Bard prawicy zwraca order Dudzie. "Teraz już wiem, że dostałem go z rąk, które są niegodne"

Prawicowy pieśniarz Paweł Piekarczyk, który został odznaczony przez prezydenta Andrzeja Dudę Krzyżem Kawalerskim Polonia Restituta za sławienie pamięci Żołnierzy Wyklętych chce zwrócić order. Powodem jest sprzeciw wobec odwołania ze stanowiska ministra MON Antoniego Macierewicza.

Paweł Piekarczyk nie zgadza się z ingerencją Andrzeja Dudy w kształt nowego rządu Mateusza Morawieckiego. Namawia także pozostałych odznaczonych, by dołączyli do jego protestu. 

Paweł Piekarczyk murem za Macierewiczem

Paweł Piekarczyk wielokrotnie wychwalał i podkreślał zasługi Antoniego Macierewicza. Decyzja o odwołaniu ze stanowiska bardzo go zabolała. - Macierewicz konsekwentnie przez całe życie działa w obozie niepodległościowym. Zawdzięczamy mu lustrację, rozbicie WSI, działania na rzecz wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej i odbudowę polskiej armii – żalił się na łamach portalu niezależna.pl Piekarczyk.

Bard prawicy, jak mówi się o Piekarczyku jest zrozpaczony tegoroczną rekonstrukcją rządu. - W wyniku uporu prezydenta Dudy Antoni Macierewicz stracił stanowisko, a tacy ludzie jak Dukaczewski i klan byłych politruków w BBN mogą otwierać szampana – dodał.

Paweł Piekarczyk zwróci odznaczenie

Piekarczyk w geście protestu postanowił zwrócić Krzyż Kawalerski Polonia Restitua, który otrzymał w czasie obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w 2017 roku.

- Teraz już wiem, że dostałem go z rąk, które są niegodne. A zatem je zwracam – zapewnił pieśniarz.

Piekarczyk zapowiedział, że będzie namawiał pozostałych odznaczonych do przyłączenia się do jego osobistego protestu. Pomimo niezrozumiałej decyzji, Piekarczyk dobrze życzy prezydentowi. - Mam nadzieję, że po serii doskonałych przemówień Andrzej Duda nie zostanie wyłącznie prezydentem-publicystą – informował.

Więcej o:
Komentarze (550)
Paweł Piekarczyk zwróci order od prezydenta
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 210 razy 198

  "Zawdzięczamy mu lustrację, rozbicie WSI, działania na rzecz wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej i odbudowę polskiej armii"

  Zawdzięczamy mu kompletne skompromitowanie i ośmieszenie idei lustracji, zniszczenie bez cienia dowodów całego polskiego wywiadu i kontrwywiadu wojskowego, stosy kłamstw na temat Smoleńska (w których od pewnego momentu sam się już gubił) i kompletny p…dolnik w polskiej armii, zajmującej się "miesięcznicami" i "apelami smoleńskimi", ale nadal bez śmigłowców bojowych.

  "…nie rowery, tylko samochody, i nie rozdają, tylko kradną". Poza tym wszystko się zgadza.

 • obeznany

  Oceniono 154 razy 148

  Oszołomy większe od obecnie rządzących oszołomów rzeczywiście istnieją!
  Niesamowite.

 • marc.pl

  Oceniono 118 razy 112

  Ja myślałem że PiS to już zupełne dno a tu niespodzianka gdyż ktoś tam jeszcze puka od spodu.

 • munaciello

  Oceniono 85 razy 83

  Łapki Dudy były godne, kiedy łamał Konstytucję, a są niegodne, kiedy nie dopuścił do rządów człowieka niszczącego i kompromitującego polską armię (zresztą tylko dlatego, że pozostawał z nim osobistym konflikcie kompetencyjnym)?
  Ta nasza prawica cierpi na głęboką schizofrenię.

 • stfur0000

  Oceniono 79 razy 77

  "Bard"... kurna, tak o Kaczmarskim czy Gintrowskim można pisać, a nie o jakimś pypciu opiewającym "przeklętych" i całującym psychicznego agenta po łapach.

 • krotkizzoliborza

  Oceniono 75 razy 69

  Jeszcze trochę a Ordery zaczną oddawać osoby odznaczone pośmiertnie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX