfliktu.
  Dlaczego dziwi ich ustawa, skoro sami od dawna mają podobną. Hipokryzja.
  Ustawa wprost mówi: wbrew faktom historycznym więc w czym problem. Dorabianie ideologii i szukanie sensacji przez media tylko szkodzi. Chodzi o obronę faktów i możliwość wyciągnięcia konsekwencji w przypadku publicznego szkalowania. Żydzi zawsze uważali się za jakiś szczególny naród, wybitnie poszkodowany, jakby sami nie donosili i nie działali podobnie, jakby Polacy nie ucierpieli nic. Dlaczego o tym milczą?
  Co z cmentarzami, którymi gminy żydowskie się nie zajmują, dlaczego to Polacy mają to utrzymywać? Zajmowałam się symboliką na macewach, widziałam kilka takich cmentarzy, które są w ruinie. Kiedy pisałam publikację na ten temat co chwila musiałam nanosić poprawki, by czasem nie zostać źle zrozumianą i by ktoś pochopnie nie wyciągnął wniosków. Dbałość o odpowiedni dobór słów, by utrzymać pewien poziom jest czymś bardzo istotnym. Polskie dziennikarstwo, w przeciwieństwie do brytyjskiego (BBC), jest bardzo stronniczym i każdy ocenia, miast podawać fakty, co tylko podsyca konflikt.
  Czytając tekst ustawy absolutnie nie odniosłam wrażenia, że usiłuje się siłą zamknąć usta ludziom chcącym głosić swą prawdę. Może po prostu ktoś się przestraszył, że teraz już nie będzie wolno głosić bzdur, bo grożą pewne konsekwencje za to.

 • tamtam0

  Oceniono 15 razy 5

  Kogo dziadek pilnował na wieżyczkach w obozach? Nie lubię PISu ale nie rozumiem ludzi którym plują w twarz a oni mówią że deszcz pada. Ambasador Izraela mówi że wszyscy wiedzą że Polacy nie brali udziału, a czołowy polityk jej kraju mówi zupełnie co innego, ciekawe? US tak się zachwyca naszą przyjaźnią, w każdym konflikcie który oni zaczną Polacy wspierają ich i biorą w nich udział - Jesteśmy dumni z naszego partnera, Polacy są jednym z najważniejszych naszych koalicjantów itp. bzdury - niewiele jest państw w europie które potrzebują wiz do US - Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Polska, Rumunia, Turcja Normalnie jesteśmy bliscy sercu narodowi Amerykańskiemu :( Tak na marginesie trzeba dodać że populacja narodu żydowskiego na świecie wynosi 50:50 Izrael:US nie dziw że mówią jednym głosem. Ciekawe skąd wziął się antysemityzm? jakoś nie chce mi się wierzyć, że z zawiści o dostatek sąsiada ... A może chęć przejęcia władzy nad każdym narodem? Wiem że są wybranym narodem - chociaż tego nie rozumiem !
  Wiadomość ta jest dla normalnych ludzi przeglądających to forum, a nie do Troli lub ludzi przesiąkniętych nienawiścią do PISu do tego stopnia że uważają za zło wszystko co zrobi ekipa rządząca - bo tak, bo to PIS, bo to twarz kaczora! Ludzie chwalcie to co jest dobre i krytykujcie tylko to co jest złe - mnie też wkurza tekst ( przez 8 lat poprzednia ekipa... ) jak mantra , normalnie porąbani!

 • nighthawk00

  Oceniono 7 razy 5

  pis pisem... ale ci sa jeszcze lepsi w robieniu g. burzy

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 5 razy 5

  Polecam - na uspokojenie i zdystansowanie się do wojenki izraelsko-polskiej - przeczytać tekst Marcina Wojciechowskiego na portalu Newsweeka.
  „Dlaczego władze Izraela tak mocno zaatakowały Polskę? Bo mogły”.

  Redaktor nie ma żadnego wzmożenia, jest po prostu zrównoważony psycho-intelektualnie. Tylko tyle i aż tyle.

 • j.an

  Oceniono 5 razy 5

  Może w tym wszystkim nie chodzi o prawdę historyczną.Pan Prezydent ma teraz problem jak postąpić

 • 1korner

  Oceniono 5 razy 5

  Niech mi ktoś powie, czy na podstawie tej ustawy można kogoś skazać za użycie sformułowania "polskie obozy koncentracyjne" , jeśli ten ktoś wytłumaczy sądowi, że posłużył się tym terminem wyłącznie w geograficznym znaczeniu?

 • gtpress

  Oceniono 9 razy 5

  OK., to Krzywickiego będzie przejezdna

 • munaciello

  Oceniono 33 razy 5

  To pięknie uczcimy 50 rocznicę Marca '68.
  Jarosław, Wiesław, Jarosław, Wiesław, Jarosław, Wiesław!

 • fakiba

  Oceniono 17 razy 5

  Na razie jeden ambasador znika , a zza chwilę następni

 • du100

  Oceniono 17 razy 5

  no to teraz zostaje nam tylko ustawa o zbrodni katyńskiej i reparacji od Rosji.
  I dawaj odbić Smoleńsk.

 • representation1

  Oceniono 6 razy 4

  Ten ambasador Izraela reprezentował interesy Moskwy
  -----------------------------------------------------------------
  Kiedyś z Żydami można było dojść do porozumienia, bo mieli mądrych ludzi takich Szewach Weiss, który był nie tylko ambasadorem w Polsce, ale także przewodniczącym Knesetu. Tacy jak oni znali Polskę i Polaków.

  Niestety, w ostatnich latach w Izraelu pojawiła się milionowa grupa Żydów przybyłych ze wschodu, tj. byłego ZSRR. Arogancka ambasador Izraela pochodzi z Łotewskiej Socjalistycznej Republiki Radzieckiej. Po nich możemy spodziewać się tylko najgorszych zwyczajów do których przywykli pod rządami Kremla. A Rosja i Izrael mają dużo wspólnych interesów politycznych, dlatego cynicznie grają polską kartą.

  Dlatego tym bardziej musimy zająć twarde stanowisko.

  Agora i jej media stoją dziś po stronie wrogów Polski.

 • kotmiki

  Oceniono 4 razy 4

  Czekam kiedy Mosad ujawni ostatnią rozmowę Kaczyńskich i inne detale z ich rodzinnego komuszego domu

 • kmosb

  Oceniono 10 razy 4

  Bardzo dobra ustawa. Jesteśmy to winni ludziom którzy ginęli w fabrykach śmierci (stworzone przez Niemcy rękoma niewolników) za Polskę i za to że byli Polakami.

 • cyniczny.komentator

  Oceniono 14 razy 4

  Po pierwsze ta ustawa w żaden sposób nie godzi w wolność słowa, ani w prawdę. Wręcz przeciwnie - wyraźnie wskazuje, że karane będzie tylko kłamstwo - twierdzenie "WBREW FAKTOM" - tak to jest zapisane wprost w ustawie.
  Po drugie - wtrącanie się Izraela w wewnętrzne sprawy Polski to zwykłe chamstwo.
  Po trzecie - ambasador Izraela za swój popis powinna zostać wydalona z Polski, bez prawa powrotu.
  Po czwarte - nasz premier powinien w trybie pilnym pojechać z wizytą do Iranu i ubić tam jakiś interes na grube miliony.
  Po piąte - USA nic nie zrobią, bo mają przed nosem kontrakt na Patrioty za grube miliardy.

 • ambion2015

  Oceniono 18 razy 4

  Czas, żeby Izrael przestał atakować Polskę, nie jesteśmy jego kolonią, nie jesteśmy jeszcze swoistą Strefą Gazy nad którą sprawuje totalną władzę. Brawo PiS za odwagę, nastał czas prawdy, zadbania o godność i dobre imię Polski. Szkoda, że Izrael z taką łatwością burzy dobre relacje, jakie budowaliśmy latami między naszymi narodami.

 • Bak L

  Oceniono 12 razy 4

  Hucpiarz Netanjahu znalazł zastepczy temat na okres wyborów. Jest on pierwszym premierem w historii Izraela przeciwko ktoremu toczy sie śledztwo w dwóch aferach korupcyjnych.
  "There's no precedent of a serving prime minister being on the stand as a suspect in a criminal case," - Anshel Pfeffer (Haaretz)
  To zwyrodnialec który nie ma problemu z wywołaniem "hucpy" na taka skalę wciagajac swój naród, USA, Polske. Jesli mu to sie uda - wygra wybory. Jak nie - Lukid będzie miał problem.

 • 3guziec

  Oceniono 18 razy 4

  Robią hucpę i podgrzewają nastroje. Nasi bracia z Tel Awiwu.

  Fakty, my mamy swoje fakty, oni swoje.

 • rozumny_patriota

  Oceniono 6 razy 4

  Irytuje nas pewnego rodzaju monopolizacja cierpień w tych czasach ?
  Więc zadbajmy bardziej o to, że i nasze będą znane. Oraz nasze zasługi.
  Lecz nie próbujmy prawem zmieniać percepcji historii. To po prostu NIE DZIAŁA.

 • Janusz Wojt

  Oceniono 8 razy 4

  Great news! So, will we finally hear apologies for the Jewish crimes on Poles in Koniuchy and Naliboki? For Szechter, Brystygierowa, Morel, Goldberg, Wizelberg, Fejgin, Wolińska and many other Stalinist criminals?

 • saretest

  Oceniono 10 razy 4

  Gratuluje pani ambasador przemowienia, bylo pięknie niszczące. Jak widać dla Żyda nie ma znaczenia co poświęca, liczą się tylko interesy, kasa, majątki, kamienice.

  Po II wojnie światowej nie dość że nas wszyscy sprzedali, przepędzili niemca który nas okupował przez 5 lat, zamienili go na kacapa, który nas zabijał, grabił, okupował przez kolejne 50 lat to jeszcze dziś mamy się spłacić 100 MILIARDÓW złotych Żydom za coś na co nie mieliśmy absolutnie żadnego wpływu.

  Rozwiązanie jest dosyć proste. Niemcy wypłacają nam 2 BILIONY (reperacje) - my z tych pieniędzy Żydom 100 MILIARDÓW. Sprawa się zamyka.

 • mireczekb

  Oceniono 14 razy 4

  Wam w to graj Gazetko Wypierdków, ale nie Polakom. My chcielibyśmy mieć poprawne stosunki ze wszystkimi krajami, ale trudno, sami wybraliście napięcie. Izrael dla nas nie jest ważniejszy od prawdy. Powiedzcie to swoim pobratymcom Michnikowe badziewie.

 • optymistaa43

  Oceniono 14 razy 4

  Popatrzcie na te uniesione raczki tej zydowki,to jest tak typowe ze od razu widze innych zydow jak np kurdupel,ajwaj to nie ja.To wszystko jest ukartowane przez swiatowych zydow i scierwo zydowskie kurdupla Kaczonskiego.Kiedy Polska powstawala najwiekszymi przeciwnikami byli zydzi i zbradniczy wzgledem Narodu Polski kosciol katolicki,wtedy im sie nie udalo ,a teraz,czarni zbrodniarze pierwsi zaczeli szarpac polske ,dolaczyli do nich starsi bracia pejsaci zydzi i razem z PiSsowietami prowadza polske w przepasc.Tak czy inaczej nalezy zdrajce,zyda Kaczynskiego unicestwic,postawic przed Trybunalem Stanu i za zdrade Polski skazac na dozywocie.Nalezy tez dolaczyc do tego caly Rzad zdrajcow Narodu Polski .

 • bratjolki

  Oceniono 14 razy 4

  Zaproponujmy Izraelowi "deal",
  Uzasadnione duskusje nt udziału Polaków w Holokauście i mordowaniu Żydów bedą dopudzczalne.
  Kazda nacja ma hieny i glizdy wśród obywateli.
  ALE...
  Zaczniemy mówić o mordowaniu Polaków przez Żydów.
  I Iztael nad w tym wesprze. Otworzy archiwa. Umożliwi dostęp do świadkow i dokumentow.
  Schizofrenicna sytuacja bycia umiedzczoną ponad prawem ofiarą i katem w jednej osobie dobiega konca i Izrael dobrze zrobi otwierając oczy poki nie jest za późno

 • grzesiekg1

  Oceniono 8 razy 4

  „Art. 55a. 1. Kto publicznie i wbrew faktom przypisuje Narodowi Polskiemu
  lub Państwu Polskiemu odpowiedzialność lub współodpowiedzialność za
  popełnione przez III Rzeszę Niemiecką zbrodnie nazistowskie określone w art. 6
  Karty Międzynarodowego Trybunału Wojskowego załączonej do Porozumienia
  międzynarodowego w przedmiocie ścigania i karania głównych przestępców
  wojennych Osi Europejskiej, podpisanego w Londynie dnia 8 sierpnia 1945 r. (Dz.
  U. z 1947 r. poz. 367), lub za inne przestępstwa stanowiące zbrodnie przeciwko
  pokojowi, ludzkości lub zbrodnie wojenne lub w inny sposób rażąco pomniejsza
  odpowiedzialność rzeczywistych sprawców tych zbrodni, podlega grzywnie lub
  karze pozbawienia wolności do lat 3. Wyrok jest podawany do publicznej
  wiadomości.
  2. Jeżeli sprawca czynu określonego w ust. 1 działa nieumyślnie, podlega
  grzywnie lub karze ograniczenia wolności.
  3. Nie popełnia przestępstwa sprawca czynu zabronionego określonego w
  ust. 1 i 2, jeżeli dopuścił się tego czynu w ramach działalności artystycznej lub
  naukowej"
  Czy ktoś mi mógłby wytłumaczyć o co całe zamieszanie? Spod ww. przepisów wykluczona jest działalność naukowa i artystyczna, a w ust. 1 jest zapis "...wbrew faktom...". czyli o faktycznych zbrodniach będzie można dyskutować. ten zapis dotyczy raczej kłamstw i pomówień. jeżeli ktoś swoje wypowiedzi opierał na faktach to chyba nie ma czym się martwić. proszę, wyprowadźcie mnie z błędu bo nie wiem o co chodzi :)

 • m78k

  Oceniono 26 razy 4

  Amerykańscy Żydzi mieli o wiele większe możliwości ratowania Żydów, niż Polacy. Ale nie kiwnęli nawet palcem. Teraz "na drzewo".

 • bratwody

  Oceniono 12 razy 4

  Komentujący to jednak naiwniacy.

  Po wypowiedziach Anny Azari w radiu RMF/FM nie ma innego wyjścia.
  Przecież ona powiedziała wprost "Nie chcem ale muszem" z resztą to dobrze.

  Z Anną Azari nikt w Polsce rozmawiał nie będzie. Okazała się kiepskim ambasadorem.

 • oloros11

  Oceniono 24 razy 4

  jaki suweren taki rzad

 • tontodonatos

  Oceniono 7 razy 3

  Na całym świecie faszystów nazywa się faszystami, dlaczego w Polsce ludzie głoszący poglądy tożsame z faszyzmem chcą być nazywani narodowcami/patriotami, dlaczego uważają, że słowo faszysta użyte wobec nich jest niezgodne ze stanem faktycznym skoro używają haseł faszystowskich i propagują tą ideologie.

 • 111pln

  Oceniono 3 razy 3

  Co wybrać???
  Wolność słowa? Czy antysemicki elektorat?

 • k_r_m

  Oceniono 9 razy 3

  Chyba pora spojrzeć na to wszystko inaczej. Biorąc pod uwagę to co się obecnie dzieje to staje się jasne, że Izrael nas obciąża odpowiedzialnością za holokaust chyba bardziej niż Niemców. Zresztą jeśli kandydat na premiera oficjalnie mówi, że to były polskie obozy i nic tego nie zmieni... to kto próbuje zmieniać historię? My czy oni? I czemu Niemcy milczą w całej tej sprawie???

 • zarator

  Oceniono 11 razy 3

  Żałuję, że to nie Polski MASZ odwołał tę kuriozalną postać. Z kłamcami, którzy mówią o " polskich obozach zagłady" się nie dyskutuje tylko zrywa z nimi kontakt. To oni mają do stracenia dużo. Polska tylko honor. A może aż.

 • val_drakul

  Oceniono 17 razy 3

  Bezczelne i hamskie zachowanie ambasador izraela na spotkaniu
  powinna sama podac sie do dymisji

 • swinton

  Oceniono 17 razy 3

  Po jej wypowiedzi w obozie ja też bym ją odwołał.

 • janekbor

  Oceniono 11 razy 3

  Największy przyjaciel Polski odsłania twarz. A Buzek dla nich odmówił tranzytowych rurociągów przez Polskę ( opłata - 3 mld dol. rocznie w ropie i gazie), bo były nie po myśli USraela.
  A pisiory sprowadziły okupacyjne wojska stejtowieckie do Polski i dalej liżą d.. Stejtowietom !

 • Eugene Eumaqs

  Oceniono 7 razy 3

  Nie popierałem PiS nigdy, ale w tej kwestii popieram. Żydzi i Niemcy pozwalają sobie za dużo.

  Niedługo Hitler będzie Polakiem, co mordował Żydów, Syryjczyków i Transseksualistów w imię obrony wiary katolickiej.

 • kocurimysza

  Oceniono 5 razy 3

  Czy tlko zydzi zyja na tej planecie innych wazniejszych spraw nie ma ?.

 • zebrzec

  Oceniono 5 razy 3

  niechże Mosad zabierze swoich Maciorka i Kaczuche do siebie..

 • Filip Syrek

  Oceniono 5 razy 3

  I po co Izrael to zrobil... Jakby nie wiedzieli, ze zeby dogadac sie z Polakiem to grozby nie skutkuja. I co teraz? Teraz Polska odpowie lista wszystkich Zydow, ktorzy posrednio lub bezposrednio przyczynili sie do smierci innych ludzi? Od filozofow pokroju Marksa i Engelsa, chciwych bankierow sponsorujacych obie strony konfilktow po czlonkow policji zydowskiej i wszystkich pomiedzy... Czy oni nie widza ze jakby taka lista (poparta historycznymi dowodami na to ze wielu Zydow w taki czy inny sposob, posrednio lub bezposrednio przyczynilo sie do tragedii, katastrof i smierci) zostala sporzadzona i zaczela byc debatowana na swiatowym forum to IM to nie wyjdzie na zdrowie bardziej niz Polakom ta ustawa o IPN? Czy oni tak pewni sa tego ze nikt nie wyciagnie z historii tych faktow, z ktorych moze wyniknac ze w sumie to Zydzi Zydom i innym nacjom przygotowali straszny los? Cos mi tu nie gra z ta szybka i ostra reakcja - caly swiat juz praktycznie jest przeciwko nim oprocz pary krajow - dlaczego graja w tak niebezpieczna gre? (co prawda zeby ostatnie juz oczekujace biblijne proroctwa sie musialy spelnic to wlasnie cos takiego musialoby sie stac...)

 • szulgus

  Oceniono 9 razy 3

  no cóż.... nie mamy wyjścia, musimy przyznać się my Polacy, że to my wymordowaliśmy żydów w obozach zagłady, a Niemcy nie mają z tym nic wspólnego
  niestety, taka czeka nas "prawda" :(

 • romi2017

  Oceniono 5 razy 3

  Zydzi miszaja sie nawet w Ustawe Reprywatyzacyjna. w tle 65 mld $, jakie Organzacje Zydowskie zadaja od nas jako rekompensate. wygoogluj akt 447 senatu USA

 • starykawaler35

  Oceniono 21 razy 3

  jak dla mnie wszyscy moga wyjechac...teraz czas na polskiego ambasadora i zamkniecie placowki w koszernej krainie

 • trockista_z_czerskiej

  Oceniono 21 razy 3

  holocaust industry dostal w dupe ?

 • absyntowy_profesor

  Oceniono 17 razy 3

  Aj-waj. Nie myślałem, że będą takie reakcje po tej ustawie. Jestem w szoku, że ustawa dość podobna do penalizacji 'kłamstwa oświecimskiego' wywołała taki wrzask w Tel-Awiwie. Widać, że jest to walka o interesy, jest to walka o to, aby to Żydzi byli uważa za jedyna ofiarę drugiej wojny światowej. Dobrze, że maski opadły. Bylem przekonany, że większy kwik bedzie z Kijowa w sprawie nacjonalizmu banderowskiego.

 • student_zebrak

  Oceniono 11 razy 3

  a niemiecki minister SZ:
  Tel Aviv: German Foreign Minister Sigmar Gabriel warned Israel on Wednesday that it faced growing frustration in Europe amid concern for the future of a two-state solution to the Israeli-Palestinian conflict.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX