Antoni Macierewicz ambasadorem na Węgrzech? Sensacyjne doniesienia z kuluarów PiS

Antoni Macierewicz trafi na Węgry? Takie informacje podał dziś "Super Express", powołując się na doniesienia z kuluarów PiS. "Nic o tym nie wiem", "nie chcę przesądzać" - mówią oficjalnie członkowie partii.

Antoni Macierewicz, po dymisji z funkcji szefa MON, dostanie kolejne ważne stanowisko? "Super Express" pisze, że posłowie PiS plotkują o takiej decyzji Jarosława Kaczyńskiego. Niektórzy w rozmowie z "SE" twierdzą nawet, że nie tylko plotka, że to całkiem realny scenariusz.

Oficjalnie tych informacji jednak nikt póki co nie potwierdza. - Nie sądzę żeby (Antoni Macierewicz) miał takie plany. Myślę, że to kompletna bzdura. Nic o tym nie wiem - skwitował w poranku Radia ZET Adam Bielan, wicemarszałek Senatu z PiS. Zaś Adam Lipiński w rozmowie z "Super Expressem" powiedział, że nie wie, czy takie stanowisko odpowiadałoby Antoniemu Macierewiczowi i "nie chce przesądzać", czym się zajmie Macierewicz. Były szef MON nadal obiecuje wyjaśnienie przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Dymisja Antoniego Macierewicza

Antoni Macierewicz pożegnał się ze stanowiskiem szefa MON 9 stycznia, w czasie długo zapowiadanej "rekonstrukcji rządu". Jego miejsce w rządzie Mateusza Morawieckiego zajął dotychczasowy minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Do dymisji Antoniego Macierewicza doszło w atmosferze napiętych relacji pomiędzy nim a prezydentem Andrzejem Dudą. Obaj politycy nie potrafili dojść do porozumienia w kwestii nominacji generalskich, oceny współpracowników głowy państwa, czy wreszcie w sprawie systemu dowodzenia polską armią. 

Premier odwołał też ze stanowisk dotychczasowych wiceministrów obrony narodowej Bartosza Kownackiego, Dominika Smyrgałę i Bartłomieja Grabskiego. Nominacje otrzymali: Sebastian Chwałek (stanowisko sekretarza stanu w MON) oraz Marek Łapiński (podsekretarz stanu w MON).

Zobacz też:

Więcej o: