Była ministrem w rządach Szydło i Morawieckiego. Teraz pisze o "wysadzaniu ministerstwa"

Anna Streżyńska w ubiegłym tygodniu pożegnała się z rządem. Była minister cyfryzacji w gabinetach Beaty Szydło i Mateusza Morawieckiego pisze teraz o "wysadzaniu" jej resortu przez cztery miesiące.

Anna Streżyńska straciła stanowisko w rządzie Morawieckiego w ramach tzw. dużej rekonstrukcji. Branżowy serwis Wirtualne Media postanowił podsumować jej pracę z pomocą ekspertów i polityków. Ocena nie byłą jednoznaczna, wskazywano m.in., że Streżyńskiej zabrakło politycznego zaplecza.

Była minister po kilku dniach milczenia postanowiła zabrać głos. "Oceny dyletantów i tych którzy palcem przy tej robocie nie kiwnęli lub tych którzy przez poprzednie 25 lat biernie patrzyli, kompletnie mnie nie interesują. Trzeba się było z nami spocić i z nami trwać, szczególnie przez 4 miesiące wysadzania Ministerstwa Cyfryzacji w powietrze" - napisała na Twitterze Streżyńska. 

Streżyńska wielokrotnie podkreślała, że jest bezpartyjnym fachowcem, a nie politykiem. 

ZOBACZ TEŻ: Anna Streżyńska: Nie jestem politykiem. Staram się być fachowcem i zajmować tym, co umiem

Minister cyfryzacji wielokrotnie była krytykowana przez polityków PiS, m.in. wtedy gdy mówiła, że nie zgadza się ze wszystkimi propozycjami rządu premier Beaty Szydło. Głośno było także o jej konfliktach z ówczesnymi szefami MSWiA i MON: Mariuszem Błaszczakiem i Antonim Macierewiczem, którzy też chcieli mieć wpływ na cyfryzację.

Po odwołaniu Streżyńskiej resort cyfryzacji nie ma ministra. Nazwisko następcy ma zostać ogłoszone "w najbliższych dniach". Wcześniej w tym kontekście wymieniano wiceministra finansów Piotra Nowaka. 

Były poseł PiS gorzko o dawnych kolegach z partii:" PiS nie szanuje obywateli. Pycha kroczy przed upadkiem"

Więcej o:
Komentarze (190)
Anna Streżyńska o wysadzaniu Ministerstwa Cyfryzacji
Zaloguj się
 • strach_sie_bac

  Oceniono 70 razy 54

  Nawet inteligentni ludzie potrafią być głupi wierząc, że pracując dla Kaczafiego mogą zrobić coś pożytecznego dla Polski.

 • chi-neng

  Oceniono 36 razy 28

  "Streżyńska wielokrotnie podkreślała, że jest bezpartyjnym fachowcem, a nie politykiem."
  -----
  Zwolniono, bo nie nalezala do PiS-u; ale przede wszystkim z tego powodu, ze miala 'czelnosc' krytykowac Broszke i PiS.

  Moje uznanie ma za kuraz.

 • andrzejmat

  Oceniono 28 razy 20

  Mafia zwiera szeregi. Naiwny fachowiec nie ma szans na PO PROSTU pracę dla kraju.

 • polakadam

  Oceniono 19 razy 19

  Najbardziej jej zaszkodził Andron Zamachowicz. Ten świr uważał że ministerstwo cyfryzacji powinno podlegać MONowi jako dziedzina strategiczna. Zresztą, wariat z kozią bródką najchętniej by całą Polskę podporządkował wojsku a na zbrojenia przeznaczył nie 2% pkb ale całe 100%.

 • hana.barbara

  Oceniono 28 razy 16

  Trzeba się szanować i nie zadawać z byle kim.

 • 111pln

  Oceniono 21 razy 15

  To był jedyny prawdziwy fachowiec w tym nierządzie. I choć mam do niej pretensje o to, że dała sobie złamać kręgosłup, to w dalszym ciągu był to jedyny prawdziwy fachowiec.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX