Patryk Jaki uderzył w WOŚP. Rodzice zmarłej Anielki postanowili mu coś przypomnieć

Patryk Jaki stwierdził, że pieniądze z WOŚP trafiają na Przystanek Woodstock, a on sam woli wspierać inne organizacje charytatywne. Jego słów nie mogli przemilczeć rodzice zmarłej Anielki.

Patryk Jaki w dniu 26. finału WOŚP zaatakował inicjatywę Jurka Owsiaka. W trakcie programu w TVN24 wiceminister sprawiedliwości stwierdził, że pieniądze z corocznej zbiórki trafiają "na Przystanek Woodstock", który - jego zdaniem - "promuje cywilizację śmierci".

Mimo natychmiastowego sprostowania Owsiaka, Jaki nie wycofał się ze swoich słów. - Woodstock jest organizowany z tego, że pieniądze z WOŚP są "przeciągane" i niewydawane. I to z tych odsetek jest finansowany Przystanek - powtórzył.

"Proszę nie być hipokrytą"

Jeszcze tego samego dnia na słowa wiceministra zareagowali rodzice zmarłej Anielki. We wpisie zamieszczonym na Facebooku utrzymują, że Patryka Jakiego "znają z widzenia", mieli bowiem przebywać razem z jego rodziną w szpitalu.

Pański Syn wraz z Żoną leżeli w sali naprzeciwko. Aniela czasami uśmiechała się do Pańskiego Syna przez szybę w drzwiach, bo była na stałe przypięta do pomp podających leki.
Część pomp była zakupiona z pieniędzy z WOŚP. Badania Pańskiego syna i innych dzieci są przeprowadzane na sprzęcie zakupionym przez WOŚP. Pańska żona spała na łóżkach zakupionych przez fundację MacDonals (chodziło zapewne o fundację Ronalda McDonalda - red.)

- podkreślili autorzy wpisu. "Szpital jest super wyposażony, bo tysiące ludzi miało odruch serca i chciało pomóc. Skoro ma Pan z tym problem, polecam prywatne szpitale" - dodali.

Proszę nie być hipokrytą. Pozdrawiają rodzice ś.p. Anieli

- napisali na zakończenie.

Patryk Jaki oskarża. Jurek Owsiak chce przeprosin

Jurek Owsiak już w niedzielę zażądał przeprosin od Jakiego. - Wyluzuj, chłopie! Gramy też dla twojego dziecka - mówił podczas spotkania z dziennikarzami.

W specjalnym oświadczeniu słowa wiceministra nazwał "krzywdzącymi, niesprawiedliwymi i absolutnie niedopuszczalnymi".

Nikt nie zmuszał pana do tego, żeby wspierał pan działania Orkiestry, nikt panu nie nakazuje wsparcia celu 26. Finału. Nie ma pan jednak prawa krzywdzić tych, którzy poświęcają swój czas i energię, by pomóc potrzebującym

- napisał Owsiak. "To co pan zrobił nie ma ze sprawiedliwością nic wspólnego" - dodał.

Więcej o:
Komentarze (701)
Patryk Jaki. List od rodziców Anielki po WOŚP
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 275 razy 267

  Chciałoby się napisać, że to wyjątkowa łajza nawet jak na pisowskie standardy, ale za chwilę odezwie się Czarnecki, Pawłowicz, Sasin, Kempa czy Karczewski i aura wyjątkowości pana Jakiego znika.

 • glencok

  Oceniono 158 razy 156

  co się pisior odezwie to kłamie. ludzi kim wy jesteście że głosujecie na takie coś???

 • antropoid

  Oceniono 129 razy 123

  Towarzysz jaki-taki woli wydawanie pieniędzy podatników. na drabinkowe popisy pomyleńca na na Krakowskim Przedmieściu.

 • evergreen111

  Oceniono 95 razy 87

  Z tego magistra politologii - wyobrażającego sobie że zna się na prawie, i to lepiej od profesorów prawa - jest niezły łajdak!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 77 razy 75

  szkoda że jakoś Jakiemu nie przeszkadzają miliardy wydawane na facetów w sukienkach z koronek, którzy ani nikogo nie ratują ani nikomu nie pomagają, a co najlepsze ani nie sieją i nie orzą, czy grube miliony na comiesięczne parady bezzębnego kurdupla po centrum stolicy 38 kraju nie wspominając już grubej kasy przewalonej na "skautów niedzielnych" innego kolegi Jakiego

 • howlin_wolf

  Oceniono 74 razy 70

  Konkurs na tego który najgłębiej wejdzie w dupe Prezesa trwa.

 • wojtusia

  Oceniono 67 razy 65

  Polityk na takim stanowisku powinien ważyć słowa. Jeśli nie potrafi, powinien wziąć za nie odpowiedzialność. Jeśli to prawda, że jego synek korzystał ze sprzętu orkiestry, obłuda tego człowieka jest niewyobrażalna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX