PiS wybrał nowego sędziego TK. Jeszcze chwilę temu był działaczem tej partii

Jarosław Wyrembak został wybrany głosami PiS na nowego sędziego Trybunału Konstytucyjnego. W TK zastąpi on zmarłego Henryka Ciocha, nazywanego przez część prawników "sędzią dublerem".

Jarosław Wyrembak w sejmowym głosowaniu zdobył 222 głosy PiS oraz po trzy głosy od posłów niezrzeszonych oraz koła Wolni i Solidarni. Reszta - PO, Kukiz'15 oraz Nowoczesna - głosowała przeciw.

Wyrembak od 2010 roku aż do teraz należał do Prawa i Sprawiedliwości. Jest także autorem jednej z ekspertyz zamówionych przez marszałka Sejmu po kryzysie parlamentarnym i proteście opozycji z grudnia 2016 roku.

Jarosław Wyrembak. Kim jest nowy sędzia?

Wyrembak ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Tam też uzyskał tam kolejne stopnie naukowe - doktora, a następnie doktora habilitowanego.

W latach 1992-2011 pracował w Instytucie Prawa Karnego UW. Współpracował również z innymi warszawskimi uczelniami: Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania oraz z Wyższą Szkołą Informatyki Stosowanej i Zarządzania.

Był także pracownikiem biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Naczelnej Izby Lekarskiej.

Śmierć Henryka Ciocha

Wyrembak - po tym, jak prezydent odbierze od niego ślubowanie - zajmie miejsce zmarłego w grudniu zeszłego roku Henryka Ciocha.

Cioch również był sędzią TK wskazanym z rekomendacji PiS. Niedługo po jego wyborze w grudniu 2015 roku Trybunał wydał jednak wyrok, zgodnie z którym Cioch został wybrany na stanowisko już poprawnie obsadzone przez innego sędziego - Romana Hausera.

Z tych powodów poprzedni prezes TK prof. Andrzej Rzepliński nie dopuszczał Ciocha do orzekania. Zrobiła to dopiero nowa prezes Julia Przyłębska, w grudniu 2016 roku. Mimo to przez wielu prawników Cioch był uznawany za "sędziego dublera".

Przegłosowano nową ustawę o Trybunale: "Oblicze PRL- bis. Historia wam tego nie zapomni"

Więcej o:
Komentarze (87)
Jarosław Wyrembak nowym sędzią TK
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 23 razy 21

  Jak trzeba być naiwnym aby wierzyć że sądy naprawi sitwa mająca wszelkie znamiona zorganizowanej grupy xxx. Nie spłacili swojego zadłużenia wobec skarbu państwa tylko 3 dni po przegranych wyborach umorzył im je ówczesny minister,a zarazem były aktywista Pzpr, Jasiński. Pupilkiem został również komunistyczny sędzia Kryze, który zamknął sprawę Fozz choć wielu świadków twierdziło przed sądem że pieniądze z Fozzu były w walizkach dostarczane do siedziby PC. Wcześniej uwłaszczyli się na państwowym majątku Ruchu o wartości setek mln, w jednej z kamienic przy ulicy Nowogrodzkiej mieści się teraz siedziba partii. Skoki których Lech z pomocą swojego 'niezłomnego' prawnika bronił jak lew przed Knf-em kosztują już nas ponad 4 mld. Czy chociażby takie kwiatki z ostatnich dni jak okradanie PCK na potrzeby kampanii min edukacji , okradanie straszych ludzi przez szemraną fundację powołaną przez posła Pis agenta Tomka, okradanie fundacji senatora Koguta która miała z załozenia pomagać niepełnosprawnym czy wreszcie wypuszczenie z aresztu po wstawiennictwie pierwszego sekretarza partii , prezydenckiego zięcia aresztowanego pod zarzutem okradania niewidomych

 • def11

  Oceniono 23 razy 21

  << Jeszcze chwilę temu był działaczem tej partii >>

  no to w zupełności spełnia wymogi sędziego TK

  p.s.
  No i jakoś "zrewanżować" się trzeba za "ekspertyzy" prawne pisane pod tezę z Nowogrodzkiej

 • antoszek22

  Oceniono 14 razy 12

  e tam
  osmy z kolei sedzia TK przyczynił sie jako dyrektor biura legislacyjnego sejmu do tego że pierwszych pięć uchwał 2 grudnia 2015 zostało sfałszowanych bo zawierały ustawę która nie zdążyła wejść w życie i ci ludzie w tym dublerzy zostali wybrani bez żadnych podstaw prawnych tego dnia .
  A Pszczókowski który wtedy został wybrany wręcz głosował za tą lewizną którą niedawno , wyrokiem TK Muszyński który wtedy został wybrany na lewo usancjonował i nadał walor prawomocności .

  ten to jakiś początkujący żołnierz mafii pislamskiej.

 • antropoid

  Oceniono 13 razy 11

  W 2015 naród widać uznał, że za mało plag jeszcze przeżył...

 • loneman

  Oceniono 13 razy 11

  Ooo atrapa TK wzbogacila sie o nowego "bezpartyjnego" slupa, wow i jak to wytlumacza naiwniacy wielbiacy Piss oraz platni judasze??

 • darek655

  Oceniono 9 razy 9

  Zwykły zapchany pisuar.

 • dziadekjam

  Oceniono 15 razy 9

  "Pracował także w Biurze Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Naczelnej Izbie Lekarskiej. Praktykował jako adwokat, w 2011 rozpoczął wykonywanie zawodu notariusza. Od 2010 członek Prawa i Sprawiedliwości.

  18 listopada 2015 z rekomendacji PiS wybrany na członka Trybunału Stanu.

  26 stycznia 2018 Sejm podjął uchwałę o powołaniu go na stanowisko sędziego Trybunału Konstytucyjnego w miejsce zmarłego w 2017 Henryka Ciocha"
  ==============================================================
  Idealny człowiek do specjalnych poruczeń...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX