Spam w obronie Czarneckiego. "Niezależny" portal przygotował mu nie tylko list poparcia

Ryszard Czarnecki może się wkrótce pożegnać ze stanowiskiem wiceszefa europarlamentu. W jego obronie stanął portal Niezależna.pl, który przygotował list poparcia dla polityka PiS - w kilku językach. Ale to nie wszystko.

Ryszard Czarnecki znalazł się na celowniku liderów czterech frakcji w Parlamencie Europejskim w miniony czwartek. Unijni politycy w specjalnym liście domagają się odwołania polityka PiS za to, że na łamach portalu Niezależna.pl porównał europosłankę PO Różę Thun do "szmalcownika".

Wspomniany portal nie mógł tego tak zostawić. Od kilku dni można tam znaleźć gotowy list wyrażający poparcie dla Czarneckiego. Przygotowano go nie tylko w języku polskim - dostępne są także wersje angielska, niemiecka czy francuska.

Ale to nie wszystko - redakcja "niezależnego" portalu przygotowała też gotowe "paczki" z adresami mailowymi wszystkich eurodeputowanych. Przypomnijmy, w Parlamencie Europejskim zasiada ich aż 751. Setki adresów podzielono na mniejsze serie, w różnych konfiguracjach. Jest też gotowa do wklejenia lista ze wszystkimi nazwiskami.

Dodajmy, że w 2011 roku Ryszard Czarnecki objął funkcję szefa rady nadzorczej spółki Forum SA, która wydaje dziennik "Gazeta Polska Codziennie".

Słowa Czarneckiego? "Postawa godna Polaka"

Autorzy listu twierdzą, że próba odwołania Czarneckiego to "kolejna represja wobec Polski", gdzie rządzi demokratyczna władza "ciesząca się poparciem około połowy aktywnych wyborców"

Polska obywatelka, wybrana przez polskich wyborców, zdecydowała się szkalować swój kraj w źle pojętym interesie Niemiec. Właśnie szkalowanie Polski spotkało się ze zdecydowaną reakcją Ryszarda Czarneckiego. Za postawę godna Polaka ale i każdego kto mieni się uczciwym Europejczykiem ma go spotkać kara

- piszą autorzy listu, który w założeniu ma trafić nie tylko do europosłów, ale także do przedstawicieli zagranicznych mediów.

Ryszard Czarnecki porównuje do "szmalcowników"

"Podczas II wojny światowej mieliśmy szmalcowników, a dzisiaj mamy Różę von Thun und Hohenstein" - powiedział w rozmowie z Niezależną.pl Ryszard Czarnecki. Polityk skrytykował w ten sposób udział europosłanki PO w reportażu jednej z niemieckich telewizji.

Za porównanie do "szmalcowników" nie zamierza jednak przepraszać, w związku z czym Róża Thun zapowiedziała już złożenie pozwu przeciwko politykowi PiS.

Przypomnijmy, "szmalcownik" to pejoratywne określenie powstałe w czasie niemieckiej okupacji Polski. Nazywano w ten sposób osoby, które wymuszały od ukrywających się Żydów okup lub donosiły na nich - w zamian za pieniądze. Polskie Państwo Podziemne karało za to w czasie wojny śmiercią.

Bułgaria obejmuje przewodnictwo w UE. Nagle na mównicę wychodzi Tusk. Dawno go tak nie chwalono

Więcej o:
Komentarze (252)
Ryszard Czarnecki. List w obronie polityka PiS
Zaloguj się
 • simbla

  Oceniono 137 razy 129

  ale to chyba dobrze dla obatela, że zostanie odwołany ze stanowiska w tak znienawidzonej przez siebie Unii. Siedzieć w tym PE wśród tyyylu wrogów Polski to musi być dla tego patrioty niezłomnego, Wallenroda pisowskiego, potwornie przykre

 • krynolinka

  Oceniono 117 razy 109

  No nie wiem. Jak nasz parlament krajowy chce kogoś odwołać rękoma PiS-u i odwołuje albo powołuje np. do TK to, to się nazywa demokracja. A jak inny parlament jakąś inną większością chce odwołać Rycharda to to się nazywa atak na Polskę..Ciekawe to wszystko, bardzo ciekawe.

 • 270203mk

  Oceniono 60 razy 50

  Rysio, mordo ty moja, jak ja Cię.........nie lubię.

 • w_pis-du

  Oceniono 51 razy 47

  Jak dla tego portalu idolem jest Rysio (uczepiło się gó... okrętu i mówi płyniemy), to ma on tyle wspólnego z niezależnością co obecny Trybunał Konstytucyjny.

 • felucjan

  Oceniono 44 razy 38

  Czy ktoś przygotował listę poparcia dla decyzji o odwołaniu tego chama? Podpisze wszystkie!!!

 • remo29

  Oceniono 41 razy 37

  Nie łatwiej było zrobić filmik na YT - wszyscy stanęliby przed drzwiami do szafy i zaśpiewaliby chórem "łubu-dubu"...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX