"Woronicza 17" w TVP Info jednak emitowana na żywo. A poseł Platformy dziękuje "kierownictwu"

Program "Woronicza 17" w TVP Info nie miał być emitowany w niedzielę na żywo, co według niektórych osób miało być próbą uniknięcia pokazywania na antenie serduszek Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W ostatniej chwili jednak Telewizja Polska zmieniła zdanie.

Emitowany na żywo w niedzielę w TVP Info program "Woronicza 17" tym razem miał być wyemitowany z tzw. puszki. Program prowadzony przez Michała Rachonia nagrano już w piątek. Szybko pojawiły się głosy, że mogła być to próba uniknięcia przywołania tematu WOŚP, którego finał odbywa się właśnie w niedzielę.

- To żenujące. Wygląda na to, że ktoś bał się tego, że temat Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawi się w programie - komentował w rozmowie z Fakt24.pl Andrzej Halicki z PO, którego TVP Info zaprosiła do udziału w programie.

Wygląda jednak na to, że Telewizja Polska zmieniła zdanie w ostatniej chwili. "Woronicza 17" pojawiła się na żywo, a w prowadzącym został Adrian Klarenbach.

Poseł dziękuje za próbę generalną

- W zastępstwie Michała Rachonia, który rzeczywiście pojechał sobie na ferie, program został przygotowany, ale wydarzenia, które się w tak zwanym międzyczasie wydarzyły, spowodowały to, że mogę gościć państwa i moich gości tradycyjnie państwu znanych z programu "Woronicza 17" właśnie w tym studiu - powiedział na początku programu prowadzący.

Gdy dziennikarz chciał już przejść do pierwszego pytania, przerwał mu poseł PO Andrzej Halicki. - Chciałbym podziękować kierownictwu, że tak poważnie podchodzi do dzisiejszego dnia, tej wielkiej społecznej zbiórki, że w piątek zrobiliśmy sobie próbę generalną, a dzisiaj możemy na żywo jeszcze raz razem z państwem w tym dniu się spotkać - powiedział.

- To państwo również przy stole mogą podziękować panu posłowi, że po tej próbie generalnej jesteśmy zupełnie na żywo - odparł Klarenbach.

Jak się okazało, jednym z ważnych wydarzeń, które miały być powodem emisji programu na żywo była m.in. telefoniczna rozmowa premiera Mateusza Morawieckiego z wiceprezydentem USA Mikem Pencem.

Obecni w studiu Andrzej Halicki z PO, Paweł Bejda z PSL, Elżbieta Zielińska z Kukiz'15, Paweł Rabiej z Nowoczesnej i Krzysztof Łapiński z Kancelarii Prezydenta RP mieli przyklejone do ubrań serduszka WOŚP. Takich serduszek nie mieli jedynie prowadzący Adrian Klarenbach i Jacek Sasin z PiS.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bez wsparcia TVP

Przed rokiem, kiedy grała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, w głównym wydaniu "Wiadomości" poświęcono jej dokładnie 14 sekund.

Z kolei w innym materiale wypowiadał się poseł Arkadiusz Myrcha. Jak zauważył na Twitterze Piotr Witwicki, z kurtki parlamentarzysty zniknęło orkiestrowe serduszko. Poseł twierdzi, że miał je przyklejone przez cały czas.

Tamta manipulacja spotkała się z ostrą krytyką. Niewzruszony prezes TVP Jacek Kurski kpił wtedy, że "tajemnicze zniknięcie z kurtki pana Posła musiało być robotą Belzebuba".

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy - 26. finał WOŚP

W niedzielę rozpoczął się 26. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorzy informują o 120 tysiącach wolontariuszy zaangażowanych w akcję i kwestujących w miejscach publicznych. Tegoroczny finał odbywa się pod hasłem „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. W ubiegłym roku zebrano ponad 105 milionów złotych.

26. finał WOŚP już trwa! Gramy razem z Wielką Orkiestrą [NA ŻYWO]>>>

Gazeta.pl, jak co roku, gra razem z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zbierzmy razem rekordową sumę! Żeby wesprzeć WOŚP, kliknijcie TUTAJ.

Więcej o:
Komentarze (102)
TVP Info. "Woronicza 17" jednak na żywo, posłowie z serduszkami Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 28 razy 18

  Wielka orkiestra zaczyna finał a PiS-owców krew zalewa.Najlepiej by im było zabronić Owsiakowi,bo jego popularność jest "kolcem" w ich oku. Od dwóch lat węszą co by mu tu zarzucić ale nic konkretnego znaleźć nie potrafią.

 • vito60

  Oceniono 28 razy 16

  Zupełnie nie rozumiem w czym ta szlachetna akcja przeszkadza pisiorom? Oni chyba nie mogą funkcjonować bez wroga.

 • kuba161048

  Oceniono 26 razy 14

  Szambo jest szambem i nic tego nie zmieni , żadna oczyszczalnia.
  Tvp-info po prostu śmierdzi.

 • rn25

  Oceniono 11 razy 9

  Wypowiedzi firmowych przedstawicieli PIS jak się można było spodziewać cechuje wymyślna krytyka, która obnaża ich prymitywne myślenie i całkowite podporządkowanie ideologii prezesa. Samodzielne spostrzeżenia zawarte w wypowiedziach poszczególnych flagowych przedstawicieli, różnicują ich zaangażowanie a na pewno głębokie poparcie i chęć przypodobania się najjaśniejszemu ideologowi choć często bezsensowne i nie na temat vide Pawłowicz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX