Żona Patryka Jakiego: "Przez lata byłam wolontariuszką WOŚP". Tłumaczy, czemu przestała

W dyskusję pomiędzy Patrykiem Jakim a Jurkiem Owsiakiem w weekend włączyła się żona wiceministra sprawiedliwości. Anna Jaki przyznała w jednym z wywiadów, że przed laty sama była wolontariuszką WOŚP.

Anna Jaki była w sobotę rano gościem Radia Zet. Żona wiceministra sprawiedliwości Patryka Jakiego była pytana m.in. o trwający w Polsce spór dotyczący prawa do aborcji. Opowiedziała wówczas o swoich własnych doświadczeniach, zanim na świat przyszedł jej niepełnosprawny synek.

Jak mówiła, już w trakcie ciąży lekarze podejrzewali, że Radek może mieć zespół Downa. - Byliśmy przerażeni diagnozą. Spodziewaliśmy się, że dziecko będzie zdrowe - wspominała Jaki. Jednocześnie dodała, że wspólnie z mężem postanowili nie przeprowadzać wówczas amniopunkcji, która mogła to potwierdzić. - Powierzyliśmy to Bogu - podkreśliła.

Dopytywana oświadczyła też, że "poparłaby" procedowany obecnie w Sejmie obywatelski projekt zakazujący aborcji ze względu na ciężkie i nieodwracalne uszkodzenie płodu lub jego nieuleczalną chorobę.

Anna Jaki: Byłam wolontariuszką WOŚP

W rozmowie z Radiem Zet Anna Jaki przyznała też, że przed laty pomagała w zbiórce pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Opolu.

Przez lata byłam wolontariuszką, ale w tym momencie przestałam ją wspierać, bo moje wartości nie do końca zbiegają się z poparciem dla tych protestów

- tłumaczyła, mając na myśli protesty przeciwko zaostrzeniu prawa aborcyjnego.

Dla mnie powodem odwrócenia się od WOŚP było pokazanie ich sympatii wobec ruchu proaborcyjnego, który zmierza (do tego), żeby dzieci, takie jak mój syn, nie urodziły się. Jest na to moja niezgoda

- powiedziała Jaki. Kilka dni temu w podobnym tonie głos zabrał jej mąż. Patryk Jaki dodał jednak przy tym, że pieniądze z finałów WOŚP "trafiają na Woodstock", czemu wielokrotnie zaprzeczał szef fundacji Jurek Owsiak.

Więcej o: