Była minister cyfryzacji ma już nową pracę? Nieoficjalnie: chodzi o gry komputerowe

Anna Streżyńska ma zostać udziałowcem i znaleźć się w zarządzie spółki zajmującej się e-sportem - podają nieoficjalnie media. Ona sama zaprasza na konferencje związaną z powołaniem nowej firmy.

Anna Streżyńska w styczniu została odwołana ze stanowiska ministra cyfryzacji, ale już szykuje się do nowej roli. Była minister zaprosiła na konferencje dotyczącą nowych technologii, która ma odbyć się we środę w Warszawie. 

Spółka ma być związana  z Viktorem Wanli, szefem firmy Kinguin Poland, która prowadzi portal z grami internetowymi. Serwis Wirtualne Media potwierdził doniesienia o powołaniu nowego projektu. Z kolei "Rzeczpospolita" podała, że Streżyńska ma zostać zarówno udziałowcem spółki, jak i wejść do jej zarządu. 

Minister cyfryzacji wielokrotnie była krytykowana przez polityków PiS, m.in. wtedy gdy mówiła, że nie zgadza się ze wszystkimi propozycjami rządu premier Beaty Szydło. Głośno było także o jej konfliktach z ówczesnymi szefami MSWiA i MON: Mariuszem Błaszczakiem i Antonim Macierewiczem, którzy też chcieli mieć wpływ na cyfryzację.

Po odwołaniu Streżyńskiej resort cyfryzacji nie ma ministra. Już w połowie stycznia informowano, że nazwisko następcy ma zostać ogłoszony "w najbliższych dniach". Wcześniej w tym kontekście wymieniano wiceministra finansów Piotra Nowaka. 

Trzęsienie ziemi w rządzie. Macierewicz, Szyszko i Radziwiłł poza Radą Ministrów

Więcej o: