Lubnauer tłumaczy się z głosowania i... pogrąża jeszcze bardziej. "Głupiej nie można"

Dlaczego niektórzy posłowie Nowoczesnej wcale nie głosowali w sprawie ustaw dot. aborcji? Zdaniem szefowej partii jednym z powodów jest to, że pracujący od co najmniej dwóch lat w Sejmie politycy... nie rozumieli, że chodziło o skierowanie projektu do komisji, a nie jego uchwalenie.

Po fatalnym w konsekwencjach głosowaniu w Sejmie kolejny dzień był dla opozycji parlamentarnej jeszcze gorszy. Wczoraj z PO wyrzucono troje posłów za złamanie dyscypliny w głosowaniu nad ustawami dot. aborcji. Zapowiedziano kary dla tych, którzy nie głosowali wcale, choć nie byli na sali. 

Jeszcze większych chaos zapanował w Nowoczesnej. Kilkoro posłów zawiesiło swoje członkostwo, pojawiły się informacje o zakazie wypowiedzi. Wątpliwe usprawiedliwienia ze strony parlamentarzystów opozycji nie pomagały

Jednak wypowiedź szefowej Nowoczesnej Katarzyny Lubnauer - zdaniem komentatorów - jeszcze bardziej pogrąża partię i ją samą jako jej przewodniczącą. 

Konrad Piasecki pytał w Radiu ZET o perspektywy polityczne Nowoczesnej, możliwe sojusze w parlamencie. Oczywiście nawiązywała też do kwestii głosowania.  - Rano ukaraliśmy posłów, ale tak naprawdę to ci posłowie sami się ukarali. Sami uznali, że większość popełniła błąd polityczny - stwierdziła Lubnauer. Po tym zaczęła jednak szukać usprawiedliwień. Oceniła, że posłowie "zorientowali się, że zostali potraktowani instrumentalnie przez PiS".

Kolejne usprawiedliwiane? - Chciałabym przypomnieć, że jesteśmy nowym i bardzo wielu naszych posłów, nie mając doświadczeń w polityce, nie zdaje sobie sprawy, że nie głosują za danym projektem, tylko - tak jak w tym wypadku - głosują za skierowaniem go do komisji - stwierdziła.

Po rozmowie Lubnauer szybko pojawiły się krytyczne komentarze i kpiny ze strony dziennikarz i innych polityków. Ewidentnie tłumaczenie, że posłowie głosowali tak, bo nie rozumieją, co robią, nie przekonało zbyt wielu.

"Posłowie i posłanki mają uchwalać najważniejsze dla kraju akty prawne, a nie znają tego jednego... Jak to nazwać, żeby nie przekląć?" - napisała rzeczniczka SLD Anna-Maria Żukowska mając na myśli regulamin Sejmu.

"Po dwóch latach brania kupy kasy za swoją robotę nadal nie kumają, o co w niej chodzi? Głupiej nie można się usprawiedliwiać" - skwitowała blogera Kataryna.

"Przed pierwszym posiedzeniem Sejmu nowej kadencji robiliśmy w Biurze Analiz Sejmowych szkolenia dla posłów z procedury parlamentarnej. Przyszło niewielu..." - napisał prawnik Patryk Wachowiec.

Poza ostrą krytyką były tez kpiny: Wczoraj przewodnicząca klubu Kamila Gasiuk-Pihowicz wydała swoim posłom zakaz wypowiedzi medialnych. Zapomniała o szefowej partii Katarzynie Lubnauer" - czytamy w jednym z wpisów.

"Zapisywałam się do partii Nowoczesna, a nie Średniowieczna". Troje posłów Nowoczesnej zawiesiło swoje członkostwo

Więcej o:
Komentarze (282)
Lubnauer tłumaczy się z głosowania i... pogrąża jeszcze bardziej. "Głupiej nie można"
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 42 razy 36

  Wczoraj straciliscie wyborce (mnie).
  Ja jako jednostka jestem malo wazny. Ale mysle, ze takich jak ja jest duuuzo wiecej.

 • tergukjbvcfsyrt8y9joikl

  Oceniono 40 razy 26

  I jak tu się dziwić, że PiS przejął władzę przy takiej opozycji...

 • olaszulc

  Oceniono 29 razy 25

  Zwątpiłam już teraz całkowicie,ręce opadają

 • adam-aga

  Oceniono 28 razy 24

  Aha. Dwa lata w Sejmie i jeszcze się nie nauczyli? To już się nie nauczą.

 • sztucznypolak

  Oceniono 28 razy 24

  Jesli nie rozumieja tak dziecinnie prostych rzeczy i nie znaja procedur ustawodawczych, to co te pierdoly robia w Sejmie?
  Sa tam dlatego, ze do niczego sie nie nadaja?

 • andi1946

  Oceniono 23 razy 19

  I to mają być "wybrańcy" narodu? Banda niekumatych posłów? Przy najbliższych wyborach ich postępki się weźmie pod uwagę.

 • pisiekundlecaladobe

  Oceniono 23 razy 19

  Nie no, masakra....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX