Olszewski o odwołaniu szefa MON: Stało się fatalnie. Macierewicz może nie wybaczyć Kaczyńskiemu

Choć od odwołania Antoniego Macierewicza upłynęło kilka dni, nie milkną komentarze po prawej stronie sceny politycznej. Głos zabrał także były premier Jan Olszewski, który jak mało kto, zna b. ministra obrony.

W czwartek w cotygodniowym felietonie w Radiu Maryja i TV Trwam odwołany Antoni Macierewicz zapewniał, że będzie wspierał zarówno rząd, jak i nowego ministra obrony narodowej w dziele kontynuacji zmian zapoczątkowanych w polskiej armii.

- Zrobię wszystko, żeby wspierać rząd, żeby wspierać pana ministra Błaszczaka, żeby wspierać tych wszystkich, którzy te zmiany będą kontynuowali - obiecywał b. szef MON.

Mimo tych deklaracji b. szefa resortu obrony, na prawicy panuje przekonanie, że decyzja o odsunięciu Macierewicza była błędem. Nie popełnił go jednak premier Morawiecki, ale przede wszystkim prezydent Duda, na którego środowisko związane z "Gazeta Polską" wylało swoje żale. Andrzej Duda stanął "tam, gdzie stało ZOMO", "prezydent Andrzej Duda dopiął swego" i "wyszantażował dymisję" Macierewicza - pisano i mówiono w dniu rekonstrukcji rządu. 

Teraz do grona krytyków dołączył były premier, który w rozmowie z "Super Expressem", ostro krytykuje odwołanie Antoniego Macierewicza.

"Wielka szkoda i przykro, że tak go potraktowano. Antoni Macierewicz może nie wybaczyć prezydentowi Andrzejowi Dudzie dymisji, bo to on stał za tym najpewniej, a Jarosław Kaczyński się na to zgodził" - mówi Olszewski, który jak mało kto zna charakter byłego szefa MON, a także ministra spraw wewnętrznych za czasów, kiedy sam był premierem.    

Olszewski mówi wprost: Kaczyński popełnił błąd co do Antoniego. Stało się fatalnie.

- Myślę, że zbliża się moment krytyczny dla obozu dobrej zmiany. Bez Macierewicza w rządzie obóz dobrej zmiany może się rozpaść - podkreśla w rozmowie z "SE" byłe premier.

Trzęsienie ziemi w rządzie. Macierewicz, Szyszko i Radziwiłł poza Radą Ministrów

Więcej o:
Komentarze (305)
Jan Olszewski: Stało się fatalnie. Macierewicz może nie wybaczyć Kaczyńskiemu
Zaloguj się
 • viaac

  Oceniono 92 razy 86

  "Myślę, że zbliża się moment krytyczny dla obozu dobrej zmiany. Bez Macierewicza w rządzie obóz dobrej zmiany może się rozpaść"

  Daj Swarożycu.
  Nie pozostaje mi nic innego jak tylko trzymać kciuki.

 • notremak

  Oceniono 53 razy 49

  Może raz w życiu ten najbardziej nieudany - obok Szydłoponurej - premier się nie pomyli?
  Nic lepszego od rozpadu obozu (gangu) nazional-katolistische oszołomów nie może Polski spotkać.

 • czechy11

  Oceniono 49 razy 47

  Środowisko Gazety Polskiej wylewa pomyje na Dudę zaś o Kaczyńskim ani słowa. Cóż niezłomni wiedzą ze prawda prawdą ale dotacje musza być po naszej stronie.

 • pascvale

  Oceniono 39 razy 37

  Czyli jedynym czynnikiem scalającym dojną zmianę jest obawa przed zemstą. Dopiero teraz zaczęli przyznawać że Polska dostała się w ręce małych zawistnych i rządnych władzy ludzi.

 • arni123

  Oceniono 40 razy 34

  nie wybaczy i co? Zrobi zamach stanu? czy wyciągnie w końcu te teczki co ma na Balbine i Dude? Boimy sie teraz Macierewicza? Może powinien zostać szefem PIS skoro taki mocny jest... Jakby był uczciwy to by po prostu podziękował za współpracę, nic nikomu nie jest dane na wieczność

 • bobaa

  Oceniono 31 razy 29

  Oto sposób myślenia "elyty" - nie jest ważne dobro i bezpieczeństwo Polski i Polaków, ale ważniejsze są relacje między dwoma dziadkami, którzy dorwali się do koryta. W d... pompie mam czy jeden wybaczy drugiemu czy nie, POLSKA się liczy panie Olszewski a nie towarzyskie relacje. Abstrahując od tego czy "dobra zmiana" się rozpadnie czy nie to ten sposób myślenia dyskwalifikuje Was wszystkich. Jeżeli takie są motywy waszych działań to rozpadnijcie się choćby dzisiaj w południe. TFU !!!

 • czarna_zoska

  Oceniono 31 razy 29

  Szalenstwo ma w oczach, moze cos przeskrobac...ale sie ciesze;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX