Streżyńska o kulisach pracy w rządzie. "Spałam po 2 godziny dziennie. Odżyłam po dymisji"

To, w jaki sposób potraktowano całą ekipę ministerstwa, było niegodne i szalenie niesprawiedliwe - mówi w rozmowie z portalem Money.pl była minister cyfryzacji Anna Streżyńska. Była szefowa resortu rozpoczęła już swoją prywatną działalność.

Anna Streżyńska po rozstaniu z Ministerstwem Cyfryzacji została prezesem zarządu i współwłaścicielką firmy MC2 Solutions, zajmującej się m.in. cyfrowymi walutami, sztuczną inteligencją i nowymi technologiami.

Jak powiedziała w rozmowie z Money.pl, w spółce pracują też ludzie, którzy stanowili zespół ministerstwa, a odeszli po ostatniej rekonstrukcji rządu.

- To, w jaki sposób potraktowano całą ekipę ministerstwa, było niegodne i szalenie niesprawiedliwe, zważywszy, jak bardzo ta ekipa się zmieniła i wzięła odpowiedzialność za zaniedbane wcześniej zadania - skomentowała Streżyńska.

Streżyńska: Ministerstwo Cyfryzacji dzielone przed dymisją

Według byłej minister resort był dzielony jeszcze przed rekonstrukcją rządu i jej odwołaniem. Do dyrektora generalnego mieli dzwonić ministrowie i pytać o plany budynku i zatrudnienie. - Takie historie fatalnie oddziałują na zespół. Ludzie byli w ogromnym stresie. Uznałam, że musimy to przetrwać i robić swoje - wspomina Streżyńska.

- Podporządkowałam całe życie pracy w Ministerstwie Cyfryzacji. Przeprowadziłam się do Warszawy, spałam po dwie godziny dziennie. Umówiłam się, że zrobię dobre reformy, więc chciałam stanąć dla tego zadania nawet na uszach. Ostatecznie przekonałam się, że umowa obowiązywała tylko jedną stronę. Mnie - stwierdziła w rozmowie z Money.pl.

 - Odżyłam w ciągu trzech dni po dymisji. Przestałam się czuć upokarzana tymi wszystkimi informacjami, kto mnie dzisiaj odwołuje i za co - dodała.

Nowy minister cyfryzacji

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował w połowie stycznia, że nazwisko nowego ministra cyfryzacji zostanie przedstawione wkrótce. Obecnie nadzór nad tym resortem pełni premier Mateusz Morawiecki.

Szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin mówił z kolei w radiowej Jedynce, że w tej chwili nie ma planów likwidacji Ministerstwa Cyfryzacji.

Więcej o: