Gwiazda "Wiadomości" TVP zdradza: Moją rodzinę spotkał bardzo nieprzyjemny incydent. Jest śledztwo

Dla wielu osób jest twarzą "Wiadomości" TVP po dobrej zmianie. "Wiadomości" prorządowych, jednostronnych. Ona sama mówi, że "obecna TVP widzi więcej". Danuta Holecka udzieliła obszernego wywiadu.

Wywiad z Danutą Holecką, prezenterką "Wiadomości" TVP, prawicowy tygodnik "Do Rzeczy" reklamuje już na okładce. Spogląda z niej na nas uśmiechnięta gwiazda TVP. "O Bogu, dobrej zmianie i lawinie hejtu" - tak gazeta opisuje tę rozmowę. A co znajdziemy w środku?

'Do Rzeczy''Do Rzeczy' Fot. dorzeczy.pl

O "Wiadomościach" TVP i bolącym zębie

Rzeczywiście, Danuta Holecka sporo mówi o religii - swojej edukacji w liceum sióstr nazaretanek, które ponoć nauczyły ją, że "życia nie wolno się bać, życie trzeba brać". Opowiada też historię, za którą - jak mówi - "wylała się na nią fala hejtu". Wiele osób jej nie zna. To historia o bolącym zębie i tym, jak cierpienie pomogła uśmierzyć modlitwa. W skrócie: Danuta Holecka miała prowadzić "Wiadomości", gdy strasznie rozbolał ją ząb.  

Wyszłam z newsroomu, uklękłam i zaczęłam prosić: Panie Boże, pomóż, bo zwariuję. (...) Niech pan sobie wyobrazi, że po chwili wstałam z kolan, wróciłam do swojego biurka, usiadłam przy komputerze i nagle poczułam, że mogę skoncentrować się na pracy.

Ponoć ból wrócił tuż po emisji "Wiadomości". Na szczęście Danuta Holecka szybko trafiła do dentysty. 

Danuta Holecka o "nieprzyjemnym incydencie"

Prezenterka chętnie rozmawiała o tym, jak ludzie rozpoznają ją na ulicy.

Po prostu podchodzą do mnie ludzie i mówią miłe rzeczy - pochwaliła się Danuta Holecka.

Ale nie zawsze jest tak miło. Jak mówiła, spotyka się z hejtem w internecie. Wspomniała też, że "po ukazaniu się kłamliwego artykułu" na jej temat, jej rodzinę "spotkał bardzo nieprzyjemny incydent". Jaki? - Nie chcę o tym mówić. Śledztwo jest w toku - ucięła. I dodała, że "to wyjątkowy przypadek". 

Holecka o PiS

Prezenterka uniknęła odpowiedzi na pytania o ocenę rządu PiS. Stwierdziła, "zadaniem dziennikarza nie jest ocenianie". Jak można się spodziewać, wykręciła się od odpowiedzi też na pytania o ocenę Jarosława Kaczyńskiego i słynny wywiad z prezesem PiS. Część komentatorów wytykała jej wtedy zbytnie sprzyjanie władzy. Przeczytaj więcej na ten temat: Jarosław Kaczyński w "Gościu Wiadomości" TVP o sukcesach PiS >>>

Polecamy też: Danuta Holecka i jej droga na szczyt TVP. Zaczęło się od liceum nazaretanek >>>

Więcej o: