Komentarze (285)
Aborcja. Alicja Chybicka z PO chce nowej ustawy zaostrzającej przepisy
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • alpepe

  Oceniono 11 razy 7

  Niby chcemy się bronić przed islamem, w którym kobieta jest na równi z trzodą domową, a tu proszę, katotaliban pięknie dyskryminuje połowę ludzkości. Mam nadzieję, pani Alicjo, że ma Pani córkę w wieku reprodukcyjną i życzę Pani, by Pani córka odczuła na własnej skórze to, co Pani propaguje. Życzę Pani wnuka lub wnuczki z wszelkimi wadami wrodzonymi nieletalnymi.

 • impr

  Oceniono 13 razy 7

  Jej tytuł jak widać o niczym nie świadczy, znam mądrzejsze osoby ze średnim wykształceniem...jako kobieta mam dosyć tej chorej nagonki na rodzenie dzieci za k... wszelką cenę, a jak mamy problem z utrzymaniem tych dzieci to niby 500+ ma pomóc, ten system opiera się na mirażach i się zawali, tak samo jak religia katolicka już dawno nie przystaje do rzeczywistości, tak i politycy bujają w obłokach, i PIS i PO, ta pani, która zarabia dużo pieniędzy w porównaniu z tzw. przeciętną Polką, nie rozumie problemów i rzeczywistości, w jakiej funkcjonuje np. kobieta zarabiająca znacznie mniej, wywodząca się ze środowiska raczej biednego i traktowana w zupełnie inny sposób niż ona sama, takie kobiety nie maja nawet kasy, aby w innym kraju usunąć płód ( nie dziecko ) w sytuacji, kiedy naprawdę nie ma wyjścia...ta pani rzeczywiście uważa kobiety za idiotki myśląc, że przy pozwoleniu na aborcję będzie ona traktowana jako środek antykoncepcyjny, a może wówczas by wystarczyło kobiety edukować na ten temat? a potem się patrzy na takiego przeciętnego Polaka, który bez urazy, ale jak dla mnie wygląda na...zmęczonego i niezadowolonego z życia, wiecznie sfrustrowanego i gdzieś biegnącego, starzejącego się z wyglądu bardzo, bardzo szybko...ale spokojnie, dalej bujajmy sobie w obłokach....

 • hunter4

  Oceniono 9 razy 7

  wszyscy widzimy ze czas na partie odcinajaca sie od kk z programem proeuropejskim w znaczeniu oborony wartosci europejskich wspolnych dla kazdego europejczyka, przyczyny calegi zla w polsce..o sorki o kaczynskich zapomnialem

 • kiddy

  Oceniono 6 razy 6

  To niesłychane, że pediatra pisze o dzieciach z zespołem Downa, że są "lekko uszkodzone". Czy pani widziała kiedykolwiek takie dziecko, poza Maciusiem z "Klanu"? Nie wiem, czy przemawia przez panią naiwność (niedobrze w tym wieku i na takim stanowisku) czy niewiedza (jeszcze gorzej, jest pani lekarzem!).

 • realistas

  Oceniono 6 razy 6

  Niby w PO, a działa jak PiSS. Czym więc jest PO?

 • ewa-316

  Oceniono 10 razy 6

  Mam nadzieję, że straciła pani głosy wrocławian.

 • kowalska-kowalska

  Oceniono 12 razy 6

  No, Wrocławianie, życzę Wam, żebyście nie dali się nabrać.

 • delamore

  Oceniono 16 razy 6

  tragedia mentalna Pani Posel, proponuje juz emeryture

 • mesik50

  Oceniono 10 razy 6

  Takie są skutki, jak do partii wchodzi się z powodów ambicjonalnych, finansowych itp., a nie po to żeby walczyć o wyborców. I tak to jest, jak w przypadku pani poseł, jak partia za wszelką cenę szuka poklasku od lewa do prawa. Ja np., już nie wiem, kogo PO jest przedstawicielem. Nie da się zjeść ciastka i mieć ciastka. Toteż dla mnie ta partia (PO) skreśliła się z horyzontu mojego zainteresowania sama.

 • j_p_salomonczyk

  Oceniono 8 razy 6

  POPiS istnieje. Dżuma jest w sojuszu z cholerą. W zbliżających się wyborach pamiętajmy, że i PO i PiS reprezentują mentalne i światopoglądowe średniowiecze. Wygońmy z życia publicznego te kotoprawicowe złogi!

 • gaissa

  Oceniono 12 razy 6

  Zespół Downa NIE jest lekkim upośledzeniem. Jeśli pani Chybicka myśli, że zespół Downa przejawia się tylko lekkim upośledzeniem, to znaczy, że nie ma pojęcia o tej chorobie i nie powinna się wypowiadać.

 • kowaldo123

  Oceniono 5 razy 5

  Szanowna Pani Alicjo, szkoda.... Wiedziałem, że jest Pani dobrym lekarzem, organizatorem, twarzą pięknej idei i zastanawiałem się - po co Pani polityka? Cały czas mnie to nurtuje. Znudziło się Pani? Chciała Pani spróbować czegoś innego? Tylko po co to bagno? Teraz Pani w nim ugrzęzła i już chyba nigdy się z niego nie wydostanie - nawet jak odejdzie Pani z życia publicznego, to dalej wszyscy będą pamiętać m.in. tą Pani decyzję...
  Przecież ten projekt nie miał szans! Może i miał "dziury", ale można było nad tym pracować w komisji - i tak by przepadł. Nie rozumiem i chyba właśnie dlatego definitywnie nie będę na Panią głosować - jakby przez przypadek jednak Pani wygrała prezydenturę, to urzędasy i partyjniacy Panią zjedzą...
  Smutne to, że Wrocław nie ma żadnego porządnego kandydata na rządzenie miastem. Szkoda, wielka szkoda - niech się zmienią te słabe władze, ale na kogo?

 • konfuziussagt

  Oceniono 5 razy 5

  Niektorzy sprawiaja wrazenie,
  jakby cudem unikneli aborcji,
  jako bezmozgie plody.

 • panbies

  Oceniono 5 razy 5

  Właśnie pokazał PiS jak po cichu podkupuje się posłów opozycji:D
  Schetyna skończony, Petru zapomniany:D
  Opozycja w sejmie to nie opozycja totalna tylko dno totalne.
  Szczególnie Schetyna nic niewidzący, nic niesłyszący.
  Głosowanie nad zmianą konstytucji kiedy?
  PiS po przekupstwach ma już większość.

 • jerzysm42

  Oceniono 5 razy 5

  Wrocławianie powinni doprze zapamiętać to nazwisko.
  Ta pamięć będzie potrzebna podczas następnych wyborów.
  Ona chce być Waszą prezydentką.

 • halice

  Oceniono 5 razy 5

  A pani profesor to sądzi, ze komu się tlumaczy? Ciemnemu ludowi, który wszystko kupi? Który nie dostrzeże, ze to nie troska o kobiety, lecz przekonanie o ich ułomnościach mentalnych i umysłowych było powodem niegłosowania? Ręce opadają. Już nic nie mówcie, nie tłumaczcie się. Bo złe było jak nie mogłam zrozumieć dlaczego nie głosowaliście, ale jest jeszcze gorzej, gdy kolejni z was wyjawiają swoje powody. Dramat i rozpacz.

 • gigigolo

  Oceniono 5 razy 5

  wpisuje się pani w średniowieczy, wyznaniowy światopogląd. w biblii nie ma niczego n/t nie narodzonych. za prawdę objawioną przyjmuje pani wzorem innych interpretacje kleru i sukienkowych, purpuratów oraz zbliżonych do zakonu. proszę oddać legitymizację PO i przenieść się wraz z kolegami z partii w liczbie 29 do partii wodzowskiej.będąc w PO i tak pani głosuje przeciw poglądom lewicowym z kolegami'. po kangurzym skoku do zakonu przynajmniej będzie się pani utożsamiała swobodnie z poglądami tamże panującymi. myślę, ze lewica powinna się oczyścić z takich osób jak pani i nie uprawiać polityki 'panu bogu świeczkę a diabłu ogarek'. to 'oczyścić' wybrzmiało jak za PZPR ale czasy nadeszły takie, ze prawica co rusz posiłkuje się jerzykiem epoki minionej i rozwiązaniami tamże sprawdzonymi...

 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 5 razy 5

  W poszukiwaniu kościelnej aprobaty, starzy lub starzejący się ludzie potrafią robić rzeczy dziwne, a nawet straszne. Skrobiące się latami baby dewocieją. Partyjni towarzysze lądują w pierwszych ławkach w świątyniach. I mordy pełne frazesów.

 • franko66

  Oceniono 9 razy 5

  Śpiesz się z ustawą w tym sejmie bo w następnej kadencji napewno cię w sejmie nie będzie!!!!!!

 • kroliklesny

  Oceniono 7 razy 5

  Najfajniejsze jest to, ze w sprawie tak zywotnej dla kobiet, wypowiadaja sie damy w wieko post-prokreacyjnym, albo czarnosukienkowi, ktorzy moze sa fajni w opcji "na kolana i do ust", ale powinni milczec w sprawie aborcji. O katolikach sie nie wypowiadam, onie wiedza co maja robic i kiedy, ale Polska jest jeszcze wciaz panstwem bezwyznaniowym- czy sie moze myle?!

 • wadera3

  Oceniono 7 razy 5

  Najpierw trzeba "produkcyjne" kobiety zabezpieczyć dobrą ustawą, potem edukować. Zanim ktokolwiek młodzież wyedukuje, w tej materii, więzienia zapełnią się "morderczyniami". I będziemy mieli drugi Salvador.

 • dante_waw

  Oceniono 5 razy 5

  "ustawę kompromisową" nowy "kompromis aborcyjny", bardziej kompromisowy od poprzedniego kompromisu???

  Jeszcze jeden kompromis i obudzimy sie w Salwadorze, albo Rumunii ery Ceausescu...

 • 99venus

  Oceniono 13 razy 5

  Nie wiem czego więcej w tej kobiecie-naiwności,głupoty czy jeszcze czegoś gorszego.
  Zakładam,że w tej sytuacji PO ma już z głowy prezydenta we Wrocławiu.

 • ludzik1-live

  Oceniono 11 razy 5

  To ta pani powiedziała ,że gdyby rządziłą Platforma, to protest lekarzy już byłby zażegnany ???
  Ona generalnie traktuje ludzi jak idiotów ,bez rozumu ,bez pamięci (albo sądzi wg siebie ).I po linii biskupiej ,uważa,że życie należy chronić ,tzn płód przed matką ...Nie bierze pod uwagę ,że to kobieta rodzi i wychowuje. Może zgodnie ze swymi poglądami chcieć urodzić "cięzko uszkodzone " ,albo nie chcieć i nie urodzić "uszkodzonego lekko" I nic pani , ani biskupom do tego...

 • kazimierz111

  Oceniono 11 razy 5

  Żenada.....

 • 55pagus

  Oceniono 5 razy 5

  O Polsko! (...)
  Krzyż twym papieżem jest – twa zguba w Rzymie!
  Tam są legiony zjadliwe robactwa:
  Czy będziesz czekać, aż twój łańcuch zjedzą?
  Czy ty rozwiniesz twoje mściwe bractwa,
  Czekając na tych, co pod tronem siedzą
  I krwią handlują, i duszą biedactwa,
  I sami tylko o swym kłamstwie wiedzą,
  I swym bezkrewnym wyszydzają palcem
  Człeka, co nie jest trupem – lub padalcem.

  Ślimak, który kwiaty ślini,
  Tak ich nie brzydzi, jako ta zuchwała
  Fałszywa, dawna po cezarach wdowa,
  Kościół, — bez ducha bożego i słowa.

  Juliusz Słowacki

 • 55pagus

  Oceniono 7 razy 5

  Kto to powiedział:

  GDYBY MINISTRANCI MOGLI ZACHODZIĆ W CIĄŻĘ, ABORCJA BYŁABY SAKRAMENTEM?

 • remo29

  Oceniono 11 razy 5

  No to mieliśmy klasyczne "sprawdzam". Zróbcie sobie wydruki, powieście na lodówki, żeby potem nie było nieporozumień kto jest kto.

 • dafaq

  Oceniono 11 razy 5

  Podobno obecna ustawa to kompromis. Następna ma być kompromisem pomiędzy tą ustawą i całkowitym zakazem aborcji, tak? Super. Naprawdę, jeśli upośledzenie umysłowe na poziomie 35-70IQ, przeżywalność do 50 roku zycia, wady organów, w tym serca, które są powszechne w zespole Downa są "lekkim uszkodzeniem" to gratuluję dobrego samopoczucia.

 • aa1000

  Oceniono 9 razy 5

  Prof. Chazan; prof. nowy minister zdrowia; prof. Pawłowicz; profesura z komisji smoleńskiej, a teraz kolejna się zgłosiła.
  Skąd oni się biorą?

 • the_incognito

  Oceniono 13 razy 5

  Ciekawe, że o losie kobiet decydują albo faceci albo stare baby po menopauzie. A przestańcie wreszcie bando hipokrytów włazić ludziom buciorami w życie.

 • grey-sky

  Oceniono 13 razy 5

  Zapamiętajcie wrocławianie ny na nią nie głosować.

 • sennachmura

  Oceniono 4 razy 4

  Świat byłby o niebo lepszy bez polityków. Dla nich nie liczy się interes społeczy, tylko stołki!

 • Jerzy Zając

  Oceniono 4 razy 4

  Pani poseł chce być prezydentem Wrocławia. Panie przewodniczący Schetyna, chyba Pan żartuje. (No chyba że z listy PiS-u).

 • sacc77

  Oceniono 4 razy 4

  Aspirujące do bycia traktowanymi jako poważni politycy (-czki) właśnie pokazują, że tak de facto są zwykłymi mendami wszy łonowych.

 • ad2009

  Oceniono 4 razy 4

  no to czas zwijac żagle tzw. totalna opozycjo.
  W PiSie chetnie was przyjmą, nawet bez wyborow dostana wiekszość konstytucyjną.
  Kaczyński razem z Krycha glosowali za skierowaniem ustawy do komisji a wy w tym czasie walczyliście o uznanie o. dr dyr. Rydzyka i wieczne zbawienie.
  Jednak na miejsca na listach pisu bym nie liczyl... raczej na rozliczenie z blędow i wypaczen.
  mam was w ... , z pewnościa juz nie beę chodzil na jakieś wasze protesty ani tym bardziej na was glosowal...

 • kacykmoralny

  Oceniono 4 razy 4

  To typowe dla polskich polityków prawicowych (przypominam, że PO jest partią centroprawicową). Przed wyborami zawsze zaczyna się wyścig kto głębiej kościołowi wejdzie.

 • threemen

  Oceniono 6 razy 4

  PIs z otwartymi ramionami przyjmie tych zdrajcow.

 • geraldine2015

  Oceniono 8 razy 4

  Pani poślica za młodu pewnie się skrobała bez oporu, więc teraz doszła do wniosku, że inne są za głupie żeby same o sobie decydować. A po za tym muszą pocierpieć, żeby ona poszła do nieba.

 • gosiek55

  Oceniono 6 razy 4

  A co ta pani taka radosna z zabawkami??jak juz tak chciała swój projekt napisać to dlaczego do tej pory tego nie zrobiła ???kiedy myśli złożyć na ręce marszałka o litości ludzka obłudo ,co ty babo bo nie kobieto robisz w tym sejmie???

 • jworld

  Oceniono 10 razy 4

  obraz opozycji to żenada ;]

 • ches-ter70

  Oceniono 6 razy 4

  Szkoda, że pani Chybicka i inni, którzy nie głosowali lub głosowali przeciw nie rozumieją podstawowej kwestii. To nie były głosowania nad przyjęciem ustaw dotyczących aborcji tylko to były głosowania nad skierowaniem obydwu projektów do dalszych prac w komisji, gdzie można zgłaszać poprawki do tych projektów i walczyć o ich kształt taki jaki jest zgodny z przekonaniami konkretnych posłów. Do tej pory uważałem p. Chybicką za rozsądną kobietę, a tu takie dziwne zachowanie.

 • student_zebrak

  Oceniono 10 razy 4

  mam nadzieje, ze nie zostanie prezydentem Wrocka i nie zalapie sie do nastepnego sejmu

 • semigetuza

  Oceniono 10 razy 4

  Droga Kolezanko po fachu. Pani publiczne wystapienia dobitnie pokazuja, ze Bismarck miał racje mowiac:"in Regirung zwei Professoren, ein Stadt ist verloren". Co się tłumaczy - "jeśli w rzadzie jest choć dwóch profesorow, państwo zdaza ku upadkowi".
  Jest Pani dobrym lekarzem, ale jako osoba publiczna wypada Pani zalosnie.

 • mariuszet

  Oceniono 6 razy 4

  Aborcja nie jest niczym dobrym i ci co domagają się liberalizacji ustawy wiedzą to i czują to, ale są okolicznosci gdy wymuszanie ustawą urodzenia dziecka głęboko uposledzonego, czy z gwałtu, jest okrucieństwem. Ci co m owią, że liczy się życie kazdego dziecka, zupełnie nie liczą się z losem matki i rodziny. Occzekuję od tych, którzy domagają się całkowitego zakazu aborcji, że będą adoptowali ciężko uposledzone dzieci, które rodziny oddają do zakładów opiekuńczych i którymi nikt się potem nie interesuje.

 • piotronk22

  Oceniono 10 razy 4

  Opozycja sejmowa wciąż nie czuje czym może pokonać PiS. Nie przebiją 500+ , ani innych ekonomicznych rozwiązaniach więcej nie są w stanie suwerenowi dać. Droga do zwycięstwa prowadzi tylko przez powrót do nowoczesnego i świeckiego państwa. Pozostaje trzymać kciuki za zjednoczenie lewicy ale nie pod flagą Czarzastych Millerów .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX