Komentarze (228)
Ustawa o IPN. Jarosław Gowin: Zostaliśmy uwikłani w duży konflikt
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • vounsky

  Oceniono 18 razy 6

  Mieliscie wybor, kazdy minimmalnie ogarniety wiedzial, jak to sie skonczy, tylko banda bezmyslnych nie-napisze-kogo jest zdziwiona.

 • yan57

  Oceniono 11 razy 5

  złośliwi już piszą że zabrakło WASZCZYKOWSKIEGO i MACIEREWICZA i już jest klops i awantura na cały świat....

 • fakiba

  Oceniono 11 razy 5

  Mena próbuje szukać winnych wszędzie tylko nie u siebie

 • krzywelustro

  Oceniono 6 razy 4

  Pan Gowin jest obecnie na tym etapie własnego rozwoju, w którym posiadł świadomość, że wpadł w gnojówkę i na trwałe przywarł do niego potężny smród, którym cały czas coraz bardziej nasiąka. I teraz ma dylemat: może dalej tkwić w gnojówce, delektować się jej ciepełkiem, integrować się z innymi jej lokatorami i kompletnie nie przejmować się życiem pozagnojówkowym, naiwnie żywiąc się nadzieją na wieszczone przez Jarosława Zbawcę szczęście wiekuiste, albo też zrezygnować z ministerialnych konfitur i próbować z niej wyjść, roztaczając wokół siebie niebotyczny smród i wywołując w otoczeniu poczucie odrazy. Na razie zdaje się przeważać ta pierwsza opcja.

  I pomyśleć, że kiedyś sam Ks. Adam Boniecki na intelektualnego następcę Ks. Tischnera go kreował...

 • def11

  Oceniono 6 razy 4

  Znowu zdradzeni, całe życie zdradzeni i zdumieni

 • f1909

  Oceniono 16 razy 4

  Komuś wciąż bardzo zależy żeby termin : POLSKIE OBOZY KONCENTRACYJNE pozostał wciąż w użyciu !!!

 • zd46

  Oceniono 10 razy 4

  Panie Gowin, pan zawsze bedzie mialki z umilowanym hobby: "rycie i kasanie reki co pana zywi". Tak bylo z D.Tuskiem, ktoremu pan plakal, lkal i sie mazgail za stanowiskiem w PO. Kiedy je pan dostal, kiedy zaczal pan likwidowac czesc sadow rozpoczal pan nowe zycie, "RYCIE". Teraz pan ma nowego "pana", jest pan nim zafascynowany i w nim rozmilowany i tylko patrzec jak u niego rozpocznie pan tez swoje zycie-RYCIE. Na marginesie, "jak ktos sie sam chwali to tak jakby sie wlasnym g....m mazal". Teraz pan znalazl miedzynarodowe zycie: "pod Izraelem rycie".

 • me_on_gazeta

  Oceniono 10 razy 4

  Dobre imię Polski chroni się odważnie stawiając czoła faktom historycznym, a nie pisząc debilne, niewykonywalne ustawy. Niestety zaprzeczający tym faktom są targetem wyborczym władzy. W tym pańskim panie Gowin. Walczycie ćwoki dzielnie o bardzo złe imię Polski.

 • yuo7leo9

  Oceniono 3 razy 3

  Najbardziej pro-izraelski rząd w Europie???

 • Lech Pawluk

  Oceniono 3 razy 3

  Takie argumenty uwłaczają inteligencji rozumnej grupie myślących POLAKÓW.

 • Lech Pawluk

  Oceniono 3 razy 3

  Takie filozoficzne myślenie to wyłącznie kpina z inteligencji większej rzeszy rozumnych POLAKÓW!

 • ochujek

  Oceniono 3 razy 3

  Panie Gowin, czyli w Polsce nie było szmalcowników a w Smoleńsku to był zamach. Tego się trzymajcie. Jak brzytwy.

 • Oceniono 3 razy 3

  Trafił w sedno. Bez waszej woli, i dodałabym: i rozumu. Zjednoczona Prawica to bezrozumni i bezwolni ludzie sterowani przez Kaczyńskiego, totalnie uzależnieni i pchani jego chęcią wzięcia odwetu. Przykład z ostatnich godzin. Anders - mówi o tragedii dyplomatycznej i głosuje za ustawą. Sic!

 • farsizm

  Oceniono 5 razy 3

  "zawsze tam, gdzie dochodzi do nieporozumienia dwóch stron, przyczyny są i po jednej i po drugiej stronie"

  Na przykład, dziecko samo lgnęło...

 • 55kris

  Oceniono 3 razy 3

  Zadziwiające, że wszystkie "paszteciki" serwowane Polsce i Polakom przez pislamistów powstają pod osłoną nocy. Wampiry dorwały się do władzy! I żeby nie było, że nie ostrzegałem!

 • munaciello

  Oceniono 7 razy 3

  Ech, Gowin...
  Jakby Tischner wstał z grobu, to by cię tak w rzyć kopnął za zakłamanie i obłudę, żeby cię własny prezes nie poznał.

 • milleniusz

  Oceniono 3 razy 3

  O, symetryzm. To jak Hitler napadał na Polskę to też przyczyny leżały po obu stronach granicy, czy nie. Bo się gubię. Wg nowego prawa to trzy lata paki za taki symetryzm, tak?

 • stanislaw.sk

  Oceniono 7 razy 3

  p. Gowin, skąd mieliście te ”podstawy”? Z „podstawy programowej historii” firmowanej przez p.Zalewską minister edukacji?

 • aronia0

  Oceniono 5 razy 3

  Panie Gowin, sami zescie ten konflikt wywolali. Juz nie moge patrzec na Pana oblude!!!

 • kankel74

  Oceniono 3 razy 3

  Dlaczego za PO było tak nudno?
  aaa, bo byliśmy na kolanach, no tak, już nie pamiętam ...

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 3 razy 3

  W stanach rządzą żydzi,a w wolsce kto rządzi?Zobaczycie rodacy jak nam świat każe zapłacić 65 mld.dolarów dla izraela,to będziecie piasek jedli,a kurdupel spokojnie wyjedzie sobie do ojczyzny swoich przodków.

 • optymistaa43

  Oceniono 15 razy 3

  To wszystko zafundowal nam kurdupel,zyd Kaczynski.W porozumieniu i na rozkaz zydow,majacych wyimaginowane prawa spadkowe kurdupel napisal i przedstawil w Sejmie. Ustawe ,ktorej celem jest rozkopanie tego mrowiska i zobowiazanie Polski do wyplacania przez wieki pociotkom odszkodowan.Kurdupel ty parchaty,obrzezany ciulu wiem ze, masz zamiar zniszczyc Polske ,nie dziwie sie temu bo jako zyd masz zamiar Polske ograbic.A wy PiSsowieckie glaby bierzecie w tym udzial,hanba wam.

 • wc-wartosci_chrzescijanskie

  Oceniono 9 razy 3

  Pełni dobrej woli :D
  Panie Gowin, pan jesteś wierzący, wierzący w niebo i w to do czego droga jest wybrukowana dobrą wolą. Szerokiej drogi panu życzę. Ale nie gdzieś w wyimaginowanych zaswiatach, tylko tu, na ziemi i to jak najkrótszej.

 • laik1234

  Oceniono 9 razy 3

  teraz wiecie co to znaczy opus dei

 • konto.17

  Oceniono 2 razy 2

  Ciemno debilny rzad pisu zawsze jest w cos uwiklany bez wlasnej woli . Zawsze sa zli ci inni -oni.
  Typowa bolszewicka narracja , a takie tlumaczenia malego kazia tym bardziej potwierdzaja teze o debilizmie pisowskich bolszewikow.

 • mer-llink

  Oceniono 4 razy 2

  Oczywiście panie wicepremierze Gowinie: my som najniewinniejsze dzieciąteczka w białych gizełeczkach, tylko wredni międzynarodowi manipulatorzy (jak to Izrael, jak to USA) złośliwie wciągnęli nas w konflikt....

  A tak na prawdę, to tą ustaąa o IPNie Pan Kaczyński JArosław, Prezes i Brat, wystawiŁ pana Dudę na odstrzał... Ze wszystkich stron...

  Teraz pan DUda cokolwiek zrobi - jest źle. Jesli pokazując "twardą twarz" podpisze ustawe o IPNie, straci twarz na rynku międzynarodowym. A szczególnie wobec USA, które w sposób absolutnie bezprecedensowy wydały rozkaz: - MAcie wy, Duda, to poprawić, abysmy zadowolnieni z was bylibyśmy!!
  Jak nie podpisze i cofnie ustawę do Sejmu, natychmiast straci wszystko w oczach Kibolskich PAtryjotów i wszystkich innych domowych Wstających z Kolan niziołków. Wszak ten chórek spiewa nieustannie: - NIe będzie NIemiec, Izraelita, Amerykaniec, Unionista Europejski (niepotrzbne skreślic) pluł Nam w tffarzzz. Już wtedy nkt go na II kadencje nie wybierze. A nawet dorzucą do ognia pod paleniskiem, na którym Pana Dudę i tak maja zamiar upiec z powodu odwołania ukochanego przez Wszystkich Prawych i Sprawiedliwych Ministra MAcierewicza Antoniego.
  I w ten sposób jednym ruchem Pan KAczyński JArosław, Prezes i Brat, chciał postawić Pana Dudę w takim szpagacie, że ten nie bedzie mieć dobrego wyjścia. W każdym razie nie będzie mógł pojechac na nartki, bo musi siedzieć w Warszawie i z długopisem w dłoni bronić swej osobistej dudy....

 • rachuciachu2012

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Gowin, jak na osobę dorosłą, wykształconą ponad przeciętnie i doświadczoną, pańskie tłumaczenie to przedszkole. Sami nawarzyliście piwa to je wypijcie. Ten cały smród wokół tej ustawy to jest wasza i tylko wasza wina. To, w jaki sposób ją wprowadzacie i jakie zmiany wprowadzacie, pokazuje, jakimi jesteście ludźmi. Imię Rzeczypospolitej trzeba chronić ale wy je właśnie zdeptaliście bo sami chcecie kłamać. Polacy pomagali Żydom, ryzykując życie jak Ulmowie, ale nie wszyscy. Całkiem sporo Polaków ma na sumieniu życie Żydów a wy nie chcecie o tym słyszeć i mówić. To tak po radziecku...... Poza tym mieliśmy swoje obozy śmierci, w Berezie, Zgodzie.... tej historii uczyć nie chcecie. Wolicie historię budować na kłamstwie, że Polacy to same anioły, żądając od innych, że się na to zgodzą. A niby dlaczego?

 • krzywelustro

  Oceniono 4 razy 2

  Na drzewie wygodnie usadowił się minister Gowin i zawzięcie piłuje gałąź, na której siedzi.
  Obok przechodzi mały Kazio i zobaczywszy Gowina przy tym piłowaniu mówi:
  - Panie Gowin, co pan robi? Przecież jak pan to jeszcze trochę popiłuje, to gałąź pęknie, pan zleci na ziemię i boleśnie się potłucze!
  Na to Gowin wyniośle:
  - Co ty tam, Kaziu, wiesz! Nie wymądrzaj się, tylko pędź do szkoły, bo się spóźnisz.
  Kazio wzruszył ramionami i poszedł sobie dalej, szybko znikając za zakrętem, a Gowin wrócił do przerwanego piłowania. Nie minęło kilka minut, a gałąź pękła, Gowin zleciał na ziemię i boleśnie się potłukł. Masując obolałą d*** z niedowierzaniem patrzy w kierunku zakrętu, za którym zniknął mały Kazio i mówi sam do siebie:
  _ Cholera, prorok jakiś czy co?

 • a.k.traper

  Oceniono 6 razy 2

  Onego czasu na górze Golgota stał Gowin i wino kupione za srebrniki gulgotał.

 • kociba

  Oceniono 6 razy 2

  "Zostaliśmy uwikłani..." - proszę nie kpić panie ministrze. Pan również jest autorem tego scenariusza niszczenia Polski przez pis.

 • 55kris

  Oceniono 2 razy 2

  Wina Tuska, jak boni dydy

 • donmarek

  Oceniono 4 razy 2

  >Były przyczyny także niewątpliwie po stronie izraelskiej.
  Gowin, naprawdę jesteś aż tak głupi? Hmm, chyba sam sobie odpowiedziałem, skoro jesteś wicepremierem tego "rządu" !!!.

 • monodeluxe

  Oceniono 2 razy 2

  Gowin jasno: Wina Tuska

 • pyffello114

  Oceniono 4 razy 2

  Ten cały pan Gowin - to wyjątkowo pokrętna postać.
  Jaką wartość może dzisiaj mieć to, co robi lub mówi pan Gowin po tym,kiedy
  przed wyborami przewodniczącego PO
  z faryzejskim uśmieszkiem świętoszka bajerował nas i swoich kolegów z PO:
  Ja nie wyjdę z Platformy, ja nie opuszczę Platformy, moje miejsce jest w PO.
  Po przegranych wyborach na przewodniczącego PO zrobił z gęby cholewę, wystąpił z
  PO i przykleił się do PiS-u.Chodził na ich zebrania, oklaskiwał zawzięcie Kaczyńskiego,
  łasił się do niego, patrzył mu z psią pokorą w oczy i wyprosił sobie, żeby nie powiedzieć wypętał, stanowisko ministerialne.
  Dla uzupełnienia charakterystyki pana Gowina oto jego opinia o Jarosławie Kaczyńskim,
  wyrażona w lipcu 2012r w wywiadzie dla tygodnika "Wprost".":
  "To stuprocentowy cynik(...). Fanatyczna wiara w słuszność celów usprawiedliwia w jego oczach sięganie po dowolne środki.Nie ma w polskiej polityce człowieka równie bezwzględnego jak on".
  A teraz ten sam Gowin licytuje się z Kaczyńskim nienawiścią do Tuska, przechwala się wobec wszystkich tym, że to on wymyślił Saryusza Wolskiego jako kontrkandydata Tuska.
  Za co Gowin tak nienawidzi Tuska? Czy za to że Tusk zrobił go ministrem sprawiedliwości w swoim rządzie? Chyba za to, że Tusk pokonał go w wyborach przewodniczącego Platformy. Widać z tego, jak mali są ludzie występujący przeciwko Tuskowi!!!
  A oto jescze opinia o panu Gowinie wybitnego znawcy polskiej sceny politycznej, Jacka Żakowskiego z czasów, kiedy pan Gowin był jeszcze w PO:
  Jacek Żakowski dla portalu "Gazeta.pl":
  Gowin to nieprzeciętnie ambitny i bardzo słabo wykształcony, słabo przygotowany intelektualnie polityk, który ma groźny zapał reformatorski.
  I pomyśleć, że człowiek, który, według redaktora Żakowskiego jest "bardzo słabo wykształcony, słabo przygotowany intelektualnie", ma z nadania Kaczyńskiego dbać w Polsce o rozwój nauki (sic!!) i szkolnictwa wyższego (sic!!).
  ~

 • 55kris

  Oceniono 4 razy 2

  Banda tumanów dorwała się do władzy - i teraz jeden po drugim dają dupala całemu światu. Tym razem nie da się zwalić na Tuska, więc im żal dupy ściska.
  Ale nic to! Chrystus Król i MB nas obronią!

 • jakub53

  Oceniono 2 razy 2

  A szmalcownicy, Gowin? Nie bylo ich?

 • czechy11

  Oceniono 4 razy 2

  Gowin wy nie zostaliście uwikłani wy w swojej tępocie głupocie i kretynizmu sami się wpakowaliscuexw tem kryzys. Jesteście najbardziej durnym rządem w Polsce od wieków. Szkodnikami którzy z ideologii i kompleksów uczynili cnotę. Winnych szukajcie w sobie a bie dookoła. Znudziło się to ciemniaki. Jakiś poprzednie rządy niw uwiklyqaly się w konflikty a wy jesteście ze wszystkimi w ciągłym konflikcie.

 • oloros11

  Oceniono 4 razy 2

  jaki suweren taki rzad

 • plastikpiokio

  Oceniono 6 razy 2

  ty koscielna mendo--- podążacie linią wyznaczoną przez K C gdyż wiecie że rząd się sam wyżywi a nam gotujecie koscielny holokaust gdzie katabasy bedą pełnic rolę kapo ---patrz artykuł o głosnych dzwonach .

 • pisyf

  Oceniono 4 razy 2

  Skąd w naszej Ojczyźnie wzięły się te PiSsmęty? Odkąd te kulsony "żondzom", nie ma dnia bez jakiejś afery, awantury, kłótni z sąsiadami, obrażania Polaków, narażania kraju na śmieszność .. Skąd wy wypełzliście, pier......ne PiSsmęty?

 • ksks3

  Oceniono 2 razy 2

  Głupek !

 • norbertrabarbar

  Oceniono 4 razy 2

  PiS wstydzi się polskiej historii dlatego zakazuje rozmawiania o niej!

 • whufan

  Oceniono 2 razy 2

  Po zdemolowaniu sądownictwa nikt nie uwierzy w dobre intencje PiSu.
  Każda wasza ustawa jest po to by zamykać usta i kogoś gnębić.
  Taki jest charakter waszego wodza, a poddany musi wciąż mu nawilżać i wchodzić...
  No, to teraz Jarosław ma pełną możliwość zarządzania przez kryzys, kryzysów mu z pewnością nie zabraknie.

 • 1docentpj

  Oceniono 2 razy 2

  Parafrazując jego mentora gowin prawda.

 • japka_putina

  Oceniono 8 razy 2

  A jak się miewa wasza MaBeNa,drogie PiSdy?

 • spyderman2

  Oceniono 10 razy 2

  podejrzewam że w pisie wielu posłów ma problem z przodkami szmalcownikami, może nawet sam TW jarosław Balbina stąd przepychanie ustawy o tak szerokim brzmieniu za wszelką cenę tj. kolejne ośmieszenie Polski na świecie. ruski antoni prawdopodobnie ma kwity dowodzące szmalcownictwa u pisich posłów i chce się mścić. ustawa prawnie go ograniczy. o szmalcownikach mówił czarnecki z pis, którego teraz wydalają z kierowania europarlamentu a o dziadku z wermachtu kureski a wiadomo że w pisie złodziej najgłośniej krzyczy łapać złodzieja. jesli komuś coś zarzucają to potem się okazuje że sami mają to na sumieniu

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX