Pierwszy felieton Macierewicza w TV Trwam po dymisji. "Ma on charakter szczególny"

Antoni Macierewicz zapewnił, że będzie wspierał zarówno rząd, jak i nowego ministra obrony narodowej w dziele kontynuacji zmian zapoczątkowanych w polskiej armii. Pierwszy raz od dymisji nagrał swój felieton dla telewizji o. Rydzyka.

Na samym początku swojego wideofelietonu w TV Trwam Antoni Macierewicz zaznaczył, że ma on "charakter szczególny".

Były szef MON podkreślił konieczność kontynuacji reformy korpusu oficerskiego, dalszej modernizacji polskiej armii oraz pogłębiania programu wychowania patriotycznego żołnierzy.

- Zrobię wszystko, żeby wspierać rząd, żeby wspierać pana ministra Błaszczaka, żeby wspierać tych wszystkich, którzy te zmiany będą kontynuowali - powiedział Antoni Macierewicz.

 

Katastrofa smoleńska "tragedią całego wolnego świata" 

Powołany dziś na szefa podkomisji smoleńskiej, podkreślił również "konieczność wyjaśnienia" tragedii z 10 kwietnia 2010 r. i wskazania za nią odpowiedzialnych.

- Tragedia, jaka dotknęła wówczas naród polski, jest tragedią także całego wolnego świata - powiedział. - Bez jej wyjaśnienia i wskazania nigdy nie będziemy pewni i bezpieczni, że rzeczywiście mamy gwarancję polskiej niepodległości - dodał. - Nie wolno nam dopuścić, by ta zbrodnia uszła płazem. By naród dowiedział się, kto jest odpowiedzialny, nawet jeśli polski wymiar sprawiedliwości nie będzie mógł ich dosięgnąć - zaznaczył.

Antoni Macierewicz podziękował również "za wszystkie wyrazy solidarności i wsparcia w związku z zakończeniem misji ministra obrony narodowej". Mówił o tysiącach wiadomości z wyrazami "troski i podziękowania."

Co ustaliła Komisja Millera, która jako pierwsza badała katastrofę?

Komisja Millera, która badała katastrofę smoleńską, ustaliła, że przyczyną było zejście poniżej minimalnej wysokości zniżania - konsekwencją było zderzenie samolotu z drzewami. Członkowie komisji podkreślali, że ani rejestratory dźwięku, ani parametrów lotu nie potwierdzają tezy o wybuchu na pokładzie samolotu, którą forsował Antoni Macierewicz. Ponadto w raporcie wskazano m.in. na błędy rosyjskich kontrolerów z lotniska w Smoleńsku.

Antoni Macierewicz spotkał się z dziećmi i nagrał specjalny odcinek "Teleranka"

Więcej o: