Nie ma Macierewicza, jest odwilż w kontaktach z prezydentem. "Pilne zmiany w dowodzeniu"

Padły deklaracje przeprowadzenia pilnych zmian w systemie kierowania i dowodzenia - podało w komunikacie BBN po spotkaniu prezydenta z ministrem obrony.

Do rozmowy doszło w siedzibie BBN-u. Oprócz Andrzeja Dudy i ministra Mariusza Błaszczaka wzięli w nich udział szef BBN-u Paweł Soloch, jego zastępca Dariusz Gwizdała i wiceministrowie obrony.

Biuro Bezpieczeństwa Narodowego poinformowało w komunikacie, że w czasie dyskusji o funkcjonowaniu sił zbrojnych, padły deklaracje przeprowadzenia pilnych zmian w systemie kierowania i dowodzenia. "Ustalono także, że w najbliższym czasie podjęte zostaną działania mające na celu usprawnienie polityki kadrowej w Wojsku Polskim", można przeczytać w komunikacie. Podjęto także decyzję o uruchomieniu prac nad nową Strategią Bezpieczeństwa RP, realizowanych we współpracy strony prezydenckiej i rządowej.


Andrzej Duda rozmawiał z nowym ministrem obrony Mariuszem Błaszczakiem już kilka razy. Po raz pierwszy po rekonstrukcji rządu doszło jednak do spotkania prezydenta z całym kierownictwem resortu.
Kwestie sporne, które pojawiały się w ostatnim czasie na linii Pałac Prezydencki-MON to między innymi wstrzymane w sierpniu i listopadzie ubiegłego roku nominacje generalskie. Kolejny punkt zapalny to odebranie dostępu do informacji niejawnych generałowi Jarosławowi Kraszewskiemu z Biura Bezpieczeństwa Narodowego.

Kadrowe trzęsienie ziemi w polskiej armii. Dochodzi do kolejnych dymisji, prezydent zachowuje spokój

Więcej o:
Komentarze (55)
PO spotkaniu prezydenta z szefem MON. Pilne zmiany w systemie dowodzenia
Zaloguj się
 • robsonac222

  Oceniono 14 razy 10

  Jak błaszczak zrobi to samo co z policją to o przyspieszenie rozbrojenia możemy być pewni.

 • jurek4491

  Oceniono 14 razy 10

  Macior - KAPUT , to on blokował rozwój armii , chciał ją podporządkować prywatnym interesom , nie wyszło jest SZOKNIĘTY , w stanie ciężkim ale stabilnym .

 • freud1

  Oceniono 15 razy 9

  No tak, tyle wojen zewnetrznych i wewnetrznych toczy wolskam, ze zapomnielismy, ze toczy wojne takze sama z soba...

 • def11

  Oceniono 12 razy 8

  rozmawiają Mariusz z panem Adrianem, decyzje podejmuje prezes

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX