Macierewicz zabrał głos po fali dymisji w MON. O jednym nazwisku nie wspomniał

Antoni Macierewicz potwierdził informacje o kilku niedawnych dymisjach w MON, do jakich doszło już po jego odejściu z ministerstwa. To jednak nie kończy zamieszania w jego dawnym resorcie.

Dominik Smyrgała, Bartłomiej Grabski oraz Bartosz Kownacki - to trzy osoby, które według "Rzeczpospolitej" oraz portalu wp.pl miały pożegnać się z Ministerstwem Obrony Narodowej. W sobotę po południu głos w tej sprawie zabrał były już szef MON Antoni Macierewicz:

W związku ze zdymisjonowaniem podsekretarzy stanu Dominika Smyrgały i Bartłomieja Grabskiego (...), składam im wszystkim serdeczne podziękowania za pełną poświęcenia służbę Polsce

- napisał na Twitterze Macierewicz. Tym samym potwierdził wczorajsze doniesienia części mediów. We wpisie dodał, że zdymisjonowani zostali również dyrektor generalny Bogdan Ścibut, a także "dyrektorzy departamentów oraz wyżsi urzędnicy" resortu.

Szczególne podziękowania skierował do wiceministra Smyrgały "za skuteczne przygotowanie planów i rozmów dotyczących utworzenia w Polsce stałych baz i zwiększenia kontyngentu wojsk amerykańskich".

Zabrakło jednego nazwiska

W gronie wymienionych przez Macierewicza urzędników nie znalazł się jednak wiceminister Bartosz Kownacki, choć jego biogram - podobnie jak pozostałych osób - również zniknął ze strony internetowej MON z zakładki "kierownictwo".

Co więcej, ministerstwo wciąż nie ma też rzecznika prasowego, którego można byłoby zapytać o losy wiceministrów i przyczyny ich odwołania.

Dymisja Antoniego Macierewicza

Antoni Macierewicz pożegnał się ze stanowiskiem szefa MON 9 stycznia. Jego miejsce w rządzie Mateusza Morawieckiego zajął dotychczasowy minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak.

Do dymisji Macierewicza doszło w atmosferze napiętych relacji pomiędzy nim a prezydentem Andrzejem Dudą. Obaj politycy nie potrafili dojść do porozumienia w kwestii nominacji generalskich, oceny współpracowników głowy państwa czy wreszcie w sprawie systemu dowodzenia polską armią.

Więcej o:
Komentarze (134)
Macierewicz: Smyrgała i Grabski z dymisją
Zaloguj się
 • lukasz_patrykus

  Oceniono 38 razy 38

  Macierewicz dał głos ;-)
  a tak na marginesie jak ta partia musi uwierać już nawet Kaczyńskiego, skoro postanowił pozbyć się największych paździerzy typu Macierewicz, Szydło czy Szyszko z Radziwiłłem... już nawet pisowski beton ich nie trawi

 • polakadam

  Oceniono 42 razy 36

  Macierewicz dalej nie rozumie chyba że politycznie już nie istnieje... Mania wielkości tych maluczkich ludków po prostu przeraża. Kwity jakieś na Morawieckiego wyciąga, dziękuje wiceministrom nie wiadomo jako kto właściwie, potwierdza wybuchy w tupolewie... Co za towarzycho... rządzą nami ludzie tak bardzo chorzy na władzę że jak im ją zabrać to zeżrą nawet własne dzieci. Wyobraźmy sobie co by robił Ziobro gdyby go odwołano !!!! To ile są warte kwity na Wałęsę jeżeli tak wielki PiSowiec jak Macierewicz może mieć kwity ze Stasi na Morawieckiego który może miał ze trzy latka jak ją zamknięto... Przeraża to komu Polacy zaufali.
  "za ponad dwuletnią pracę nad odbudową Wojska Polskiego".....
  Jak to na odwrót można nazwać rozwalanie .... Ale to u Antka normalne... Że też nie zdarzyło mu się wykonać pełnego 360-stopniowego obrotu w objasnianiu jakiejś sprawy.. Wtedy byłaby szansa na niezywkłe zdarzenie - Antek powiedziałby prawdę. Jakoś zacina się po 180 stopniach

 • jur.jam

  Oceniono 35 razy 31

  Dzień Świra ..........i wszystko jasne !!!!

 • senior2244

  Oceniono 32 razy 28

  Mam nadzieję że tego ruskiego agenta ktoś się odważy rozliczyć z jego zdrad.

 • jansosik

  Oceniono 27 razy 27

  Może Antoś.znajdzie wreszcie chwilę, żeby skoczyć do psychiatry po receptę?

 • Black Swan

  Oceniono 26 razy 24

  ciekawe czy ten typ nauczy się teraz np. przechodzić jezdnię po pasach bez jej wcześniejszego zablokowania przez żandarmerię... Co ty świrze teraz zrobisz jak ci przyjdzie w korku stać tak samo jak innym maluczkim ?

 • vomitorium1

  Oceniono 20 razy 20

  "Antoni Macierewicz pożegnał się ze stanowiskiem szefa MON 9 stycznia."
  to dobrze
  (teraz
  całą energię
  może skupić
  na wymyślaniu przyczyn katastrofy w smoleńsku)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX