Andrzej Duda w ONZ. Wtem pada bardzo kłopotliwe pytanie. Prezydent odpowiedział z uśmiechem

Andrzej Duda przemawiał w czwartek na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ. Gdy w trakcie konferencji prasowej padło pytanie o kontrowersyjne słowa Donalda Trumpa, prezydent nie zawahał się i odpowiedział krótko.

Prezydent Andrzej Duda pojawił się w czwartek na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ w Nowym Jorku. Jak wyjaśnił w trakcie konferencji prasowej, rozmowy dotyczyły m.in. broni nuklearnej, głównie w kontekście Iranu i Korei Północnej, a także sytuacji Syrii i Ukrainy.

Po przemówieniu prezydenta standardowo nastał czas na pytania dziennikarzy. Pierwsze zadała dziennikarka Polsatu, która zapytała o efektywność Rady Bezpieczeństwa i całej organizacji. Następnie Marcin Wrona z TVN poprosił o ocenę pierwszego roku prezydentury Donalda Trumpa z polskiej perspektywy.

- Dla mnie to przede wszystkim spektakularna wizyta pana prezydenta w Polsce. Był obecny podczas szczytu Trójmorza, co podniosło rangę tej inicjatywy - odpowiedział Andrzej Duda. Prezydent wymienił też umowę gazową między Polską i USA, a także wspomniał o obecności amerykańskiej armii w naszym kraju.

Andrzej Duda w ONZ: Czysta prawda jest najważniejsza

Trzecie pytanie padło w języku angielskim. - Panie prezydencie, ostatnio pozytywnie odniósł się pan do prezydenta Trumpa, jak pan powiedział, "bitwy z fake news". Nie znam polskiego, nie wiem czy pan się do tego odniósł do tej pory. Co ma pan na myśli mówiąc o "bitwie z fake news"? Bo jak pan wie, prezydent Trump określa tym mianem uznane amerykańskie media. Czy mógłby pan wytłumaczyć te komentarze? - poprosił dziennikarz.

Andrzej Duda uśmiechnął się, słysząc to pytanie. Odpowiedział krótko i także z uśmiechem na twarzy. - Najważniejsza jest prawda. Czysta prawda - powiedział prezydent, po czym zakończył swoją wypowiedź skinieniem głowy i podziękowaniem. Jego pracownik zamknął konferencję.

Anglojęzyczny dziennikarz miał na myśli twitterowy komentarz polskiego prezydenta do przyznanych przez Donalda Trumpa nagród dla „fake newsów”.

Prezydent Trump właśnie znów podkreślił moc fake newsów. Dziękuję. Musimy kontynuować zwalczanie tego zjawiska. Polska bezpośrednio doświadcza potęgi fake newsów. Wielu europejskich, a nawet amerykańskich urzędników kształtuje swoje opinie o Polsce w oparciu o nieustający napływ fake newsów

- napisał Andrzej Duda.

Donald Trump przyznał nagrody w kategorii "fake news"

Donald Trump w czwartek przyznał mediom nagrody w kategorii „fake news”. W rankingu amerykańskiego prezydenta znalazło się 11 materiałów: telewizji CNN (cztery nagrody) i ABC News (jedna nagroda), „Washington Post” (jedna nagroda), „Time” (jedna nagroda) „New York Times” (dwie nagrody) i „Newsweek” (jedna nagroda).

W tym ostatnim ukazał się artykuł, w którym zarzucono Agacie Kornhauser Dudzie, że w trakcie wizyty amerykańskiej pary prezydenckiej w Polsce nie podała ręki Melanii Trump, mimo iż polska Pierwsza Dama uścisnęła jej rękę jako pierwszej.

Ostatnia, jedenasta nagroda należy do całości materiałów dotyczących śledztwa ws. kontaktów Donalda Trumpa i jego pracowników z Moskwą. Zdaniem prezydenta, śledztwo w tej sprawie jest „najprawdopodobniej największym oszustwem w historii USA”.

Wciąż jednak pojawiają się nowe informacje ws. spotkania współpracowników Donalda Trumpa z czerwca 2016 roku z Rosjanami. Ostatnio było o nim głośno z powodu słów jednego z byłych pracowników Białego Domu, Steve'a Bannona, który nazwał je "zdradzieckim" I "niepatriotycznym".

ZOBACZ TEŻ: Mocne oskarżenie ze strony b. współpracownika Trumpa. I szybka odpowiedź. "Stracił rozum"

Więcej o:
Komentarze (152)
Andrzej Duda w ONZ. Trudne pytanie o Donalda Trumpa
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 42 razy 28

  " Najważniejsza jest prawda. Czysta prawda "

  czyli PiSprawda, jak ta na paskach TVPiS lub twoja, że konstytucji nie łamiesz ..

  p.s.
  Łamiący konstytucję Duda o przestrzeganiu prawa, paradne :)

  p.s.
  albo ta o "potrzebie przestrzegania prawa", ta o której dzisiaj mówiłeś na forum ONZ, ty łamiący konstytucję, paradne.
  Panie Adrianie, a to, że na forum ONZ są przedstawiciele krajów w których ciemna karnacja jest naturalnym kolorem skóry, nie oznacza, że to "ciemny lud" jest i kupią te bajki wyssane z palucha prezesa.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 28 razy 22

  A co miał powiedzieć, że Trump to przy nim chłystek bo on oprócz fake newsów nagminnie łamie Konstytucję? Gdyby Trump na bezczela łamał Konstytucję USA tak jak Du*a polską, to by mu jaja już dawno do ściany przygwoździli.

 • vito60

  Oceniono 30 razy 22

  Najczęściej powtarzany w Polsce fake news- ,,p.rezydent podjął decyzję".

 • serfwe erwr

  Oceniono 33 razy 21

  dzizas co za łajza, zakompleksiona popierdółka, jak zaczyna sie garbić jak lokaj i durnowacie śmiać to wiadomo że robi w gacie

  tak wygląda większość jego występów kiedy obok są szychy tego świata, wtedy duduś pacynka robi się malutki i ma tiki nerwowe

  mowa ciała zawsze pokaże prawdę, panie Duda!

 • zd46

  Oceniono 22 razy 20

  Panie Duda, pan z trybuny ONZ oszukuje spolecznosc swiatowa zabierajac glos o innych panstwach po przez slowa: .."nie sila prawa a prawem sily". Czy pan nie rozumie, co pan mowi i robi? Może to był „kawal” z serii „duda bredzi”? Przeciez w Polsce dzieki Panu, lamaniu przez pana Konstytucji RP jest "PRAWO SILY" lamiace i depczace sile prawa. Pan kpi czy o droge pyta? Smieszny pan jest ze swoimi metnymi wyjasnieniami. Was nikt nie przekona, ze.."biale jest biale a czarne jest czarne". Tylko niech pan pamieta, ze sprawa Polski może także znalezc się na forum ONZ za lamanie praworzadnosci, konstytucji i trojpodzialu wladzy. Wtedy powioedza panu: …”pouczal Marcin Marcina a sam g…. jak s….a”. Tak ma wygladac "czysto-brudna prawda"?

 • zlappande

  Oceniono 26 razy 18

  Duda mysli, ze fake news to jest wszystko, co sie nie zgadza z jego wypowiedziami a on sam jest chodzaca krystaliczna prawda
  podobnie jak Trump - nie widzi belki w oku swoim
  a zwalczanie fake news - bardzo pozyteczne
  najpierw zamknac wpolityce.pl niezalezna.pl Roberta Brzoze, wiele, wiele innych oraz co tydzien robic update o wszystkich fake news z TV Trwam i TV Republika
  powiedzmy tez prawde o rzeczywistych powodach dymisji Jana Olszewskiego, pokazmy instruktazowo w jaki sposob jacus Kurski zbalamucil swoja "Nocna zmiana" i zwrocmy nalezne miejsce dziadkowi z Wermachtu
  a pozniej wezmy sie za klamstwa macierewiczowskiej komisji smolenskiej
  oraz zanalizujmy miesiaczki Jarka Kaczynskiego

  Duda, you can do it !
  szmaciarzu i klamco

 • czechy11

  Oceniono 22 razy 18

  To tak jakby pytać ludożerców czy lubią ludzi

 • japka_putina

  Oceniono 21 razy 17

  Gdyby skrócił wypowiedź i powiedział, że najważniejsza jest czysta, to bym uwierzył.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX