Jarosław Wyrembak w sejmowym głosowaniu zdobył 222 głosy PiS oraz po trzy głosy od posłów niezrzeszonych oraz koła Wolni i Solidarni. Reszta - PO, Kukiz'15 oraz Nowoczesna - głosowała przeciw.
Wyrembak od 2010 roku aż do teraz należał do Prawa i Sprawiedliwości. Jest także autorem jednej z ekspertyz zamówionych przez marszałka Sejmu po kryzysie parlamentarnym i proteście opozycji z grudnia 2016 roku.
Wyrembak ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Tam też uzyskał tam kolejne stopnie naukowe - doktora, a następnie doktora habilitowanego.
W latach 1992-2011 pracował w Instytucie Prawa Karnego UW. Współpracował również z innymi warszawskimi uczelniami: Wyższą Szkołą Finansów i Zarządzania oraz z Wyższą Szkołą Informatyki Stosowanej i Zarządzania.
Był także pracownikiem biura Rzecznika Praw Obywatelskich oraz Naczelnej Izby Lekarskiej.
Wyrembak - po tym, jak prezydent odbierze od niego ślubowanie - zajmie miejsce zmarłego w grudniu zeszłego roku Henryka Ciocha.
Cioch również był sędzią TK wskazanym z rekomendacji PiS. Niedługo po jego wyborze w grudniu 2015 roku Trybunał wydał jednak wyrok, zgodnie z którym Cioch został wybrany na stanowisko już poprawnie obsadzone przez innego sędziego - Romana Hausera.
Z tych powodów poprzedni prezes TK prof. Andrzej Rzepliński nie dopuszczał Ciocha do orzekania. Zrobiła to dopiero nowa prezes Julia Przyłębska, w grudniu 2016 roku. Mimo to przez wielu prawników Cioch był uznawany za "sędziego dublera".