Minister zdrowia podpisał deklarację wiary. Wyśmiewa go nawet ksiądz. "Sprowadzimy szeptuchy"

Ksiądz Wojciech Lemański w gorzkich słowach odniósł się do poglądów ministra zdrowia. Łukasz Szumowski jest jednym z 3,8 tys. lekarzy, którzy podpisali deklarację wiary.

Nowy minister zdrowia Łukasz Szumowski "oberwał" od księdza Wojciecha Lemańskiego. Dopiero co powołany szef resortu jest w gronie lekarzy, którzy podpisali deklarację wiary - o czym informowaliśmy we wtorek.

Czytaj więcej: Nowy minister zdrowia podpisał deklarację wiary. Jest przeciwko aborcji i in vitro

Ks. Wojciech Lemański żartuje z ministra

Ksiądz Wojciech Lemański skomentował nasz artykuł na temat ministra zdrowia. W ironicznych słowach odniósł się do decyzji Łukasza Szumowskiego.

Fajne zdjęcie. Sporo mówi. No i ten podpis o deklaracji wiary. Gdyby to zdjęcie wywiesić w szpitalach i przychodniach, niektórzy chorzy wyzdrowieliby na sam widok.

- napisał duchowny.

W dalszej części wpisu ksiaz Lemański wspomniał Anatolija Kaszpirowskiego, rosyjskiego terapeutę, który zasłynął jako hipnotyzer.

Był już kiedyś taki, nazywał się Kaszpirowsky. Tamten miał łagodniejszy wzrok. Ale jak tamten na człowieka patrzył, to ponoć herbata w szklance przed telewizorem nie stygła, a kwiatki więdły nawet te sztuczne. Ten spojrzy i już wiesz, że nie będzie podwyżek dla pielęgniarek, ani dla rezydentów. Emeryci niech Bogu dziękują za te "tanie leki", których się przy poprzedniku nałykali. O zwiększenie nakładów na ochronę zdrowia możemy się co najwyżej pomodlić.

- skomentował ks. Lemański. Duchowny w gorzkich słowach odniósł się do przyszłości polskiej służby zdrowia.

Do kolejnych występów WOŚP zostało już tylko kilka dni, więc może jeszcze nie zdąży rzucić żadnej klątwy. Już sobie wyobrażam podwyżki dla kapelanów i dotacje na kaplice szpitalne. Różaniec zamiast śniadania. Pielgrzymka wokół szpitala w ramach rehabilitacji. Naturalne porody. Ziołoterapia wspomagana naprotechnologią. Z Białorusi i z Ukrainy sprowadzimy "babki szeptuchy". Ja nie lekarz, Pan Bóg lekarz, ciebie boli.....

Czym jest deklaracja wiary?

Deklaracja wiary, którą podpisał Łukasz Szumowski,została zainicjowana w 2014 roku przed przyjaciółkę Jana Pawła II, dr Wandę Półtawską.

Dokument opisuje wartości i zasady katolickiej bioetyki. Zaczyna się od słów: „Nam - lekarzom - powierzono strzec życie ludzkie od jego początku..”. Do tej pory podpisało ją ponad 3,8 tys. lekarzy, pielęgniarek i studentów medycyny, w tym 59 profesorów. Tym samym odmówili przeprowadzania zabiegów in vitro, aborcji i eutanazji, a także przepisywania środków antykoncepcyjnych.

Ksiądz Wojciech Lemański

Ksiądz Wojciech Lemański znany jest z ostrych wypowiedzi, które budzą kontrowersje na prawicy. W 2014 roku kuria Biskupia Warszawsko-Praska nałożyła na księdza Wojciecha Lemańskiego karę suspensy "obejmującą zakaz wykonywania wszelkich aktów wynikających z władzy święceń i noszenia stroju duchownego".

Trzęsienie ziemi w rządzie. Macierewicz, Szyszko i Radziwiłł poza Radą Ministrów

Więcej o: