Bard prawicy zwraca order Dudzie. "Teraz już wiem, że dostałem go z rąk, które są niegodne"

Prawicowy pieśniarz Paweł Piekarczyk, który został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta za sławienie pamięci Żołnierzy Wyklętych chce zwrócić order. Powodem jest sprzeciw wobec odwołania ze stanowiska ministra MON Antoniego Macierewicza.

Paweł Piekarczyk nie zgadza się z ingerencją Andrzeja Dudy w kształt nowego rządu Mateusza Morawieckiego. Namawia także pozostałych odznaczonych, by dołączyli do jego protestu. 

Paweł Piekarczyk murem za Macierewiczem

Paweł Piekarczyk wielokrotnie wychwalał i podkreślał zasługi Antoniego Macierewicza. Decyzja o odwołaniu ze stanowiska bardzo go zabolała. - Macierewicz konsekwentnie przez całe życie działa w obozie niepodległościowym. Zawdzięczamy mu lustrację, rozbicie WSI, działania na rzecz wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej i odbudowę polskiej armii – żalił się na łamach portalu niezależna.pl Piekarczyk.

Bard prawicy, jak mówi się o Piekarczyku jest zrozpaczony tegoroczną rekonstrukcją rządu. - W wyniku uporu prezydenta Dudy Antoni Macierewicz stracił stanowisko, a tacy ludzie jak Dukaczewski i klan byłych politruków w BBN mogą otwierać szampana – dodał.

Paweł Piekarczyk zwróci odznaczenie

Piekarczyk w geście protestu postanowił zwrócić Krzyż Kawalerski Polonia Restitua, który otrzymał w czasie obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w 2017 roku.

- Teraz już wiem, że dostałem go z rąk, które są niegodne. A zatem je zwracam – zapewnił pieśniarz.

Piekarczyk zapowiedział, że będzie namawiał pozostałych odznaczonych do przyłączenia się do jego osobistego protestu. Pomimo niezrozumiałej decyzji, Piekarczyk dobrze życzy prezydentowi. - Mam nadzieję, że po serii doskonałych przemówień Andrzej Duda nie zostanie wyłącznie prezydentem-publicystą – informował.

Więcej o: