Nowacka: posłowie PO i Nowoczesnej zawalili. Nie chcę być jak Kaczyński

Opozycja parlamentarna zawiodła - tak podsumowała zachowanie posłów PO i Nowoczesnej w czasie głosowania nad projektem "Ratujmy Kobiety" Barbara Nowacka w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej".

Liderka Inicjatywy Polskiej nie czuje się odpowiedzialna za błędy popełniane przez sejmową opozycję. - Nie sądziliśmy, że projekt zostanie odrzucony przez nieudolność opozycji - wyjaśniała Nowacka, która wraz z wolontariuszami przez trzy miesiące zbierała podpisy pod projektem "Ratujmy Kobiety".

Nowacka: nie jestem Jarosławem Kaczyńskim

W rozmowie z "Rzeczpospolitą" Barbara Nowacka przekonywała, że nie jest parlamentarzystką i łączy życie prywatne z aktywnością, dlatego zaraz po głośnym głosowaniu nad liberalizacją prawa aborcyjnego, wyjechała wraz z dziećmi na ferie. - Jeśli mam do wyboru biegać po mediach i krytykować opozycję lub spędzić czas z dziećmi, to wybieram wcześniej zaplanowany wyjazd na ferie - przekonuje.

- Nie jestem Jarosławem Kaczyńskim, który poświęca się tylko polityce. Łączę życie rodzinne z pracą zawodową i aktywnością społeczno-polityczną - zapewnia Barbara Nowacka. Wyjaśnia, że nie ma najmniejszego wpływu na procedowanie projektu ustawy. - Nie ja zawaliłam, ale posłowie PO i Nowoczesnej. Zrobiłam wszystko, co mogłam i dotrzymałam słowa danego tym, o których prawa walczę - mówi w wywiadzie dla "Rz".

"PiS wykazało zmysł taktyczny"

Barbara Nowacka pochwaliła posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy w czasie głosowania nad projektem "Ratujmy Kobiety" wykazali się wyjątkowym refleksem. - PiS wykazało zmysł taktyczny - mówiła Nowacka, która jednocześnie przypominała, że rzadko zdarza się, by partia Jarosława Kaczyńskiego głosowała za projektem obywatelskim do dalszego procedowania.

- Projekty obywatelskie nie powinny być odrzucane - wyjaśniała liderka Inicjatywy Polskiej i po raz kolejny skrytykowała polityków Platformy Obywatelskiej oraz Nowoczesnej. - Opozycja bierze pieniądze za swoją pracę w Sejmie i powinna widzieć, nad czym głosuje. A głosowanie było nad dalszymi pracami - wyjaśniała Barbara Nowacka.

Więcej o:
Komentarze (67)
Barbara Nowacka: nie chcę być jak Jarosław Kaczyński
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 13 razy 9

  Przecież wiadomo, że w Polsce nie ma normalnej prawicy, a lewica, czy nawet centrum występuje szczątkowo.
  Niemal wszyscy politycy - z "niewierzącymi" włącznie boją się ekskomuniki.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 15 razy 7

  Trzymam kciuki za powodzenie, a PO i N. to takie same załgane klerykały jak PiS a udają Europejczyków tylko dla poprawienia sobie samopoczucia, że mimo wszystko czymś się od tej pisiej paździerzanej bolszewi różnią

 • ewulka987

  Oceniono 5 razy 5

  Pani Basiu więcej takich wspaniałych kobiet, walczących o KOBIETY w Polsce nam jest potrzebnych. Polski Kościół nie zrobi z nas ,nawet katoliczek, osób bezwolnych, zastraszonych i nie mogących stanowić o sobie i swoim ciele, nie broniących swoich PRAW.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 5 razy 5

  A cóż to za okrutnie wzmożony pazdziernik1917 szaleje na tym forum?
  Kurcze, ciarki przechodzą po plecach.

 • czarnajama

  Oceniono 7 razy 5

  Widzę że trolle z fabryk Putina znowu się pojawili na tych stronach ... chyba budżet na abonamenty był zafundowany...

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 12 razy 4

  Opozycja nie może tworzyć wspólnych list w wyborach, ponieważ wspólnych list nie może mieć lewica z katolicką prawicą. Wyborcy tych formacji nie zaakceptowali by tego.

  Wskazanym natomiast byłaby swoista umowa między partiami niekaczystowskimi, że nie będą się wzajemnie atakować. Czyli nie będą dla siebie wściekłymi zandbergami.

 • jerzy1400

  Oceniono 4 razy 4

  Nie bardzo rozumiem o co ten krzyk. PO jest partią centroprawicową, a "lewacką" wyłącznie w pisowskiej propagandzie. A Nowoczesna - naprędce zwołanym pospolitym ruszeniem.
  W sejmie nie ma partii bez posłów "zażyciowców", a w Polsce ludzie się boją proboszczów. Nowacka niech zbierze 5 procent i wejdzie do Sejmu.

 • alimariko

  Oceniono 12 razy 4

  Szacunek dla Pani Barbary Nowackiej. Mądra, rozsądna, skuteczna, szczera.
  Cały obecny bałagan w kraju to wina Kaczyńskiego.

 • arkonka2008

  Oceniono 5 razy 3

  Prawie wszystkie media piszą o klęsce PO i Nowoczesnej ale jakoś nikt nie zauważył perfidnego zagrania PiS. Zagrali wiedząc doskonale o dalszych losach projektu ustawy. Te kilka brakujących głosów to zagranie perfidne i teraz nikt nie mówi o niczym innym tylko o klęsce opozycji. Ludzie czy już na prawdę nie widzicie gdzie jest sedno sprawy. Nie dajmy sie zwariować cze czarne jest białe.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX