Sędzia Tuleya złożył zawiadomienie w sprawie posłów PiS. Podejrzenie składania fałszywych zeznań

Sędzia Igor Tuleya zawiadomił prokuraturę o możliwości składania fałszywych zeznań. Chodzi o posłów PiS i śledztwo ws. obrad w Sali Kolumnowej.

Sędzia Igor Tuleya złożył zawiadomienie do prokuratury o możliwości składania fałszywych zeznań przez posłów PiS ws. śledztwa dotyczącego obrad w Sali Kolumnowej. Informację potwierdził rzecznik warszawskiej Prokuratury Okręgowej, Łukasz Łapiczyński.

Sędzia Igor Tuleya: rozbieżności w zeznaniach

Sędzia Igor Tuleya dopatrzył się rozbieżności w zeznaniach posłów PiS dotyczących usunięcia posła PO Michała Szczerby z obrad oraz przeniesienia posiedzenia do Sali Kolumnowej.

Jak podaje „Do Rzeczy”, sędzia Igor Tuleya miał wątpliwości co do zeznań Ryszarda Terleckiego, Andrzeja Melaka, Beaty Mazurek, Macieja Wąsika i Dominika Tarczyńskiego.

Burzliwe obrady w Sejmie

Do zdarzenia doszło 16 grudnia 2016 roku, podczas posiedzenia, na którym uchwalono ustawę budżetową. Opozycja blokowała wtedy mównicę sejmową w proteście przeciwko planom ograniczenia obecności mediów w budynku Sejmu i usunięciem z obrad posła Platformy Obywatelskiej Michała Szczerby. Marszałek sejmu Marek Kuchciński podjął wtedy decyzję o przeniesieniu obrad do Sali Kolumnowej i przeprowadzeniu ręcznego głosowania.

ZOBACZ TEŻ: Zobacz wystąpienie posła Szczerby, przez które został wykluczony z obrad w grudniu 2016 roku

Posłowie PO i Nowoczesnej złożyli później zawiadomienie do prokuratury ws. obrad po przenosinach. Ich zdaniem głosowanie było nielegalne, bo nie było kworum, a także doszło do przekroczenia uprawnień, niedopełnienia obowiązków służbowych i działania na szkodę interesu publicznego oraz funkcjonariuszy publicznych.

Ostatecznie w sierpniu prokuratura podjęła decyzję o umorzenia śledztwa w tej sprawie, powołując się na "brak znamion czynu zabronionego". Decyzję tę 18 grudnia 2017 roku uchylił sędzia Igor Tuleya. Jego zdaniem prokuratura nie wyjaśniła kto, dlaczego i kiedy podjął decyzję o przeniesieniu obrad. Sędzia Tuleya już wtedy zapowiedział, że złoży zawiadomienie do prokuratury ws. podejrzenia składania fałszywych zeznań.

ZOBACZ TEŻ: "Sala była przygotowywana od rana". Ujawniono zeznania posłów PiS ws. obrad na Sali Kolumnowej

To wystąpienie wywołało wszystkie protesty

Więcej o:
Komentarze (272)
Sędzia Igor Tuleya zawiadomił prokuraturę ws. obrad w Sali Kolumnowej
Zaloguj się
 • szlachcic

  Oceniono 70 razy 52

  Pisowcy lamia prawo, oszukuja, robia ze swoich wyborow kretynow
  A w niedziele zapierd..... do kosciolka pisowsko-katolickiego po komunie

 • czarna_brygada09

  Oceniono 54 razy 40

  'Sędzia Igor Tuleya miał wątpliwości co do zeznań Ryszarda Terleckiego, Andrzeja Melaka, Beaty Mazurek, Macieja Wąsika i Dominika Tarczyńskiego'

  Sędzia Igor Tuleja wykazuje głęboką powściągliwość w nazywaniu rzeczy bez ogródek, gdyż Terlecki, Melak, Mazurek, Wąsik i Tarczyński, w sposób typowy dla pisowskiego 'esprit de corps', łgali, oszukiwali i opowiadali baje oraz bujdy na resorach, zgodnie z oczekiwaniami Pana Prezesa, wielkiego mistrza, czcigodnego guru, ściemy i picu.

 • krynolinka

  Oceniono 57 razy 39

  Bo prawo to my..suweren nam dał wolną rękę. I będziemy z Polską robić co nam się podoba. Czyli rżnąć suwerena na żywca. Bez znieczulenia. Bolszewizm w nowej odsłonie. Od rana się szykowali na pucz, który sami sprowokowali.Ciekawe jak teraz zmienią przepisy żeby żaden sędzia nie mógł w przypadku PiS cokolwiek ujawnić publicznie.

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 59 razy 35

  Panie Igorze,
  Wytrwałości życzę!!

 • emadox1327

  Oceniono 26 razy 20

  Brawo panie Sędzio!
  Jest pan przyzwoitym człowiekiem i odważnym sędzią.
  Niestety, jeden skowronek nie czyni wiosny, a większość moich rodaków to tchórze, hipokryci albo durnie, którzy nie potrafią myśleć ani wyciągać wniosków. Szkoda Polski!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX